Kodeks karny skarbowy

Tytuł III
Postępowanie wykonawcze w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe
DZIAŁ I
Część ogólna
Rozdział 21
Zakres obowiązywania
Art. 178. § 1. Do wykonywania orzeczeń w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu karnego wykonawczego, jeżeli przepisy niniejszego kodeksu nie stanowią inaczej.
§ 2. 238) W postępowaniu wykonawczym w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe przez wyrażenie „prokurator” użyte w przepisach Kodeksu karnego wykonawczego rozumie się także „finansowy organ postępowania przygotowawczego”.
Rozdział 22
Postępowanie
Art. 179. § 1. 239) Organem postępowania wykonawczego w zakresie wykonywania orzeczeń w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe jest także urząd celny. Do decyzji tych organów stosuje się odpowiednio art. 7 Kodeksu karnego wykonawczego.
§ 2. Organem wykonującym zabezpieczenie majątkowe jest urząd skarbowy, chyba że kodeks stanowi inaczej.
§ 3. 240) Zabezpieczenia majątkowego na towarach, wartościach dewizowych lub krajowych środkach płatniczych podlegających kontroli celnej lub kontroli dewizowej wykonywanej przez urząd celny lub będących w dyspozycji urzędu celnego dokonują te organy.
§ 4. 241) Jeżeli zabezpieczenia majątkowego dokonał uprzednio urząd celny, sąd kieruje orzeczenie do tego organu w celu wykonania w tej części.
§ 5. W razie orzeczenia środka karnego przepadku korzyści majątkowej lub ściągnięcia jej równowartości pieniężnej organ egzekucyjny określony w § 1 lub art. 27 Kodeksu karnego wykonawczego prowadzi także egzekucję orzeczonej równocześnie kary grzywny, środka karnego przepadku przedmiotów lub ściągnięcia ich równowartości pieniężnej, jeżeli dokonał uprzednio ich zabezpieczenia.
§ 6. 242) Kompetencje urzędu celnego określone w § 1, 3 i 4 może wykonywać także izba celna.
Art. 179a. 243) § 1. Jeżeli w orzeczeniu o przepadku przedmiotów zarządzono ich zniszczenie, sąd określa warunki i tryb niezwłocznego zniszczenia przedmiotów przez odpowiedni organ postępowania wykonawczego.
§ 2. Minister Sprawiedliwości, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw finansów publicznych, określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe warunki i tryb niezwłocznego zniszczenia przedmiotów, o których mowa w § 1, mając na uwadze w szczególności rodzaj przedmiotów i podmioty wyspecjalizowane w ich niszczeniu, a także zapewnienie sprawności postępowania wykonawczego i jego koszty, jak również konieczność właściwego zabezpieczenia wykonywanych czynności likwidacyjnych.
Art. 180. 244) § 1. Do zabezpieczenia i egzekucji środka karnego ściągnięcia równowartości pieniężnej przepadku przedmiotów, środka karnego ściągnięcia równowartości pieniężnej przepadku korzyści majątkowej lub należności publicznoprawnej uszczuplonej czynem zabronionym stosuje się odpowiednio art. 179 § 1 niniejszego kodeksu oraz art. 27 Kodeksu karnego wykonawczego.
§ 2. Interwenient roszczący sobie prawo do przedmiotów objętych zabezpieczeniem lub egzekucją przepadku przedmiotów lub ściągnięcia ich równowartości pieniężnej może dochodzić swych roszczeń tylko w trybie określonym w art. 119.
Art. 180a. 245) Do zabezpieczenia i egzekucji środka karnego przepadku korzyści majątkowej lub ściągnięcia jej równowartości pieniężnej stosuje się odpowiednio art. 33 § 2—4.
Art. 181. § 1. W wypadkach określonych w art. 8 § 1 w razie niejednoczesnego skazania przez sądy na kary, środki karne lub inne środki, sąd, który ostatni wydał orzeczenie w pierwszej instancji, na wniosek skazanego rozstrzyga postanowieniem, która kara, jako najsurowsza, podlega wykonaniu. Wniosek o rozstrzygnięcie tej kwestii może złożyć również organ postępowania przygotowawczego. Na postanowienie służy zażalenie organowi postępowania przygotowawczego i skazanemu.
§ 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio w razie niejednoczesnego skazania przez organy orzekające na karę grzywny za wykroczenie skarbowe i na karę grzywny za wykroczenie.
§ 3. W wypadku określonym w art. 8 § 2 stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania karnego dotyczące wyroku łącznego.
§ 4. W razie uprzedniego wykonania kary łagodniejszej lub środka karnego w całości lub w części zalicza się je na poczet kary najsurowszej podlegającej wykonaniu, uwzględniając różnice zachodzące między tymi karami lub środkami karnymi.
DZIAŁ II
Część szczególna
Rozdział 23
Wykonywanie kar
Art. 182. Jeżeli kara grzywny wymierzona za przestępstwo skarbowe została uiszczona lub ściągnięta w drodze egzekucji tylko w części i zostanie stwierdzone, że spowodowane to jest tym, że okoliczności wymagane dla ustalenia stawki dziennej uległy istotnej zmianie, sąd dla nieuiszczonej jeszcze w części kary grzywny określa na nowo wysokość stawki dziennej, kierując się wskazaniami określonymi w art. 23 § 3, chyba że skazany wykaże, iż nastąpiło to z przyczyn od niego niezależnych.
Art. 183. Odroczenie uiszczenia wymierzonej kary grzywny lub rozłożenia jej na raty sąd może uzależnić od zabezpieczenia jej na majątku skazanego za przestępstwo skarbowe lub podmiotu odpowiedzialnego posiłkowo.
Art. 184. § 1. Podmiot odpowiedzialny posiłkowo uiszcza wymierzoną karę grzywny, jeżeli skazany nie zapłaci jej w terminie i zostanie stwierdzone, że nie można jej ściągnąć w drodze egzekucji.
§ 2. Jeżeli wymierzona kara grzywny została uiszczona lub ściągnięta od skazanego w drodze egzekucji tylko w części, odpowiedzialność posiłkową zmniejsza się w sposób odpowiadający stosunkowi kwoty zapłaconej do wysokości orzeczonej kary.
§ 3. Jeżeli wymierzona kara grzywny została uiszczona lub ściągnięta od podmiotu odpowiedzialnego posiłkowo tylko w części, sąd może zamienić tę karę, po uprzednim wyrażeniu zgody przez skazanego, na pracę społecznie użyteczną, a jeżeli skazany nie podejmie tej pracy, sąd orzeka wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności.
§ 4. W stosunku do podmiotu odpowiedzialnego posiłkowo nie stosuje się wykonania pracy społecznie użytecznej ani zastępczej kary pozbawienia wolności.
§ 5. Postępowania wykonawczego nie umarza się w razie śmierci sprawcy skazanego za przestępstwo skarbowe po uprawomocnieniu się orzeczenia o nałożeniu odpowiedzialności posiłkowej.
§ 6. 246) Przepisy § 1, 2 i 5 stosuje się odpowiednio do środka karnego ściągnięcia równowartości pieniężnej przepadku przedmiotów.
Art. 185. § 1. 247) Jeżeli ukarany za wykroczenie skarbowe nie uiści w terminie wymierzonej kary grzywny, a nie można jej ściągnąć w drodze egzekucji, sąd po uprzednim wyrażeniu zgody przez ukaranego może zamienić karę grzywny na pracę społecznie użyteczną, określając jej rodzaj i czas trwania. Praca społecznie użyteczna trwa najkrócej 7 dni, najdłużej — 3 miesiące; określa się ją w dniach i miesiącach.
§ 2. Praca społecznie użyteczna polega na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne, wskazanej przez sąd, w odpowiednim zakładzie pracy, placówce służby zdrowia, opieki społecznej, organizacji lub instytucji niosącej pomoc charytatywną lub na rzecz społeczności lokalnej, w wymiarze od 5 do 10 godzin w stosunku tygodniowym.
Art. 186. § 1. Jeżeli ukarany za wykroczenie skarbowe, mimo możliwości, nie uiści grzywny w terminie ani też nie podejmie zastępczej formy jej wykonania określonej w art. 185 i zostanie stwierdzone, że nie można jej ściągnąć w drodze egzekucji, sąd orzeka wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności.
§ 2. Zastępczą karę pozbawienia wolności można orzec w razie nieściągalności grzywny wymierzonej w kwocie przekraczającej jedną dwudziestą górnej granicy ustawowego jej zagrożenia. Dzień pozbawienia wolności równoważny jest karze grzywny wynoszącej od jednej pięćsetnej do jednej pięćdziesiątej górnej granicy ustawowego zagrożenia karą grzywny.
§ 3. 248) Wymiar zastępczej kary pozbawienia wolności nie może przekroczyć 3 miesięcy — wymierza się ją w dniach i miesiącach.
§ 4. Nie można wymierzyć zastępczej kary pozbawienia wolności, jeżeli właściwości lub warunki osobiste ukaranego uniemożliwiają jej odbycie.
§ 5. Sąd może warunkowo zawiesić wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności. W takim wypadku stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu wykroczeń dotyczące warunkowego zawieszenia wykonania kary.
Art. 187. § 1. Kary grzywny wymierzone w sprawach o wykroczenia skarbowe, niezależnie od trybu, w jakim je wymierzono, przypadają Skarbowi Państwa.
§ 2. Wykonanie prawomocnych mandatów karnych, o których mowa w art. 138 § 1 pkt 2, następuje w trybie przepisów ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2005 r. Nr 229, poz. 1954, z późn. zm. 249) ).
Art. 188. 250) W razie skazania sprawcy na karę ograniczenia wolności za przestępstwo skarbowe, w związku z którym nastąpiło uszczuplenie należności publicznoprawnej, uchylaniem się skazanego od odbywania kary ograniczenia wolności jest również nieuiszczenie tej wymagalnej należności w wyznaczonym terminie.
Rozdział 24
Wykonywanie środków karnych
Art. 189. 251) Do wykonania orzeczenia w części dotyczącej środka karnego ściągnięcia równowartości pieniężnej przepadku przedmiotów lub środka karnego ściągnięcia równowartości pieniężnej przepadku korzyści majątkowej stosuje się odpowiednio art. 179 § 1 niniejszego kodeksu oraz art. 27, 44, 49—51 i art. 187—195a Kodeksu karnego wykonawczego.
Art. 190. Sąd nie może w okresie próby ustanawiać, rozszerzać lub zmieniać obowiązku uiszczenia należności publicznoprawnej, o którym mowa w art. 41 § 2 lub 4, albo od jego wykonania zwolnić.
Art. 191. Po upływie połowy okresu, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 22 § 2 pkt 5 i 7, nie wcześniej jednak niż po roku, sąd może uznać je za wykonane, jeżeli skazany przestrzegał porządku prawnego.

1) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o zmianie ustawy — Kodeks karny skarbowy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 178, poz. 1479), która weszła w życie z dniem 17 grudnia 2005 r.
2) Dodany przez art. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 24 lipca 2003 r. o zmianie ustawy — Kodeks karny skarbowy (Dz. U. Nr 162, poz. 1569), która weszła w życie z dniem 1 maja 2004 r.
3) W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 2007 r. o zmianie ustawy — Prawo dewizowe oraz innych ustaw (Dz. U. Nr 61, poz. 410), która weszła w życie z dniem 21 kwietnia 2007 r.
4) Dodany przez art. 1 pkt 1 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 2.
5) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 3 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
6) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
7) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 5 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
8) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 6 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
9) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 7 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
10) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 8 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
11) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 8 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
12)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 9 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
13)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 9 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
14)   Dodany przez art. 11 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o zmianie ustawy — Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 143, poz. 1199), która weszła w życie z dniem 1 września 2005 r.; w brzmieniu ustalonym przez art. 2 ustawy z dnia 22 września 2006 r. o zmianie ustawy o kontroli skarbowej oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 191, poz. 1413), która weszła w życie z dniem 11 listopada 2006 r.
15)  Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 64, poz. 594, Nr 91, poz. 868, Nr 171, poz. 1800 i Nr 173, poz. 1808, z 2005 r. Nr 124, poz. 1042, Nr 132, poz. 1110 i Nr 183, poz. 1537 oraz z 2006 r. Nr 66, poz. 470, Nr 104, poz. 708 i 711, Nr 157, poz. 1119, Nr 191, poz. 1413 i Nr 217, poz. 1590.
16)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 10 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
17) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 10 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
18) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 11 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
19) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 11 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
20) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 12 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
21)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 13 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
  Uchylony przez art. 162 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. Nr 179, poz. 1750), która weszła w życie z dniem 1 lipca 2004 r.
23)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 14 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
24)  Dodany przez art. 1 pkt 14 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
25) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 15 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
26) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 16 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
27)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 16 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 Obecnie: w ustawie z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104 i Nr 169, poz. 1420, z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 104, poz. 708, Nr 170, poz. 1217 i 1218, Nr 187, poz. 1381 i Nr 249, poz. 1832 oraz z 2007 r. Nr 82, poz. 560 i Nr 88, poz. 587), która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2006 r., stosownie do art. 237 ust. 4 tej ustawy.
29)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 17 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
30)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 18 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
31) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 19 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 20 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
33) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 21 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
34) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 22 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
35) W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 2 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
36) Dodany przez art. 50 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. — Prawo dewizowe (Dz. U. Nr 141, poz. 1178), która weszła w życie z dniem 1 października 2002 r.; uchylony przez art. 1 pkt 22 lit. c ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 22 lit. d ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 23 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
39)  Dodany przez art. 1 pkt 23 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
40)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 23 lit. c ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
41)  Dodany przez art. 1 pkt 23 lit. d ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
42)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 24 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
43)  Dodany przez art. 1 pkt 24 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
44) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 25 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 3 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
46) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 27 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
47) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 28 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
48) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 29 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
49) Przez art. 3 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
Oznaczenie § 1 nadane przez art. 1 pkt 30 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
51) Dodany przez art. 1 pkt 30 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
52)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 31 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
53)  Dodany przez art. 1 pkt 32 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
54) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 33 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
55) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 34 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
56) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 34 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
57) Dodany przez art. 1 pkt 34 lit. c ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
58) Dodany przez art. 1 pkt 35 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
59)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 36 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 Dodany przez art. 1 pkt 36 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
61) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 37 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 38 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
Dodany przez art. 1 pkt 38 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
Uchylony przez art. 50 pkt 4 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36; dodany przez art. 1 pkt 38 lit. c ustawy, o której mowa w odnośniku 1; w brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
  Dodany przez art. 1 pkt 38 lit. c ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
66)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 39 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
67)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 40 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
68)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 41 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
69) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 41 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
70) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 41 lit. c ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
71) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 41 lit. d ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
W brzmieniu ustalonym przez art. 119 pkt 1 ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 29, poz. 257), który wszedł w życie z dniem 1 maja 2004 r.
Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 68, poz. 623, z 2005 r. Nr 160, poz. 1341 i Nr 169, poz. 1199 oraz z 2007 r. Nr 99, poz. 666.
  Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 273, poz. 2703, z 2005 r. Nr 167, poz. 1399, z 2006 r. Nr 104, poz. 708, Nr 170, poz. 1218 i Nr 218, poz. 1592 oraz z 2007 r. Nr 25, poz. 162, Nr 57, poz. 390 i Nr 89, poz. 589.
74)   Dodany przez art. 1 pkt 2 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 2.
75)   W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 41 lit. e ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
76)  Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 85, poz. 727, Nr 86, poz. 732 i Nr 143, poz. 1199 oraz z 2006 r. Nr 66, poz. 470, Nr 104, poz. 708, Nr 143, poz. 1031, Nr 217, poz. 1590 i Nr 225, poz. 1635.
77)  Dodany przez art. 1 pkt 2 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 2.
78) Dodany przez art. 7 pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 93, poz. 894), który wszedł w życie z dniem 1 lipca 2005 r.
79) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2000 r. Nr 22, poz. 270, Nr 60, poz. 703, Nr 70, poz. 816, Nr 104, poz. 1104, Nr 117, poz. 1228 i Nr 122, poz. 1324, z 2001 r. Nr 4, poz. 27, Nr 8, poz. 64, Nr 52, poz. 539, Nr 73, poz. 764, Nr 74, poz. 784, Nr 88, poz. 961, Nr 89, poz. 968, Nr 102, poz. 1117, Nr 106, poz. 1150, Nr 110, poz. 1190, Nr 125, poz. 1363 i 1370 i Nr 134, poz. 1509, z 2002 r. Nr 19, poz. 199, Nr 25, poz. 253, Nr 74, poz. 676, Nr 78, poz. 715, Nr 89, poz. 804, Nr 135, poz. 1146, Nr 141, poz. 1182, Nr 169, poz. 1384, Nr 181, poz. 1515, Nr 200, poz. 1679 i Nr 240, poz. 2058, z 2003 r. Nr 7, poz. 79, Nr 45, poz. 391, Nr 65, poz. 595, Nr 84, poz. 774, Nr 90, poz. 844, Nr 96, poz. 874, Nr 122, poz. 1143, Nr 135, poz. 1268, Nr 137, poz. 1302, Nr 166, poz. 1608, Nr 202, poz. 1956, Nr 222, poz. 2201, Nr 223, poz. 2217 i Nr 228, poz. 2255, z 2004 r. Nr 29, poz. 257, Nr 54, poz. 535, Nr 93, poz. 894, Nr 99, poz. 1001, Nr 109, poz. 1163, Nr 116, poz. 1203, 1205 i 1207, Nr 120, poz. 1252, Nr 123, poz. 1291, Nr 162, poz. 1691, Nr 210, poz. 2135, Nr 263, poz. 2619 i Nr 281, poz. 2779 i 2781, z 2005 r. Nr 25, poz. 202, Nr 30, poz. 262, Nr 85, poz. 725, Nr 86, poz. 732, Nr 90, poz. 757, Nr 102, poz. 852, Nr 143, poz. 1199 i 1202, Nr 155, poz. 1298, Nr 164, poz. 1365 i 1366, Nr 169, poz. 1418 i 1420, Nr 177, poz. 1468, Nr 179, poz. 1484, Nr 180, poz. 1495 i Nr 183, poz. 1538, z 2006 r. Nr 46, poz. 328, Nr 104, poz. 708 i 711, Nr 107, poz. 723, Nr 136, poz. 970, Nr 157, poz. 1119, Nr 183, poz. 1353 i 1354, Nr 217, poz. 1588, Nr 226, poz. 1657 i Nr 249, poz. 1824 oraz z 2007 r. Nr 35, poz. 219 i Nr 99, poz. 658.
 Dodany przez art. 1 pkt 41 lit. f ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 14, poz. 113, Nr 90, poz. 756, Nr 143, poz. 1199 i Nr 179, poz. 1484 oraz z 2006 r. Nr 143, poz. 1028 i 1029.
 Dodany przez art. 1 pkt 41 lit. g ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
83) W brzmieniu ustalonym przez art. 21 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 19 marca 2004 r. — Przepisy wprowadzające ustawę — Prawo celne (Dz. U. Nr 68, poz. 623), która weszła w życie z dniem 1 maja 2004 r.
84) W brzmieniu ustalonym przez art. 12 ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o administrowaniu obrotem usługowym z zagranicą (Dz. U. Nr 79, poz. 546), która weszła w życie z dniem 30 lipca 2006 r. środki polityki handlowej ustanowione przez Wspólnotę Europejską w ramach wspólnej polityki handlowej postanowieniami wspólnotowymi stosowanymi w odniesieniu do ograniczenia świadczenia usług, wywozu lub przywozu towarów, takie jak środki nadzoru lub ochrony, ograniczenia ilościowe i zakazy przywozu oraz wywozu, a także środki administrowania obrotem towarami lub usługami z zagranicą, ustanowione przez właściwy organ administracji państwowej.
85) Dodany przez art. 21 pkt 1 lit. c ustawy, o której mowa w odnośniku 83.
86)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 41 lit. h ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
87)  Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2003 r. Nr 228, poz. 2260, z 2004 r. Nr 91, poz. 870 i Nr 173, poz. 1808, z 2006 r. Nr 157, poz. 1119 oraz z 2007 r. Nr 61, poz. 410.
Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 273, poz. 2703, z 2005 r. Nr 132, poz. 1111 i Nr 178, poz. 1479 oraz z 2007 r. Nr 50, poz. 331.
89) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 41 lit. i ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
90) Dodany przez art. 188 pkt 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (Dz. U. Nr 104, poz. 708), która weszła w życie z dniem 24 lipca 2006 r.
91) Dodany przez art. 1 pkt 41 lit. j ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
92)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 42 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
93)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 43 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
94)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 44 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
95)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 45 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
96)  Przez art. 16 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 225, poz. 1635), która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2007 r.
97)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 48 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
98)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 49 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
99)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 49 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
W brzmieniu ustalonym przez art. 119 pkt 2 ustawy, o której mowa w odnośniku 72.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 50 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 51 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 52 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
104)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 53 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 54 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
106) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 55 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
107) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 55 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
108)   Dodany przez art. 1 pkt 56 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 57 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
110) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 58 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
111) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 59 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
112) Dodany przez art. 9 ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 1468), która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2006 r.
113) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 60 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
114) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 60 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
115)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 61 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
116)  W brzmieniu ustalonym przez art. 7 pkt 2 ustawy, o której mowa w odnośniku 78.
117)   Dodany przez art. 1 pkt 62 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
118)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 63 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
119)   Przez art. 1 pkt 64 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
120) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 65 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
121) W brzmieniu ustalonym przez art. 21 pkt 2 ustawy, o której mowa w odnośniku 83.
122)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 66 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
123)  Przez art. 1 pkt 66 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
124)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 67 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
125)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 9 ustawy, o której mowa w odnośniku 2.
126)  W brzmieniu ustalonym przez art. 21 pkt 3 ustawy, o której mowa w odnośniku 83.
127)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 68 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
128)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 69 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
129)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 70 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
130)   Przez art. 21 pkt 4 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 83.
131) Ze zmianą wprowadzoną przez art. 21 pkt 4 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 83.
132) Dodany przez art. 1 pkt 71 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
133)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 72 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
134)  W brzmieniu ustalonym przez art. 50 pkt 6 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36.
135)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 73 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
136)  Przez art. 3 pkt 6 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
137)  W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 7 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
138)  W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 8 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
139)   Przez art. 3 pkt 9 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
140) W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 9 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
141) W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 10 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
142) Przez art. 3 pkt 11 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
143) Dodany przez art. 50 pkt 7 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36, uchylony przez art. 3 pkt 11 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
144) Dodany przez art. 50 pkt 7 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36.
145) Dodany przez art. 50 pkt 7 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36; w brzmieniu ustalonym przez art. 31 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. — Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1808), która weszła w życie z dniem 21 sierpnia 2004 r.
146) Oznaczenie § 1 nadane przez art. 1 pkt 76 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
147) Dodany przez art. 1 pkt 76 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
148) Dodany przez art. 50 pkt 7 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36; w brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 12 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
149) Dodany przez art. 50 pkt 7 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36; uchylony przez art. 3 pkt 13 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
150) Dodany przez art. 50 pkt 7 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36; w brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 14 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
151) Dodany przez art. 50 pkt 7 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36; uchylony przez art. 3 pkt 15 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
152) Dodany przez art. 50 pkt 7 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36; w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 77 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
153) W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 16 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
154) Dodany przez art. 50 pkt 7 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36; w brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 17 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
155)   Oznaczenie § 1 nadane przez art. 1 pkt 78 ustawy, o której mowa w odnośniku 1; w brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 18 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
156)  Dodany przez art. 1 pkt 78 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
157)   Dodany przez art. 50 pkt 7 ustawy wymienionej jako pierwsza w odnośniku 36; w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 79 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 Tytuł w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 80 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 81 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 81 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
Dodany przez art. 1 pkt 82 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
162)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 5 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o zmianie ustawy — Kodeks karny skarbowy (Dz. U. z 2001 r. Nr 11, poz. 82), która weszła w życie z dniem 1 marca 2001 r.
163)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 83 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 6 ustawy, o której mowa w odnośniku 162; ze zmianą wprowadzoną przez art. 7 pkt 5 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o zmianie ustawy o grach losowych, zakładach wzajemnych i grach na automatach oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 84, poz. 774), która weszła w życie z dniem 15 czerwca 2003 r.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 7 ustawy, o której mowa w odnośniku 162; ze zmianą wprowadzoną przez art. 7 pkt 5 ustawy wymienionej jako druga w odnośniku 164.
166)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 84 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
167)   Przez art. 1 pkt 85 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
168)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 86 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
169)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 87 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
Dodany przez art. 1 pkt 88 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
171) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 89 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 89 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
173) Dodany przez art. 1 pkt 90 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
174) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 91 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
175) W brzmieniu ustalonym przez art. 188 pkt 2 ustawy, o której mowa w odnośniku 90.
176) Dodany przez art. 1 pkt 92 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
177) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 93 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
178) Tytuł w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 94 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
179)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 95 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
180)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 96 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
W tym brzmieniu obowiązuje do dnia wejścia w życie zmiany, o której mowa w odnośniku 182.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 5 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 marca 2007 r. o zmianie ustawy o prokuraturze, ustawy — Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 64, poz. 432), która wejdzie w życie z dniem 12 lipca 2007 r.
 W tym brzmieniu obowiązuje do dnia wejścia w życie zmiany, o której mowa w odnośniku 184.
184)  W brzmieniu ustalonym przez art. 5 pkt 1 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 182.
185) Dodany przez art. 1 pkt 97 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
186) Dodany przez art. 1 pkt 98 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
187)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 99 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
188)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 100 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 101 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
190)   Przez atr. 1 pkt 101 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
191)  Ze zmianą wprowadzoną przez art. 1 pkt 102 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
192)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 103 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
193) Dodany przez art. 1 pkt 104 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
194)  Tytuł w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 105 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
195)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 106 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 19 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
197) W brzmieniu ustalonym przez art. 3 pkt 20 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
198) Dodany przez art. 188 pkt 3 ustawy, o której mowa w odnośniku 90.
199) Dodany przez art. 1 pkt 107 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
200) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 108 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
201) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 109 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
202) Dodany przez art. 1 pkt 109 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
203) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 110 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
204) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 110 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
205) Dodany przez art. 1 pkt 111 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
206) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 112 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
207)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 113 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
208)  w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 113 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
209)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 114 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
210)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 115 lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
211)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 115 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
212)   Dodany przez art. 1 pkt 115 lit. c ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
213)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 116 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W brzmieniu ustalonym przez art. 188 pkt 4 ustawy, o której mowa w odnośniku 90.
215) Dodany przez art. 1 pkt 118 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
216) W brzmieniu ustalonym przez art. 188 pkt 5 ustawy, o której mowa w odnośniku 90.
217) Dodany przez art. 5 pkt 2 ustawy, o której mowa w odnośniku 182.
218)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 119 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
 W tym brzmieniu obowiązuje do dnia wejścia w życie zmiany, o której mowa w odnośniku 220.
220)  W brzmieniu ustalonym przez art. 5 pkt 3 ustawy, o której mowa w odnośniku 182.
221) Przez art. 1 pkt 120 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
222) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 121 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
223) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 122 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
224) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 123 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
225) Dodany przez art. 1 pkt 124 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
226) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 125 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
227) Dodany przez art. 1 pkt 126 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
228) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 127 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
229)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 128 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
230)  Dodany przez art. 5 § 11 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. — Przepisy wprowadzające Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. Nr 106, poz. 1149), która weszła w życie z dniem 17 października 2001 r.; w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 129 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
231)  Przez art. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o zmianie ustawy — Kodeks postępowania karnego, ustawy — Przepisy wprowadzające Kodeks postępowania karnego oraz ustawy — Kodeks karny skarbowy (Dz. U. Nr 62, poz. 717), która weszła w życie z dniem 1 września 2000 r.
232)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 130 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
233)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 131 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
234)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 132 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
235)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 133 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
236)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 134 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
237)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 135 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
238)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 136 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
239)  Ze zmianą wprowadzoną przez art. 18 pkt 5 lit. a ustawy z dnia 7 czerwca 2002 r. o zniesieniu Generalnego Inspektora Celnego, o zmianie ustawy o kontroli skarbowej oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 89, poz. 804), która weszła w życie z dniem 1 lipca 2002 r.
240)  Ze zmianą wprowadzoną przez art. 18 pkt 5 lit. b ustawy, o której mowa w odnośniku 239.
241)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 137 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
242)  Dodany przez art. 23 pkt 2 ustawy z dnia 20 marca 2002 r. o przekształceniach w administracji celnej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. Nr 41, poz. 365), która weszła w życie z dniem 1 maja 2002 r.
243)  Dodany przez art. 1 pkt 138 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
244)  W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 139 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
245) Dodany przez art. 1 pkt 140 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
246) Dodany przez art. 1 pkt 141 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
247) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 142 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
248) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 143 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
249) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711, Nr 133, poz. 935, Nr 157, poz. 1119 i Nr 187, poz. 1381 oraz z 2007 r. Nr 89, poz. 589.
250) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 144 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.
251) W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 145 ustawy, o której mowa w odnośniku 1.

Polecamy

Poszukując najlepszego prawnika na dolnym śląsku pamiętajmy że tylko prawnik Wrocław oferuje najtańsze usługi prawnicze w tej części kraju. Planujesz remont? Poszukujesz projektanta domu? Najlepsi fachowcy pomogą Ci w każdej pracy budowlanej – kwiaty na telefon Wrocław – najtaniej zakupisz w kwiaciarni Margarita we Wrocławiu przy ul. Orląt Lwowskich. Kiedy zdaży Ci się stłuczka lub kiedy Twój samochód odmówi Ci posłuszeństwa - znajdź najlepszą firmę holowniczą dzięki serwisowi o tematyce "pomoc drogowa". Polecamy równierz.
Wszelkie prawa zastrzeżone, © ZnanyPrawnik 2024
Dodaj do ulubionych Mapa strony Polityka prywatności Regulamin Reklama Współpraca Kontakt