Urząd Skarbowy

Działalność gospodarcza, podatek dochodowy, urząd skarbowy: Oświadczenie dotyczące wyboru, uproszczonej formy wpłacania zaliczek (1/12)
Oświadczenie składane jest do dnia 20 lutego roku podatkowego, w którym po raz pierwszy została wybrana uproszczona forma wpłacania zaliczek.
doc
Działalność gospodarcza, urząd skarbowy: Oświadczenie o zaprowadzeniu podatkowej księgi przychodów i rozchodów
Oświadczenie składane jest w terminie 20 dni od dnia założenia księgi - podatnicy, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej, albo w poprzednim roku podatkowym korzystali ze zryczałtowanego opodatkowania podatkiem dochodowym lub prowadzili księgi rachunkowe.
doc
Najem, podnajem, dzierżawa, urząd skarbowy: Oświadczenie o rezygnacji z opłacania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i o wyborze opłacania podatku dochodowego na zasadach ogólnych
Oświadczenie jest składane do dnia 20 stycznia roku podatkowego.
doc
Działalność gospodarcza, ryczałt ewidencjonowany, urząd skarbowy: Oświadczenie o wyborze opłacania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (miesięcznie lub kwartalnie)
Oświadczenie składane jest do dnia 20 stycznia roku podatkowego lub do dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia działalności nie później jednak niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu, jeżeli podatnik rozpoczyna działalność w trakcie roku.
doc
Przepisy prawne, urząd skarbowy: Wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego
Wzór należy stosować w przypadku zapytań kierowanych do organów podatkowych do dnia 30 czerwca 2007 r.
doc
Najem, podnajem, dzierżawa, urząd skarbowy: Oświadczenie o opodatkowaniu dochodów przez jednego ze współmałżonków
Oświadczenie składane jest do dnia 20 stycznia roku podatkowego, a w przypadku rozpoczęcia osiągania przychodów w trakcie roku podatkowego w terminie pierwszej wpłaty na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.
doc
VAT, metoda kasowa, deklaracje raz na kwartał, urząd skarbowy: Zawiadomienie o wyborze metody kasowej lub składania deklaracji VAT za okresy kwartalne
Zawiadomienie jest składane do końca miesiąca poprzedzającego kwartał, za który podatnik zamierza rozliczać się z tytułu podatku od towarów i usług metodą kasową lub składać deklaracje za okresy kwartalne.
doc
Podatek liniowy, działalność gospodarcza, urząd skarbowy: Oświadczenie o opłacaniu podatku liniowego wg stawki 19%
Oświadczenie składane jest do dnia 20 stycznia roku podatkowego, a jeżeli podatnik rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej w trakcie roku podatkowego - do dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia tej działalności, nie później jednak niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu.
doc
Działalność gospodarcza, podatek dochodowy, urząd skarbowy: Oświadczenie o wyborze podatku dochodowego na zasadach ogólnych
Oświadczenie składane jest do dnia 20 stycznia roku podatkowego.
doc
Najem, podnajem, dzierżawa, urząd skarbowy: Oświadczenie dotyczące opłacania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (miesięcznie lub kwartalnie)
Oświadczenie składane jest do dnia 20 stycznia roku podatkowego lub nie później niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu, jeżeli podatnik rozpoczyna osiąganie tego przychodu w trakcie roku podatkowego.
doc

Polecamy

Poszukując najlepszego prawnika na dolnym śląsku pamiętajmy że tylko prawnik Wrocław oferuje najtańsze usługi prawnicze w tej części kraju. Planujesz remont? Poszukujesz projektanta domu? Najlepsi fachowcy pomogą Ci w każdej pracy budowlanej – kwiaty na telefon Wrocław – najtaniej zakupisz w kwiaciarni Margarita we Wrocławiu przy ul. Orląt Lwowskich. Kiedy zdaży Ci się stłuczka lub kiedy Twój samochód odmówi Ci posłuszeństwa - znajdź najlepszą firmę holowniczą dzięki serwisowi o tematyce "pomoc drogowa". Polecamy równierz.
Wszelkie prawa zastrzeżone, © ZnanyPrawnik 2018
Dodaj do ulubionych Mapa strony Polityka prywatności Regulamin Reklama Współpraca Kontakt