|
|
Monitor Polski 1998 Nr 36 poz. 498 - Nadanie orderów i odznaczeń
POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 11 września 1998 r.
o nadaniu orderów i odznaczeń.
(M.P. z dnia 21 października 1998 r.)
Rej. 183/98
Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450) odznaczeni zostają:
za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej, za zasługi dla rozwoju kultury:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
1. Duczmal-Jaroszewska Agnieszka c. Henryka,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Jaroszewski Józef s. Józefa, 3. Zieliński Zygmunt s. Bogdana,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
4. Łużny Piotr s. Zdzisława,
za wybitne zasługi dla rozwoju przemysłu budowlanego, za zaangażowanie w działalności społecznej:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
5. Łysak Bogdan s. Dominika,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
6. Adamiec Edward s. Stanisława, 7. Czarnecki Bronisław s. Jana, 8. Jęch Stanisław s. Władysława, 9. Lipski Edward s. Władysława, 10. Sobczyk Zbigniew s. Józefa, 11. Wieczorkiewicz Jan s. Tadeusza,
za wybitne zasługi dla leśnictwa i przemysłu drzewnego, za osiągnięcia w działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
12. Bujak Józef s. Pawła, 13. Szwed Jan s. Jana,
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
14. Matuszczak Bernard s. Andrzeja,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
15. Jackowiak Ryszard s. Antoniego, 16. Kania Paweł s. Józefa,
za wybitne zasługi dla rozwoju spółdzielczości bankowej:
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
17. Kolbusz Franciszek s. Karola,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
18. Barszczewski Juliusz s. Adama, 19. Górczyński Andrzej s. Zygmunta,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
20. Czokajło Marian s. Antoniego,
za wybitne zasługi i poświęcenie w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego:
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
21. Gąsienica Kazimierz s. Stanisława, 22. Jagiełło Michał s. Piotra,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
23. Wojewódzki Zbigniew s. Bogdana,
za wybitne zasługi dla związkowego ruchu budowlanych:
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
24. Marzec Lukrecjan s. Franciszka,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
25. Bniński Konstanty s. Konstantego, 26. Dębiński Zdzisław s. Józefa, 27. Dobosz Marek s. Piotra, 28. Frączek Eugeniusz s. Józefa, 29. Górny Marian s. Romana, 30. Woźniak Stanisław s. Franciszka,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Chadaj Miron s. Tadeusza, 32. Dymara Ryszard s. Edwarda, 33. Garczyńska Wiktoria c. Józefa, 34. Goździołko Ireneusz s. Mieczysława, 35. Grabarczyk Maria c. Józefa, 36. Hanuszkiewicz Marianna c. Stefana, 37. Idzikowski Jerzy s. Stanisława, 38. Jurga Henryk s. Franciszka, 39. Lewandowski Jerzy s. Feliksa, 40. Piotrowski Andrzej, 41. Siejak Stanisław s. Jana, 42. Szydłowski Bogdan s. Gerwazego, 43. Świergot Romuald s. Piotra, 44. Zawalski Włodzimierz s. Józefa, 45. Ziętara Bronisław s. Tadeusza,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
46. Felczykowski Konrad s. Jana, 47. Glińska-Kieliszek Zofia c. Józefa, 48. Korycka Janina c. Bolesława, 49. Kowalczyk Jan s. Franciszka, 50. Majewski Ireneusz s. Zygmunta, 51. Moskwa Henryk s. Józefa, 52. Mroczyński Andrzej s. Józefa, 53. Mucha Jan s. Eugeniusza, 54. Pobóg-Ruszkowski Wojciech s. Marka, 55. Pytoń Jadwiga c. Wacława, 56. Rudzik Irena c. Rudolfa, 57. Rusinek Zbigniew s. Czesława, 58. Stachowicz Teresa c. Jana, 59. Szczerbowski Jan s. Antoniego, 60. Wesołtowski Waldemar s. Stanisława, 61. Węcłaś Jerzy s. Kazimierza, 62. Ziętek Andrzej s. Ignacego,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
63. Chyżyńska Barbara c. Henryka, 64. Filipiak Krystyna c. Ignacego, 65. Godula Rafał s. Tadeusza, 66. Grabowska Elżbieta c. Mieczysława, 67. Hoppe Henryk s. Leona, 68. Hypki Marian s. Stanisława, 69. Kędzia Tadeusz s. Józefa, 70. Kieleczawa Bogdan s. Michała, 71. Kucia Jolanta c. Jana, 72. Magiera Teresa c. Wilhelma, 73. Milatti Albert s. Ryszarda, 74. Pajek Wiesława c. Stanisława, 75. Pawelec Jacek s. Albina, 76. Pyka Andrzej s. Alojzego, 77. Rokicki Florian s. Czesława, 78. Szczykała Zdzisław s. Antoniego, 79. Sztachański Stanisław s. Jakuba, 80. Szyler Stanisław s. Władysława, 81. Żelazo Małgorzata c. Maksymiliana,
za wybitne osiągnięcia w realizacji ważnych obiektów komunalnych, za zasługi dla rozwoju stolicy:
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
82. Ciurzyński Wojciech s. Jana, 83. Najgrodzki Krzysztof s. Czesława,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
84. Frenkiel Jerzy s. Mariana.
Pozycje
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473, 474, 475, 476, 477, 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485, 486, 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493, 494, 495, 496, 497, 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514, 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530, 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544, 545, 546, 547, 548, 549, 550, 551, 552, 553, 554, 555, 556, 557, 558, 559, 560, 561, 562, 563, 564, 565, 566, 567, 568, 569, 570, 571, 572, 573, 574, 575, 576, 577, 578, 579, 580, 581, 582, 583, 584, 585, 586, 587, 588, 589, 590, 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597, 598, 599, 600, 601, 602, 603, 604, 605, 606, 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613, 614, 615, 616, 617, 618, 619, 620, 621, 622, 623, 624, 625, 626, 627, 628, 629, 630, 631, 632, 633, 634, 635, 636, 637, 638, 639, 640, 641, 642, 643, 644, 645, 646, 647, 648, 649, 650, 651, 652, 653, 654, 655, 656, 657, 658
|