Opracowania prawne

Dział publikacji prawnych w naszym serwisie przeznaczony jest do zamieszczania artykułów, analiz, komentarzy i interpretacji przepisów prawnych, orzeczeń sądowych czy też projektów ustaw. Materiały te będą z pewnością przydatne wszystkim użytkownikom serwisu Znanyprawnik.pl.

Zapraszamy przedstawicieli świata nauki, instytucji państwowych oraz całe środowisko prawnicze do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Do przekazywania opracowań swoich prac dyplomowych oraz doktorskich zachęcamy również młodych autorów.

Gdyby mieli Państwo sugestie dotyczące zawartości tej lub innych części naszego serwisu, prosimy o kontakt. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że prezentowane w tym dziale informacje mają charakter ogólny i nie stanowią porad prawnych.

 
Opiekę merytoryczną nad poszczególnymi działami sprawują:
 
dr Grzegorz Łabuda
   
  Adwokat dr Grzegorz Łabuda specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa karnego, karnego skarbowego, prawa o wykroczeniach, podatkowego i administracyjnego. W tych dziedzinach ma bogaty dorobek naukowy oraz doświadczenie wynikające z blisko dziesięcioletniego zatrudnienia w aparacie skarbowym. Prowadzi również szkolenia dla sędziów, prokuratorów, urzędników, członków zarządów spółek, a także wykłada na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.  
  Ekspert w kategorii: Prawo karne skarbowe
 
dr Tomasz Razowski
   
  Adwokat dr Tomasz Razowski jest specjalistą przede wszystkim w zakresie prawa i postępowania karnego. Sprawował funkcję sędziego w Wydziale Karnym w Sądzie Rejonowym w Opolu. Orzekał m.in. w sprawach gospodarczych oraz z zakresu tzw. lekarskiego prawa karnego. Prowadzi liczne szkolenia z prawa karnego, karnego skarbowego i odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Jest też wykładowcą Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.  
  Ekspert w kategorii: Prawo karne
 
Mec. Świętosław Fortuna
   
  Mec. Świętosław Fortuna jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, zawód radcy prawnego wykonuje od 1970 r. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe w PZU Wrocław i Kalisz, w STU Hestia S.A. i UNIQA S.A. Jest znanym w kraju prawnikiem – specjalistą w zakresie spraw o odszkodowania ubezpieczeniowe. Pracę zawodową wykonuje w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Fortuna&Szczepaniak Sp.P. w Kaliszu, posiadającą oddziały w Poznaniu i we Wrocławiu.  
  Ekspert w kategorii: Prawo ubezpieczeniowe
 
Wojciech Krauze
   
  Radca prawny Wojciech Krauze ma duże doświadczenie w zakresie świadczenia pomocy prawnej podmiotom gospodarczym krajowym i zagranicznym. Zajmuje się przede wszystkim prawem cywilnym, handlowym i prawem pracy, choć nieobce mu są również problemy zaliczane do prawa konsumenckiego, administracyjnego czy wspólnotowego.  
  Ekspert w kategorii: Prawo cywilne
 
Eliza Rumowska
   
  Eliza Elżbieta Rumowska (ur. 1973r) prawnik specjalizujący się w szeroko rozumianym prawie cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem prawa ochrony konsumenta i konkurencji. Solidne przygotowanie merytoryczne zawdzięcza studiom dziennym na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego (1997 ukończone z wynikiem b. dobrym). Wiedzę praktyczną zawdzięcza ponad 10-letniej pracy na samodzielnych stanowiskach w urzędach i przedsiębiorstwach, w tym 4 lata jako powiatowy rzecznik konsumentów, a także jako sekretarz gminy, prawnik w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, inspektor banku, radca w TP SA. Aktualnie prowadząc niezależne biuro prawne obsługuje klientów indywidualnych i przedsiębiorców zarówno w siedzibie biura, jak i on-line.  
  Ekspert w kategorii: Prawo konsumenckie

Polecamy

Poszukując najlepszego prawnika na dolnym śląsku pamiętajmy że tylko prawnik Wrocław oferuje najtańsze usługi prawnicze w tej części kraju. Planujesz remont? Poszukujesz projektanta domu? Najlepsi fachowcy pomogą Ci w każdej pracy budowlanej – kwiaty na telefon Wrocław – najtaniej zakupisz w kwiaciarni Margarita we Wrocławiu przy ul. Orląt Lwowskich. Kiedy zdaży Ci się stłuczka lub kiedy Twój samochód odmówi Ci posłuszeństwa - znajdź najlepszą firmę holowniczą dzięki serwisowi o tematyce "pomoc drogowa". Polecamy równierz.
Wszelkie prawa zastrzeżone, © ZnanyPrawnik 2018
Dodaj do ulubionych Mapa strony Polityka prywatności Regulamin Reklama Współpraca Kontakt