OBWIESZCZENIE
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 8 czerwca 2009 r.
o wynikach wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w dniu 7 czerwca 2009 r.
(Dz. U. z dnia 10 czerwca 2009 r.)
Na podstawie art. 132 ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. - Ordynacja wyborcza do Parlamentu Europejskiego (Dz. U. Nr 25, poz. 219, z 2006 r. Nr 218, poz. 1592 oraz z 2007 r. Nr 25, poz. 162 i Nr 112, poz. 766), zwanej dalej Ordynacją, Państwowa Komisja Wyborcza ogłasza wyniki wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w dniu 7 czerwca 2009 r.
Dział I.
Zbiorcze wyniki głosowania w skali kraju
Rozdział 1.
Dane ogólne
1. Wybory przeprowadziły:
1) Państwowa Komisja Wyborcza,
2) 13 okręgowych komisji wyborczych, w skład których powołano 117 sędziów sądów powszechnych oraz Sądu Najwyższego,
3) 39 rejonowych komisji wyborczych, w skład których powołano 195 sędziów sądów powszechnych, wojewódzkich sądów administracyjnych oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego,
4) 25.605 obwodowych komisji wyborczych, w skład których powołano 209.644 wyborców.
2. Wybierano 50 posłów do Parlamentu Europejskiego spośród 1.293 kandydatów zgłoszonych na 132 okręgowych listach kandydatów przez 12 komitetów wyborczych.
Rozdział 2.
Zbiorcze wyniki głosowania
Na podstawie protokołów wyników głosowania, otrzymanych od wszystkich okręgowych komisji wyborczych, Państwowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące zbiorcze wyniki głosowania:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 30.565.272,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 7.505.261,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 5.040,
4) liczba kart ważnych wyniosła 7.497.296,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 24,53%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 132.533,
co stanowi 1,77% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 7.364.763,
wyniosła
co stanowi 98,23% ogólnej liczby głosów.
Rozdział 3.
Zbiorcze wyniki głosowania na listy okręgowe komitetów wyborczych
Na listy okręgowe poszczególnych komitetów wyborczych oddano łącznie następującą liczbę głosów ważnych:
1) na listy nr 1, które zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej oddano łącznie 81.146 głosów, to jest 1,10% głosów ważnych w skali kraju,
2) na listy nr 2, które zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe oddano łącznie 516.146 głosów, to jest 7,01% głosów ważnych w skali kraju,
3) na listy nr 3, które zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej oddano łącznie 107.185 głosów, to jest 1,46% głosów ważnych w skali kraju,
4) na listy nr 4, które zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy oddano łącznie 51.872 głosy, to jest 0,70% głosów ważnych w skali kraju,
5) na listy nr 5, które zgłosił Komitet Wyborczy Libertas oddano łącznie 83.754 głosy, to jest 1,14% głosów ważnych w skali kraju,
6) na listy nr 6, które zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy oddano łącznie 908.765 głosów, to jest 12,34% głosów ważnych w skali kraju,
7) na listy nr 7, które zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004) oddano łącznie 179.602 głosy, to jest 2,44% głosów ważnych w skali kraju,
8) na listy nr 8, które zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej oddano łącznie 143.966 głosów, to jest 1,95% głosów ważnych w skali kraju,
9) na listy nr 9, które zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP oddano łącznie 3.271.852 głosy, to jest 44,43% głosów ważnych w skali kraju,
10) na listy nr 10, które zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oddano łącznie 2.017.607 głosów, to jest 27,40% głosów ważnych w skali kraju,
11) na listę nr 11, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Socjalistyczna w okręgu wyborczym nr 3 oddano 1.331 głosów, to jest 0,02% głosów ważnych w skali kraju,
12) na listę nr 12, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Naprzód Polsko - Piast w okręgu wyborczym nr 11 oddano 1.537 głosów, to jest 0,02% głosów ważnych w skali kraju.
Dział II.
Ogólny podział mandatów
Rozdział 1.
Komitety wyborcze uprawnione do udziału w podziale mandatów
Uprawnione do udziału w podziale mandatów były, zgodnie z art. 125 ust. 2 Ordynacji, następujące komitety wyborcze, na których listy okręgowe oddano co najmniej 5% głosów ważnych w skali kraju:
1) Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
Rozdział 2.
Komitety wyborcze nieuprawnione do udziału w podziale mandatów
Uprawnienia do udziału w podziale mandatów nie uzyskały następujące komitety wyborcze, których listy okręgowe nie spełniły warunku określonego w art. 125 ust. 2 Ordynacji:
1) Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
3) Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
4) Komitet Wyborczy Libertas,
5) Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
6) Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
7) Komitet Wyborczy Polska Partia Socjalistyczna,
8) Koalicyjny Komitet Wyborczy Naprzód Polsko - Piast.
Rozdział 3.
Podział mandatów pomiędzy komitety wyborcze
Państwowa Komisja Wyborcza zgodnie z art. 127 Ordynacji dokonała podziału mandatów pomiędzy uprawnione komitety wyborcze. Poszczególnym uprawnionym komitetom wyborczym przypadły następujące liczby mandatów:
1) Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, który zgłosił listy nr 2 - 3 mandaty,
2) Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy, który zgłosił listy nr 6 - 7 mandatów,
3) Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, który zgłosił listy nr 9 - 25 mandatów,
4) Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, który zgłosił listy nr 10 - 15 mandatów.
Dział III.
Wyniki głosowania i wyniki wyborów w okręgach wyborczych
Rozdział 1.
Okręg wyborczy nr 1, obejmujący obszar województwa pomorskiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 99 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 1.746.095,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 490.226,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 279,
4) liczba kart ważnych wyniosła 489.723,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 28,05%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 7.341,
co stanowi 1,50% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 482.382,
wyniosła
co stanowi 98,50% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 4.931,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | MARUSIK Michał | 2.386 |
2. | WYSOCKI Jan Mieczysław | 388 |
3. | SYNAK Maciej Piotr | 355 |
4. | TUSZYŃSKI Jan Łukasz | 226 |
5. | ŁUKASZEWICZ Dariusz Cezary | 212 |
6. | SOKOŁOWSKI Marcin | 283 |
7. | CYBULSKI Marek Piotr | 259 |
8. | PUDEŁKO Arkadiusz Marian | 345 |
9. | PNIEWSKI Adam Roman | 140 |
10. | WĄSOWICZ Paweł Marek | 337 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 13.170,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PRZYBYLSKI Wojciech Wiesław | 4.245 |
2. | DOMBROWSKI Bogdan | 1.969 |
3. | JANK Stanisław | 1.152 |
4. | GNIAZDOWSKA Elżbieta | 1.317 |
5. | CHLEBOWICZ Jerzy Jan | 1.206 |
6. | SMOLIŃSKI Zygmunt | 796 |
7. | PANAS Marek Andrzej | 455 |
8. | DUWE Kazimierz Józef | 272 |
9. | MIKOS Czesław | 390 |
10. | BUJANOWICZ Krzysztof Robert | 1.368 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 5.654,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | WOSZCZEROWICZ Lech | 2.191 |
2. | KIERNOZEK Czesław Zbigniew | 278 |
3. | RÓŻAŃSKI Jan | 506 |
4. | ZBLEWSKI Marek | 590 |
5. | SABINIARZ Adam | 312 |
6. | NIESIOŁOWSKI Mariusz | 495 |
7. | BORZYSZKOWSKI Zbigniew Wacław | 442 |
8. | KUDŁA Teodor Michał | 127 |
9. | SUDOŁ Maria | 400 |
10. | MEJZEL Alina Iwona | 313 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 2.596,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ŚWIĘTCZAK Leszek | 706 |
2. | MOSAKOWSKI Marek Waldemar | 226 |
3. | DROSD Piotr | 183 |
4. | HANDSCHKE Agnieszka Magdalena | 241 |
5. | KANIA Agata Ewelina | 383 |
6. | DUDZIAK Andrzej | 185 |
7. | KUFEL Edward Zenon | 285 |
8. | KONICKA Anna | 296 |
9. | BIGORA Jerzy Jarosław | 91 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 3.676,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SOMMER Tomasz Krzysztof | 1.408 |
2. | PAJĄK Roman | 502 |
3. | REKŚĆ Waldemar Krystian | 227 |
4. | SŁOWIŃSKA Elżbieta Anna | 370 |
5. | SZŁYKOWICZ Agnieszka | 238 |
6. | KARCZEWSKI Adam Paweł | 258 |
7. | TUJAKA Stanisław | 104 |
8. | PIECHOWSKI Jan Zygmunt | 119 |
9. | ŁUKASIEWICZ Danuta Maria | 167 |
10. | CIECHANOWSKI Mirosław Andrzej | 283 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 50.427,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PASTUSIAK Longin Hieronim | 42.915 |
2. | GONTAREK Piotr Paweł | 1.085 |
3. | RÓŻAŃSKI Andrzej Wawrzyniec | 870 |
4. | ŚNIEG Andrzej Stanisław | 773 |
5. | KUSTRZEBA Wanda Alicja | 860 |
6. | SZEWCZYK Paweł Grzegorz | 1.001 |
7. | ZAKRZEWSKI Jerzy | 447 |
8. | PISKORSKI Zdzisław | 839 |
9. | SZYSZKOWSKA Anna Mariola | 923 |
10. | BOJAR-FIJAŁKOWSKI Tomasz | 714 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 4.465,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SZWED Dariusz Jacek | 1.758 |
2. | KASPRZYK Paweł Stanisław | 852 |
3. | DWOJACKI Piotr Sławomir | 203 |
4. | MASNY Magdalena Ryszarda | 514 |
5. | ŚCIBISZ Paweł Adam | 139 |
6. | BAŁON Ewa | 278 |
7. | KAPUŚCIŃSKI Adam Grzegorz | 153 |
8. | SOBCZAK Stanisław | 145 |
9. | ŁOŚ Krzysztof Paweł | 273 |
10. | ZARZYCKI Michał Zygmunt | 150 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 6.249,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | LEWANDOWSKA-SOBIECH Donata Jolanta | 3.250 |
2. | ŻURAWKA Małgorzata Lidia | 491 |
3. | NAPIĄTEK-AMIELAŃCZYK Sylwia Lucyna | 195 |
4. | CZUPA Stefan Józef | 381 |
5. | MIĘSIKOWSKA-SZREDER Maria Anna | 147 |
6. | WIKA Roman Franciszek | 222 |
7. | LOBA Barbara Maria | 174 |
8. | NAGAŃSKA Magdalena Maria | 135 |
9. | STRZEMBOSZ Katarzyna Maria | 321 |
10. | KOZŁOWSKI Waldemar | 933 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 285.268,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | LEWANDOWSKI Janusz Antoni | 107.529 |
2. | KOZŁOWSKI Jan Andrzej | 68.066 |
3. | BIERNACKI Marek Zbigniew | 17.517 |
4. | KŁOSIN Krystyna Maria | 4.758 |
5. | CYCHNERSKI Piotr Józef | 1.624 |
6. | LEIK Adam Zygmunt | 3.088 |
7. | SKRZYNIARZ Piotr Grzegorz | 1.412 |
8. | LESZCZYŃSKA Jolanta Iwona | 6.093 |
9. | DUCHER Karol Grzegorz | 1.213 |
10. | WAŁĘSA Jarosław Leszek | 73.968 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 105.946,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | FOLTYN-KUBICKA Hanna | 24.061 |
2. | GÓRSKI Mirosław Andrzej | 4.854 |
3. | SZCZYPIŃSKA Jolanta Irena | 18.282 |
4. | GWIAZDA Anna Teresa | 4.499 |
5. | CYMAŃSKI Tadeusz | 41.521 |
6. | MAGIEŁDA Marek Hieronim | 798 |
7. | SOSNOWSKI Witold | 2.033 |
8. | KARCZEWSKI Piotr Mariusz | 3.006 |
9. | FALANDYSZ Jerzy | 2.165 |
10. | WYSOCKI Zbigniew | 4.727 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 1 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 13.170,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 50.427,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 285.268,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 105.946.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 2 mandaty; mandaty z tej listy uzyskali kandydaci:
- LEWANDOWSKI Janusz Antoni, na którego oddano 107.529 głosów,
- WAŁĘSA Jarosław Leszek, na którego oddano 73.968 głosów.
2) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- CYMAŃSKI Tadeusz, na którego oddano 41.521 głosów.
8. Następującym okręgowym listom kandydatów, które spełniły warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty nie przypadły:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy.
Rozdział 2.
Okręg wyborczy nr 2, obejmujący obszar województwa kujawsko-pomorskiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 95 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 1.649.903,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 385.847,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 278,
4) liczba kart ważnych wyniosła 385.476,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 23,36%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 8.166,
co stanowi 2,12% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 377.310,
wyniosła
co stanowi 97,88% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 3.265,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PUCHOWSKI Roman Kazimierz | 1.465 |
2. | MACIEJEWSKA Irena Helena | 383 |
3. | MATOWSKI Leszek Franciszek | 157 |
4. | RACKI Maciej Rafał | 231 |
5. | WYDRZYŃSKI Maciej | 191 |
6. | PIEKUT Adam | 223 |
7. | WOŹNIAK Teresa Maria | 217 |
8. | ZIELIŃSKI Krzysztof | 170 |
9. | SKUTECKI Paweł Juliusz | 228 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 38.092,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KŁOPOTEK Eugeniusz | 24.408 |
2. | PETRYKOWSKI Piotr Paweł | 1.905 |
3. | BOBER Ryszard Jakub | 2.705 |
4. | ZŁOTNIKIEWICZ Franciszek | 1.038 |
5. | KOZŁOWSKA Zofia Władysława | 1.740 |
6. | BARANOWSKI Krzysztof | 2.399 |
7. | ZAKRZEWSKA Edyta Lidia | 1.273 |
8. | SIERADZKI Andrzej Mikołaj | 813 |
9. | CIEŚLA Andrzej | 933 |
10. | OCZKOWSKA Silvana Jadwiga | 878 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 6.958,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | FILIPEK-KAŹMIERCZAK Sebastian Franciszek | 2.158 |
2. | RUSOŃ Błażej Jan | 381 |
3. | CZARNECKI Piotr | 1.558 |
4. | KUROPATWIŃSKA Małgorzata | 614 |
5. | KWIATKOWSKI Czesław Stanisław | 452 |
6. | WOLSKI Piotr Aleksander | 734 |
7. | WASIELEWICZ Teresa | 338 |
8. | PIEJKO Wawrzyniec | 267 |
9. | NOWACKI Bartosz Leszek | 456 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 2.513,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PIEŚCIŃSKI Krzysztof | 638 |
2. | ADAMCZYK Zbigniew | 385 |
3. | LASKOWSKA Irena Wanda | 364 |
4. | KRÓL Ireneusz | 291 |
5. | SZAFRAŃSKA Ilona | 270 |
6. | LEMAŃCZYK Franciszek | 108 |
7. | DRZYMALSKA Anna Maria | 154 |
8. | BUKOWSKI Kazimierz | 108 |
9. | SZCZEPAŃSKI Waldemar Kazimierz | 195 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 3.277,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KOZŁOWSKI Ryszard Henryk | 1.408 |
2. | DORSZEWSKI Andrzej Jan | 278 |
3. | PODKAŃSKI Krzysztof Jan | 270 |
4. | KISIEL Ewa | 370 |
5. | GÓRSKI Karol | 221 |
6. | WROŃSKI Mirosław Marek | 101 |
7. | GŁADYSZEWSKI Marian | 123 |
8. | LISKULA Andrzej | 63 |
9. | CHUDZINSKI Tomasz Piotr | 274 |
10. | JUSZCZAK Artur Piotr | 169 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 79.400,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ZEMKE Janusz Władysław | 69.776 |
2. | KRUSZYŃSKI Tomasz | 1.401 |
3. | MACKIEWICZ Anna Zofia | 1.487 |
4. | PAWLAK Stanisław | 2.127 |
5. | MAZUR Jan Benedykt | 432 |
6. | KUŹNIEWICZ Jacek | 967 |
7. | BRZOSKOWSKA Danuta Wioletta | 1.271 |
8. | NAJBERG Jarosław Przemysław | 919 |
9. | PAWŁOWSKI Roman Tadeusz | 542 |
10. | ZAWADZKI Jerzy | 478 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 4.477,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KIERZKOWSKI Henryk | 1.255 |
2. | GOLLOB Władysław Czesław | 529 |
3. | KOPACZEWSKI Jerzy Franciszek | 658 |
4. | OLECH Jacek Andrzej | 512 |
5. | KWIATKOWSKI Stanisław | 154 |
6. | RODZIEWICZ Bogdan Henryk | 490 |
7. | BOROWSKA Joanna Małgorzata | 517 |
8. | PAŁUCKI Łukasz Marek | 362 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 3.589,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PAPIS Wojciech | 1.802 |
2. | TOMASZEWSKI Tadeusz Jerzy | 432 |
3. | NOWACZEK Jan Florian | 153 |
4. | GOŁATA Joanna | 472 |
5. | GRZYWACZEWSKI Marcin | 157 |
6. | DOMAGALSKI Dominik Grzegorz | 89 |
7. | JAWORSKA Apolonia | 151 |
8. | PRUSZCZYK Grzegorz | 93 |
9. | WIELEBA Dariusz Marceli | 51 |
10. | ROBACZEWSKI Arkadiusz Ronard | 189 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 162.556,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ZWIEFKA Tadeusz Antoni | 82.794 |
2. | KOLASIŃSKI Marek Krzysztof | 41.602 |
3. | DOMBROWICZ Konstanty Adam | 10.011 |
4. | KOPYŚĆ Sławomir Andrzej | 3.414 |
5. | SZELIGA Sławomir Kazimierz | 3.544 |
6. | NOWAKOWSKA Aleksandra Bogumiła | 5.118 |
7. | KINDERMAN Andrzej | 1.263 |
8. | DUSZYŃSKI Leszek Marek | 1.539 |
9. | KANIA Barbara Danuta | 2.425 |
10. | DZIĘCIOŁ Janusz Andrzej | 10.846 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 73.183,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | CZARNECKI Richard Henry | 27.106 |
2. | PRZYBYLSKI Przemysław Tomasz | 25.881 |
3. | LATOS Tomasz Edward | 9.684 |
4. | CHMIELEWSKI Jarosław | 2.732 |
5. | STACHOWIAK Ireneusz | 1.558 |
6. | KACZMAREK-SŁAWIŃSKA Katarzyna Anna | 1.867 |
7. | ZAJĄKAŁA Jerzy | 2.157 |
8. | JEDYNAK Andrzej | 656 |
9. | TYBURSKI Jacek Aleksander | 698 |
10. | ĆWIEK Ryszard | 844 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 2 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 38.092,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 79.400,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 162.556,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 73.183.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- ZEMKE Janusz Władysław, na którego oddano 69.776 głosów.
2) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- ZWIEFKA Tadeusz Antoni, na którego oddano 82.794 głosy.
3) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- CZARNECKI Richard Henry, na którego oddano 27.106 głosów.
8. Następującej okręgowej liście kandydatów, która spełniła warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty nie przypadły:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe.
Rozdział 3.
Okręg wyborczy nr 3, obejmujący obszar województwa podlaskiego i województwa warmińsko-mazurskiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość,
11) lista nr 11, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Socjalistyczna.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 110 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 2.104.242,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 425.310,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 214,
4) liczba kart ważnych wyniosła 425.004,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 20,20%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 7.521,
co stanowi 1,77% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 417.483,
wyniosła
co stanowi 98,23% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 5.050,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | POTERAJ Jarosław | 2.145 |
2. | LISIECKI Piotr Cezary | 688 |
3. | NONIEWICZ Piotr | 253 |
4. | WOJCIECHOWSKI Michał Jerzy | 431 |
5. | CHILIŃSKI Tomasz | 317 |
6. | NOCNY Piotr Benedykt | 241 |
7. | KUŹMIEROWSKA Paulina | 414 |
8. | STĘŻAŁA Tomasz Maria | 228 |
9. | CHWESEWICZ Grzegorz | 85 |
10. | FIMOWICZ Grzegorz | 248 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 38.012,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ŻELICHOWSKI Stanisław | 14.682 |
2. | KAMIŃSKI Jan | 4.753 |
3. | FABISIAK Irena Elżbieta | 1.985 |
4. | BORAWSKI Edmund | 3.715 |
5. | KRAJEWSKI Józef | 1.925 |
6. | DOBROŃSKI Adam Czesław | 2.470 |
7. | BAGIŃSKI Mieczysław | 2.000 |
8. | MICHNIEWICZ Marek Leszek | 1.243 |
9. | BOBEK Jan | 1.316 |
10. | BASZKO Mieczysław Kazimierz | 3.923 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 8.534,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ROCHNOWSKA Renata Maria | 2.663 |
2. | CHMIELEWSKI Andrzej Eugeniusz | 1.622 |
3. | GAN Tomasz Edward | 414 |
4. | OPAŁKA Paweł Szczepan | 362 |
5. | PERKOWSKI Jan | 664 |
6. | WRÓBLEWSKI Kazimierz | 741 |
7. | FIERTEK Józef | 472 |
8. | KUCYK Danuta | 703 |
9. | MIKUCKI Leszek | 357 |
10. | RÓŻAŃSKI Sławomir Andrzej | 536 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 3.230,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | MAZUR Mateusz Andrzej | 883 |
2. | CHOCIEJ Anna | 431 |
3. | GRUCELA Bartosz | 127 |
4. | ĆWIKIEL Zofia | 448 |
5. | KAŁUŻA Kamil Patryk | 198 |
6. | KAMIŃSKI Dariusz | 357 |
7. | SZYMAŃSKI Jerzy Zbigniew | 259 |
8. | ZALEWSKI Wiesław | 229 |
9. | SOLIS Grzegorz | 183 |
10. | MACONKO Czesław Kazimierz | 115 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 4.355,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | BENDER Ryszard Janusz | 1.897 |
2. | PSZENNY Sławomir | 437 |
3. | JABŁOŃSKA Elżbieta | 736 |
4. | PRZYMĘCKI Jakub Piotr | 156 |
5. | FEDOROWICZ Tomasz | 342 |
6. | CHYBOWSKI Marek Tadeusz | 123 |
7. | DANIŁOWSKI Michał Jerzy | 181 |
8. | TARNACKA Irena | 180 |
9. | NOWACKI Bogdan Mieczysław | 197 |
10. | SRZEDNICKI Dariusz Marek | 106 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 59.194,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | IWIŃSKI Tadeusz | 44.669 |
2. | CZERNIAWSKI Mieczysław Leon | 3.673 |
3. | MAŃKUT Władysław | 2.240 |
4. | SYCZEWSKI Jan | 3.499 |
5. | PIETRZAK Wiesław Michał | 933 |
6. | KIMERA Józef Dariusz | 652 |
7. | MALINOWSKI Dariusz | 811 |
8. | KOCHAN Janusz Ryszard | 544 |
9. | JAKUBOWSKA Anna | 1.350 |
10. | WOJDA Bartosz | 823 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 8.596,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SZAMATOWICZ Marian Czesław | 6.153 |
2. | LENKIEWICZ Piotr | 423 |
3. | RUMIŃSKI Krzysztof | 554 |
4. | HASS Zbigniew Marek | 317 |
5. | TOBOLSKA Katarzyna | 314 |
6. | PANASIUK Radosław Romuald | 121 |
7. | CZARNECKA Aleksandra Patrycja | 234 |
8. | FOTYGO Paweł Marek | 51 |
9. | MAKOWSKI Błażej | 86 |
10. | POLANOWSKA Anna | 343 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 7.317,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ROKOSZ-KUCZYŃSKI Gniewomir Gwidon | 2.200 |
2. | RUTKOWSKI Lech | 1.201 |
3. | URBANOWICZ Konrad | 308 |
4. | RUDZIŃSKA Anna | 902 |
5. | WYSZYŃSKI Józef | 649 |
6. | MATULEWICZ-GILEWICZ Justyna | 926 |
7. | MAŚLAK Józef Adam | 306 |
8. | ŻEBROWSKI Stanisław | 433 |
9. | MEREDYK Marian Bogusław | 183 |
10. | GALIBARCZYK Marcin Grzegorz | 209 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 159.943,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | LISEK Krzysztof | 66.685 |
2. | ARŁUKOWICZ Tadeusz | 37.360 |
3. | BUBLEWICZ Beata Maria | 28.747 |
4. | MIRONOWICZ Antoni | 8.133 |
5. | SZELĄŻEK Włodzimierz | 3.662 |
6. | GROMADZKI Sławomir | 2.160 |
7. | SERTEL Paweł Piotr | 1.284 |
8. | NASZKIEWICZ Anna | 4.114 |
9. | BOJARSKA Wiesława Alicja | 4.680 |
10. | PERKOWSKI Mateusz | 3.118 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 121.921,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KURSKI Jacek Olgierd | 62.929 |
2. | JURGIEL Krzysztof | 40.540 |
3. | ARENT Iwona Ewa | 4.161 |
4. | PERLIŃSKI Jacek Artur | 895 |
5. | SZCZYPIŃ Jadwiga Mariola | 1.441 |
6. | GOSIEWSKI Jerzy Antoni | 3.656 |
7. | GRZYMAŁA Wiesław Tadeusz | 1.315 |
8. | SKAWIŃSKI Ryszard | 1.195 |
9. | KOWSZYŃSKI Paweł Andrzej | 388 |
10. | BOGUCKI Jacek | 5.401 |
11) lista nr 11 - Komitet Wyborczy Polska Partia Socjalistyczna 1.331,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | JANISZEWSKI Piotr | 455 |
2. | RADZIEWICZ Barbara Maria | 187 |
3. | OCZKOWSKI Tomasz Józef | 105 |
4. | OBUCHOWSKA Urszula | 95 |
5. | KLIMASZEWSKI Eugeniusz | 72 |
6. | KOWALSKA Joanna | 97 |
7. | CHODOREK Damian Piotr | 62 |
8. | WĘCŁAWSKA Aleksandra Magdalena | 51 |
9. | FAŁKOWSKI Piotr | 70 |
10. | GARBART Sylwia | 137 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 3 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 38.012,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 59.194,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 159.943,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 121.921.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- LISEK Krzysztof, na którego oddano 66.685 głosów.
2) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- KURSKI Jacek Olgierd, na którego oddano 62.929 głosów.
8. Następującym okręgowym listom kandydatów, które spełniły warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty nie przypadły:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy.
Rozdział 4.
Okręg wyborczy nr 4, obejmujący obszar części województwa mazowieckiego: m. st. Warszawy oraz powiatów: grodziskiego, legionowskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego i wołomińskiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 98 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 2.143.847,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 835.865,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 686,
4) liczba kart ważnych wyniosła 834.481,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 38,92%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 7.455,
co stanowi 0,89% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 827.026,
wyniosła
co stanowi 99,11% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 9.679,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | WITCZAK Bolesław | 4.595 |
2. | DOMARADZKA Sylwia Dominika | 1.059 |
3. | WILKOWSKI Wojciech Sławomir | 195 |
4. | JĘDRZEJEWSKI Andrzej Tomasz | 263 |
5. | KOŁAKOWSKI Michał Maksymilian | 389 |
6. | BOJANOWSKI Maciej Rafał | 281 |
7. | OLSZEWSKI Marek | 416 |
8. | POPOŃCZYK Aleksander Stefan | 289 |
9. | LIPKA Jerzy Henryk | 393 |
10. | PILIPIUK Andrzej Tomasz | 1.799 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 22.899,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PIECHOCIŃSKI Janusz | 12.506 |
2. | MARGUERITTE Bernard Jean Edmond Alexandre | 2.276 |
3. | RAKIEL-CZARNECKA Walentyna | 320 |
4. | KALINOWSKI Jacek Modest | 2.960 |
5. | ROSZKIEWICZ Waldemar Cezary | 491 |
6. | GRABOWSKA Maria Jolanta | 1.103 |
7. | ŻELAZOWSKA Bożena Jadwiga | 940 |
8. | MAŁOLEPSZY Karol Andrzej | 577 |
9. | CHRZANOWSKI Lucjan Krzysztof | 352 |
10. | RYŚ-FERENS Erwina Lilia | 1.374 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 2.826,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SOCHOCKI Jan | 1.156 |
2. | WASILEWSKI Zbigniew | 349 |
3. | RUDOWSKI Mirosław Andrzej | 241 |
4. | ZBROŻCZYK Anna Katarzyna | 254 |
5. | MATURA Stanisław Emil | 139 |
6. | ZAREMBA Wiesław Wacław | 227 |
7. | PROKOPCZYK Krzysztof Paweł | 97 |
8. | PIASECKI Jerzy Stanisław | 190 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 3.099,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | FORNALCZYK Elżbieta | 971 |
2. | KANIA Bogdan | 292 |
3. | SKIBNIEWSKA Martyna Mieczysława | 183 |
4. | JANISZEWSKA Magdalena Anna | 296 |
5. | MARCINIAK Waldemar Wiesław | 222 |
6. | SKOWROŃSKI Mieczysław Witold | 204 |
7. | SADOWSKA Magdalena Ewa | 338 |
8. | WÓJCIK Daria Małgorzata | 200 |
9. | ZACHERT Katarzyna Magdalena | 116 |
10. | BELKA Barbara | 277 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 6.069,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ZAWISZA Artur Wojciech | 4.174 |
2. | MASNY Marcin Paweł | 264 |
3. | WILCZYŃSKA Elżbieta Dorota | 503 |
4. | GUTKOWSKI Cyprian Andrzej | 169 |
5. | TUMANOWICZ Witold | 190 |
6. | DĘBSKI Grzegorz Tadeusz | 175 |
7. | MICHERA Franciszek Jan | 69 |
8. | CYRAN Edward | 139 |
9. | MALINOWSKI Jan Eugeniusz | 128 |
10. | DOMAŃSKI Stanisław Ryszard | 258 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 84.740,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | OLEJNICZAK Wojciech Michał | 72.854 |
2. | WIERZBICKI Sebastian | 1.131 |
3. | SKRZYPEK Anna | 1.710 |
4. | RZOŃCA Marcin Andrzej | 460 |
5. | DOROSZKIEWICZ Konrad Tomasz | 235 |
6. | SUPIŃSKA - MODZELEWSKA Jolanta | 599 |
7. | BARSZCZ Jacek Tomasz | 371 |
8. | GILEJKO Leszek Kazimierz | 350 |
9. | RYDLIŃSKI Bartosz Mateusz | 596 |
10. | GADZINOWSKI Piotr | 6.434 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 30.804
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ROSATI Dariusz Kajetan | 23.806 |
2. | WIELOWIEYSKI Andrzej Jan | 1.835 |
3. | GRZYBEK Agnieszka Magdalena | 1.777 |
4. | KRZEKOTOWSKA Krystyna Anna | 632 |
5. | OŻDŻEŃSKI Wojciech | 294 |
6. | GUZIAŁ Piotr Andrzej | 176 |
7. | DRACHAL Robert Stanisław | 133 |
8. | LEGIERSKI Krystian | 1.601 |
9. | OPRZĄDEK Mariusz | 166 |
10. | KOZŁOWSKI Sebastian | 384 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 35.769,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | JUREK Marek | 33.925 |
2. | MŁOCKA Elżbieta Maria | 218 |
3. | OLSZEWSKI Dariusz | 399 |
4. | ROMANIUK Bogdan Piotr | 91 |
5. | JAWORSKI Adrian Andrzej | 255 |
6. | STARBAŁA Agnieszka Marta | 200 |
7. | BYKOWSKI Cezary Tomasz | 66 |
8. | MAZUREK Andrzej Stanisław | 116 |
9. | DOMŻALSKI Jerzy Wojciech | 108 |
10. | STRZEMBOSZ Piotr Henryk | 391 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 434.421,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | HÜBNER Danuta Maria | 311.018 |
2. | ZALEWSKI Paweł Ksawery | 51.529 |
3. | KOSTRZEWA-ZORBAS Grzegorz Jacek | 8.804 |
4. | TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz | 25.178 |
5. | LESAGE Dominique | 2.911 |
6. | GÓRECKA Aleksandra | 7.653 |
7. | GRABIEC Jan Stanisław | 8.785 |
8. | TURKOWSKI Wojciech Jerzy | 2.708 |
9. | SHEYBAL - ROSTEK Aleksandra Paulina | 2.808 |
10. | ROSS Tadeusz Edward | 13.027 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 196.720,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KAMIŃSKI Michał Tomasz | 88.791 |
2. | TOMASZEWSKA Ewa | 11.564 |
3. | MULARCZYK Arkadiusz | 53.229 |
4. | JAKUBIAK Elżbieta Renata | 15.076 |
5. | PONCYLJUSZ Paweł Janusz | 20.667 |
6. | WĘSIERSKI Ryszard | 923 |
7. | ŚWIDERSKI Łukasz Jan | 1.020 |
8. | PŁACISZEWSKI Piotr Marek | 637 |
9. | PUŁAWSKI Cezary | 820 |
10. | SIKORA Anna Ewa | 3.993 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 4 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 22.899,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 84.740,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 434.421,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 196.720.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- OLEJNICZAK Wojciech Michał, na którego oddano 72.854 głosy.
2) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 3 mandaty; mandaty z tej listy uzyskali kandydaci:
- HÜBNER Danuta Maria, na którą oddano 311.018 głosów,
- ZALEWSKI Paweł Ksawery, na którego oddano 51.529 głosów,
- TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz, na którego oddano 25.178 głosów.
3) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- KAMIŃSKI Michał Tomasz, na którego oddano 88.791 głosów.
8. Następującej okręgowej liście kandydatów, która spełniła warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty nie przypadły:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe.
Rozdział 5.
Okręg wyborczy nr 5, obejmujący obszar części województwa mazowieckiego: powiatów - ciechanowskiego, gostynińskiego, mławskiego, płockiego, płońskiego, przasnyskiego, sierpeckiego, sochaczewskiego, żuromińskiego, żyrardowskiego, białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego, garwolińskiego, łosickiego, makowskiego, mińskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, pułtuskiego, siedleckiego, sokołowskiego, węgrowskiego, wyszkowskiego oraz miast na prawach powiatu - Płock, Radom, Ostrołęka i Siedlce
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 96 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 2.007.639,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 396.559,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 209,
4) liczba kart ważnych wyniosła 396.253,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 19,74%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 8.107,
co stanowi 2,05% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 388.146,
wyniosła
co stanowi 97,95% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 3.832,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | RAJCA Waldemar Jan | 1.807 |
2. | DALECKI Tomasz Zbigniew | 188 |
3. | NIERUBCA Ryszard | 313 |
4. | GOŁOŚ Magdalena | 373 |
5. | WOJCIECHOWSKI Tomasz | 250 |
6. | WIECZOREK Dariusz | 206 |
7. | KOWALIK Jarosław Piotr | 174 |
8. | KOSSAKOWSKI Wojciech | 195 |
9. | JANKOWSKI Mieczysław Zbigniew | 136 |
10. | CIECHANOWSKI Michał Wiesław | 190 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 72.551,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KALINOWSKI Jarosław | 51.014 |
2. | SZMULEWICZ Wiktor Władysław | 1.972 |
3. | PACHOLCZAK Bożenna Teresa | 3.249 |
4. | BORKOWSKI Krzysztof Wawrzyniec | 5.427 |
5. | KWIATKOWSKI Stanisław | 1.299 |
6. | AUGUSTYNIAK Mirosław Jan | 2.425 |
7. | PRZYBYTNIAK Leszek Janusz | 1.660 |
8. | SZYMANIK Elżbieta | 1.981 |
9. | ORLIŃSKI Mirosław Adam | 1.988 |
10. | DOROBEK Jarosław | 1.536 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 7.995,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SOCHA Bogdan | 3.010 |
2. | WILK Krzysztof | 805 |
3. | GUT Violetta Małgorzata | 669 |
4. | GARBACZ Bożena Zofia | 551 |
5. | STANISZEWSKA Dagmara Magdalena | 398 |
6. | SIKORSKI Artur Piotr | 622 |
7. | KWAŚNIEWSKI Dariusz Józef | 717 |
8. | KĘPCZYK Sławomir Grzegorz | 306 |
9. | WIŚNIEWSKI Zdzisław | 917 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 2.931,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ŚNIADECKA Katarzyna Ewa | 1.003 |
2. | WOŹNIAK Beata Anna | 435 |
3. | KĘSICKI Tomasz Wacław | 183 |
4. | SKIBNIEWSKA Katarzyna Monika | 222 |
5. | AUGUSTYNIAK Jarosław | 328 |
6. | NOWICKI Florian Paweł | 162 |
7. | BURDZIUK Natalia Joanna | 116 |
8. | CZYNSZAK Radosława Agnieszka | 59 |
9. | JEZIERSKI Konrad | 161 |
10. | STAWECKA Kinga Katarzyna | 262 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 8.437,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | GRABOWSKI Dariusz Maciej | 6.244 |
2. | BAŁAŻAK Witold Mieczysław | 627 |
3. | FILIPEK Grzegorz | 332 |
4. | BUCKA Angela | 377 |
5. | PYRGIEL Arnold Marcin | 146 |
6. | PARADOWSKA Jadwiga | 277 |
7. | GERSIN Waldemar Piotr | 83 |
8. | CIEPLAK Maciej Marcin | 154 |
9. | ZABORSKI Kazimierz | 197 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 30.225,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | WIKIŃSKI Marek Michał | 17.365 |
2. | IWANIAK Arkadiusz | 2.492 |
3. | DRABIO Maciej | 1.709 |
4. | KIWIT Marek | 1.583 |
5. | SOKOŁOWSKA Jolanta Monika | 2.787 |
6. | KULIK Łukasz | 1.200 |
7. | JARZYNKA Mariusz | 1.055 |
8. | MASŁOWSKI Paweł Piotr | 625 |
9. | WAJSZCZAK Ryszard Franciszek | 224 |
10. | GÓRALCZYK Arkadiusz | 1.185 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 8.567,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | CZARNECKI Marek Aleksander | 2.488 |
2. | NAŁĘCZ Tomasz | 4.691 |
3. | MUSIAŁ Piotr Jan | 158 |
4. | WIJAS Ryszard Stanisław | 102 |
5. | WÓJCIK Janusz | 273 |
6. | JAGIEŁŁO Elżbieta | 453 |
7. | SIARKOWICZ Dariusz Artur | 58 |
8. | SUSZYŃSKA Krystyna | 344 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 10.443,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PIŁKA Marian | 4.880 |
2. | WIŚNIEWSKA Lucyna Emilia | 3.674 |
3. | DOMAGALSKI Wiesław Stanisław | 213 |
4. | BYZDRA Henryk Sylwester | 412 |
5. | STRZEMBOSZ Agnieszka Ewa | 395 |
6. | WĘGŁOWSKI Bernard Adrian | 103 |
7. | KUDLICKI Władysław Leszek | 281 |
8. | MAMAJ Jan Tadeusz | 114 |
9. | KOZŁOWSKI Lech Zdzisław | 221 |
10. | BOTEV Radosław | 150 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 114.000,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KOZŁOWSKI Jacek | 36.672 |
2. | HIBNER Jolanta Emilia | 45.417 |
3. | ZAWODNIK Jerzy | 6.768 |
4. | DOBIJAŃSKI Mariusz Jan | 4.732 |
5. | GAPIŃSKA Elżbieta Teresa | 6.321 |
6. | MRÓZ Adam | 4.263 |
7. | KAMASA Andrzej Juliusz | 1.192 |
8. | GAIK Przemysław Łukasz | 1.515 |
9. | KRZEMIŃSKI Adam | 2.667 |
10. | GLINKA Jacek | 4.453 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 129.165,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | BIELAN Adam Jerzy | 61.305 |
2. | JASIŃSKI Wojciech Stefan | 6.990 |
3. | KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof | 19.230 |
4. | SOŃTA Krzysztof Jan | 4.671 |
5. | TCHÓRZEWSKI Karol | 5.795 |
6. | PSZCZÓŁKOWSKI Benedykt | 2.767 |
7. | PŁOCHA Grzegorz | 2.307 |
8. | RATYŃSKI Marek | 1.907 |
9. | TUSIŃSKA Magdalena Franciszka | 3.286 |
10. | JANOWSKI Gabriel | 20.907 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 5 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 72.551,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 30.225,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 114.000,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 129.165.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- KALINOWSKI Jarosław, na którego oddano 51.014 głosów.
2) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskała kandydatka:
- HIBNER Jolanta Emilia, na którą oddano 45.417 głosów.
3) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- BIELAN Adam Jerzy, na którego oddano 61.305 głosów.
8. Następującej okręgowej liście kandydatów, która spełniła warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty nie przypadły:
1) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy.
Rozdział 6.
Okręg wyborczy nr 6, obejmujący obszar województwa łódzkiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 99 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 2.071.649,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 488.539,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 365,
4) liczba kart ważnych wyniosła 487.971,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 23,55%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 8.821,
co stanowi 1,81% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 479.150,
wyniosła
co stanowi 98,19% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 4.777,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | NOWAKOWSKI Radomir Andrzej | 2.399 |
2. | WALCZAK Sławomir Mieczysław | 443 |
3. | LUDWIKIEWICZ Marek Sambor | 227 |
4. | MOTYLEWSKI Marcin Andrzej | 267 |
5. | SZAŁOWSKI Jan | 235 |
6. | BEKASIAK Piotr Roman | 165 |
7. | NOWAK Marcin Baltazar | 322 |
8. | SZTEMBOROWSKI Grzegorz Zbigniew | 146 |
9. | KORZENIOWSKI Tomasz Konrad | 335 |
10. | SŁUBIK Hubert Tomasz | 238 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 32.390,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | FRONCZAK Adam | 5.267 |
2. | OZGA Krystyna | 8.891 |
3. | BAGIEŃSKI Artur | 3.169 |
4. | NAWROCKA Elżbieta | 3.727 |
5. | KLIMCZAK Dariusz | 2.395 |
6. | FRASZKA Tomasz Władysław | 809 |
7. | TOMASZEWSKI Witold | 624 |
8. | ŚLIWIŃSKI Michał Janusz | 2.122 |
9. | PAWLAK Włodzimierz | 3.319 |
10. | STASIAK Zbigniew Marek | 2.067 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 9.827,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SIKORA Krzysztof Ryszard | 3.255 |
2. | WOJTERA Marek | 2.046 |
3. | DZIUBAŁTOWSKI Stanisław Józef | 586 |
4. | URBANIAK Andrzej | 653 |
5. | STAWSKI Rafał | 414 |
6. | MACIOŁEK Włodzimierz | 258 |
7. | FRANKOWSKI Paweł | 351 |
8. | SOCHACKI Grzegorz Piotr | 213 |
9. | ADAMUS Grzegorz | 291 |
10. | OLEJNICZAK Bogusław Andrzej | 1.760 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 3.453,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | HERUDZIŃSKI Bolesław Kazimierz | 560 |
2. | DOBIECH Emilia Katarzyna | 328 |
3. | GŁĘBSKI Janusz Zdzisław | 321 |
4. | SKALSKA Michalina | 438 |
5. | PACHOLAK Maciej Piotr | 194 |
6. | RYKOWSKA Anna Magdalena | 261 |
7. | MARCZAK Sylwester Krzysztof | 311 |
8. | GAWŁOWSKA Justyna Iwona | 251 |
9. | KRZYWAŹNIA Anna | 316 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 3.988,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | BORYSIUK Bolesław Borys | 1.313 |
2. | PIETKIEWICZ Jakub Maciej | 387 |
3. | BARANOWSKA Anna | 577 |
4. | KLEŚTA Józef | 189 |
5. | KAŹMIERCZAK Ryszard | 335 |
6. | WITOS Andrzej | 274 |
7. | KOCIK Andrzej | 139 |
8. | CHANDRAŁA Mirosław Janusz | 66 |
9. | WALAS Zbigniew | 292 |
10. | KĘDZIERSKI Jacek | 416 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 62.923,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SZYMANEK-DERESZ Jolanta Dorota | 53.381 |
2. | MATUSZAK Grzegorz | 2.598 |
3. | NOWACKA Irena Maria | 2.017 |
4. | TEODORCZYK Mieczysław | 1.431 |
5. | ROCHMIŃSKI Paweł | 287 |
6. | RUNOWSKI Bogdan Stanisław | 325 |
7. | GRANATOWSKI Sławomir | 372 |
8. | KOMIDZIERSKI Sławomir Jarosław | 787 |
9. | JURA Tomasz Aleksander | 495 |
10. | ADAMSKA-MAKOWSKA Anna Małgorzata | 1.230 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 16.081,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ŚRODA Magdalena | 10.798 |
2. | SMOLAREK Włodzimierz Wojciech | 2.871 |
3. | ZABOROWSKI Daniel | 322 |
4. | KIROWA-WIŚNIEWSKA Julia | 183 |
5. | HUBERT Jakub | 237 |
6. | DIEHL Piotr | 180 |
7. | MAŁECKI Tomasz Jakub | 262 |
8. | MANES Anna | 375 |
9. | NETZEL Magdalena | 543 |
10. | DESPERAK Izabela Barbara | 310 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 5.966,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | WALCZAK Wojciech Krzysztof | 2.721 |
2. | KWAŚNIAK Paweł Wojciech | 955 |
3. | DRABIK Marek | 338 |
4. | WÓJCIKOWSKI Rafał Piotr | 354 |
5. | SIMA Karol | 300 |
6. | KOCIK Agnieszka Grażyna | 314 |
7. | ESTKOWSKI Rafał Krzysztof | 165 |
8. | TAŁAJ Agnieszka | 282 |
9. | STROJECKI Karol | 223 |
10. | GŁOWACKI Tomasz Bogdan | 314 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 204.798,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil | 125.111 |
2. | KRYSIŃSKI Jan Eugeniusz | 24.854 |
3. | SKRZYDLEWSKA Joanna Katarzyna | 32.356 |
4. | BULZACKI Mirosław Andrzej | 3.923 |
5. | PENCINA Ludomir Michał | 2.080 |
6. | WŁODARCZYK Mateusz | 3.091 |
7. | HARAŚNY Grzegorz Henryk | 2.204 |
8. | PAWLAK Janusz Bogdan | 2.538 |
9. | ZAKRZEWSKI Robert | 3.176 |
10. | BUGAJSKI Marcin | 5.465 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 134.947,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KRUPA Urszula Irena | 54.175 |
2. | WOJCIECHOWSKI Janusz | 56.292 |
3. | MATUSZEWSKI Marek | 5.974 |
4. | MICHALIK Marek | 7.130 |
5. | DOBKOWSKI Wiesław Józef | 1.764 |
6. | GRABOWSKI Piotr | 2.873 |
7. | GRABEK Anna | 2.841 |
8. | ŻURAWSKI Radosław Włodzimierz Maria | 1.057 |
9. | GĘDEK Łukasz Andrzej | 1.008 |
10. | KŁOPOTOWSKI Konrad | 1.833 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 6 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 32.390,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 62.923,
Unia Pracy
3) Usta nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 204.798,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 134.947.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 2 mandaty; mandaty z tej listy uzyskali kandydaci:
- SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil, na którego oddano 125.111 głosów,
- SKRZYDLEWSKA Joanna Katarzyna, na którą oddano 32.356 głosów.
2) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- WOJCIECHOWSKI Janusz, na którego oddano 56.292 głosy.
8. Następującym okręgowym listom kandydatów, które spełniły warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty nie przypadły:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy.
Rozdział 7.
Okręg wyborczy nr 7, obejmujący obszar województwa wielkopolskiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 100 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 2.685.054,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 648.699,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 570,
4) liczba kart ważnych wyniosła 647.818,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 24,13%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 15.648,
co stanowi 2,42% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 632.170,
wyniosła
co stanowi 97,58% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 7.621,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | JÓZWIAK Bartosz | 3.363 |
2. | DŁUGOSZ Rafał Tomasz | 713 |
3. | GAŁKOWSKI Krzysztof | 379 |
4. | SZYMKOWIAK-WIERZBA Izabela | 450 |
5. | BIAŁY Przemysław | 501 |
6. | TYLAK Alicja | 472 |
7. | PRANKE Juliusz | 193 |
8. | SZWARC Konrad Mateusz | 226 |
9. | ANIOŁ Maria | 747 |
10. | GROCKI Grzegorz | 577 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 52.716,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | GRZYB Andrzej Marian | 28.546 |
2. | TOMICKI Marek Stanisław | 4.569 |
3. | BŁOCHOWIAK Arkadiusz Stanisław | 2.758 |
4. | HERMASZCZUK Julian Marian | 2.112 |
5. | WALKOWSKI Piotr | 3.379 |
6. | MARSZAŁEK Franciszek | 2.604 |
7. | KUBIAK Andrzej | 3.160 |
8. | PASZYK Krzysztof Michał | 1.596 |
9. | CISZAK Mariusz | 1.137 |
10. | KIN Andrzej | 2.855 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 12.725,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | AUMILLER Andrzej Kordian | 4.921 |
2. | JUSZKIEWICZ Józef Witold | 994 |
3. | ORKOWSKI Józef Wojciech | 938 |
4. | OLEJNIK Małgorzata | 2.438 |
5. | WACHOWIAK Krzysztof Wojciech | 898 |
6. | WAWRZYNIAK Radosław Józef | 612 |
7. | ANDRZEJEWSKI Piotr | 728 |
8. | WAWRZYNIAK Benedykt | 381 |
9. | BIELAWSKI Wiesław Tadeusz | 266 |
10. | KRÓLICZAK Henryk | 549 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 5.517,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | POPIÓŁKOWSKA Mariola Teresa | 1.586 |
2. | SROKA Eugeniusz | 548 |
3. | KUCHARSKA Ewa | 762 |
4. | DUDZIAK Zofia Teresa | 593 |
5. | NOWAK Marek Rufin | 405 |
6. | BŁOTNA Klaudia Ewa | 370 |
7. | BOGDAN Marek Piotr | 250 |
8. | SAMOLIŃSKA Teresa | 306 |
9. | ŁUKASZCZYK Roman | 235 |
10. | BUDNY Leszek | 462 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 6.703,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SOBECKA Anna | 3.052 |
2. | ZALEWSKA Mieczysława Maria | 844 |
3. | RUCIŃSKI Andrzej | 818 |
4. | SKOCZYLAS Rafał | 573 |
5. | DZIĘCZKOWSKI Andrzej | 234 |
6. | KUBIAK Monika Ewa | 503 |
7. | WEŁNIAK Violetta Maria | 139 |
8. | HERNACKI Błażej | 100 |
9. | LUBIŃSKI Daniel | 219 |
10. | GOLIS Ryszard Marian | 221 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 94.180,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SIWIEC Marek Maciej | 64.976 |
2. | PAŁASZ Kazimierz Czesław | 7.316 |
3. | RZEMYKOWSKI Tadeusz | 3.366 |
4. | KACZMAREK Karolina Joanna | 3.225 |
5. | RUSIECKI Grzegorz Stanisław | 6.038 |
6. | KAMIŃSKI Ryszard | 2.432 |
7. | WAJS Józef Włodzimierz | 3.094 |
8. | KOSZLAJDA Apolinary | 665 |
9. | MARKOWICZ Jerzy Antoni | 316 |
10. | NACZAS Łukasz Piotr | 2.752 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 23.777,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PUSZ Sylwia | 16.334 |
2. | KRETKOWSKA Katarzyna | 2.630 |
3. | SOŁTYSIAK Aleksandra Marta | 830 |
4. | AJCHLER Przemysław | 1.260 |
5. | MIKOŁAJEWSKI Jerzy Andrzej | 688 |
6. | JAŁOSZYŃSKI Dominik Jan | 288 |
7. | ŁUKASZEWSKA Marzena Katarzyna | 578 |
8. | STĘPIEŃ Miłosława Dorota | 505 |
9. | DEMBNY Artur | 336 |
10. | HERBERHOLZ Dominik | 328 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 18.273,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | TOMCZAK Witold | 14.476 |
2. | KRZYŻAŃSKI Andrzej | 697 |
3. | ROMASZKIEWICZ Helena | 566 |
4. | RUCZAJ Alicja | 554 |
5. | GRUDZIŃSKI Edward | 266 |
6. | LESZCZEWICZ Adam | 249 |
7. | MACIEJEWSKA Halina | 346 |
8. | SOSIŃSKI Tomasz | 261 |
9. | PLEWA Paweł | 256 |
10. | NOWAK Anita | 602 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 289.442,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KACZMAREK Filip Andrzej | 127.963 |
2. | JĘDRZEJEWSKA Sidonia Elżbieta | 64.944 |
3. | LIPIŃSKI Dariusz Tadeusz | 21.965 |
4. | SAPIŃSKI Grzegorz Marcin | 8.651 |
5. | JORDAN Waldemar Bogusław | 6.861 |
6. | DĄBROWSKI Maciej | 7.000 |
7. | DUDA Adam Michał | 19.718 |
8. | BUDASZ Tomasz Jakub | 4.768 |
9. | WILKOSZARSKA Krystyna | 8.342 |
10. | STĘPIEŃ Jerzy | 19.230 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 121.216,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SZYMAŃSKI Konrad Krzysztof | 53.364 |
2. | TRYBUŁA Zbigniew Andrzej | 10.023 |
3. | HOFMAN Adam | 8.739 |
4. | JACYNA-ONYSZKIEWICZ Zbigniew | 11.884 |
5. | BUDNER Margareta | 4.122 |
6. | CIECHANOWSKI Jacek Tadeusz | 2.057 |
7. | GÓRSKI Tomasz | 25.870 |
8. | KUCHARSKI Dariusz Piotr | 1.488 |
9. | SZCZOT Sławomir | 1.710 |
10. | KRACZKOWSKI Maks | 1.959 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 7 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 52.716,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 94.180,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 289.442,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 121.216.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- GRZYB Andrzej Marian, na którego oddano 28.546 głosów.
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- SIWIEC Marek Maciej, na którego oddano 64.976 głosów.
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 2 mandaty; mandaty z tej listy uzyskali kandydaci:
- KACZMAREK Filip Andrzej, na którego oddano 127.963 głosy,
- JĘDRZEJEWSKA Sidonia Elżbieta, na którą oddano 64.944 głosy.
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- SZYMAŃSKI Konrad Krzysztof, na którego oddano 53.364 głosy.
8. Wszystkie okręgowe listy kandydatów, które spełniły warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, uzyskały mandaty.
Rozdział 8.
Okręg wyborczy nr 8, obejmujący obszar województwa lubelskiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 97 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 1.752.645,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 386.562,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 222,
4) liczba kart ważnych wyniosła 386.233,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 22,04%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 7.260,
co stanowi 1,88% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 378.973,
wyniosła
co stanowi 98,12% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 5.259,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KOWALSKI Marian | 2.990 |
2. | KOPEĆ Anna Ewa | 736 |
3. | GRZYBOWSKI Adam Aleksander | 298 |
4. | STADNICKI Maciej Szczepan | 188 |
5. | TAJAK Marek | 145 |
6. | HAMERA Urszula Aneta | 173 |
7. | FAŁEK Michał Grzegorz | 108 |
8. | BUGNO Piotr Michał | 159 |
9. | LESIAKOWSKI Adrian Krzysztof | 113 |
10. | CHOJECKA Marzena Katarzyna | 349 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 51.954,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | WOJTAS Edward | 11.546 |
2. | BRATKOWSKI Arkadiusz Tomasz | 8.850 |
3. | DUDEK - JANISZEWSKA Anna Danuta | 2.495 |
4. | KOS Marek | 2.998 |
5. | ŁOPATA Jan Zbigniew | 5.231 |
6. | SŁAWECKI Tadeusz | 4.405 |
7. | STAROWNIK Marian Roman | 3.202 |
8. | STEFANIUK Franciszek Jerzy | 7.927 |
9. | SWIĘTOCHOWSKI Leszek Jan | 2.375 |
10. | TOKARSKI Marian | 2.925 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 10.297,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KUC Wiesław - Stefan | 3.613 |
2. | NIZIOŁ Andrzej | 1.535 |
3. | RUSIŃSKI Andrzej | 1.372 |
4. | KRÓL Bogusław | 1.016 |
5. | DZIKOŃ Mieczysław | 611 |
6. | GÓRECKI Stefan | 512 |
7. | KOT Daniel Tomasz | 551 |
8. | MIROSŁAW Zbigniew | 289 |
9. | ZATORSKI Lesław Franciszek | 320 |
10. | KOZUB Stanisław Michał | 478 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 2.345,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | MARTYS Szymon | 655 |
2. | CURYŁA Edyta | 342 |
3. | ZAREMBA Dominik | 223 |
4. | BABIASZ Iwona Aneta | 254 |
5. | DASZCZYK Diana Elwira | 149 |
6. | TARKOWSKI Piotr Mateusz | 186 |
7. | TYMCZYNA Kamil Jarosław | 76 |
8. | KOLANIAK Jacek Wiktor | 69 |
9. | SALA Zbigniew Jerzy | 91 |
10. | WĄSIK Wioleta Katarzyna | 300 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 12.207,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PODKAŃSKI Zdzisław Zbigniew | 9.016 |
2. | SENDECKA Maria | 1.396 |
3. | CICHOCKI Wiesław Stefan | 202 |
4. | GRZEŚKO Stanisław Sławomir | 389 |
5. | FEKNER Romuald | 138 |
6. | SZAJDA - CUPRYN Maria | 325 |
7. | HORDYJEWSKA Dorota Mirosława | 171 |
8. | GIEŁZAK Henryk | 58 |
9. | HELIASZ Ryszard Piotr | 72 |
10. | ŻELECHOWSKI Bogusław Zenon | 440 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 24.725,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | CZERNIAK Jacek Andrzej | 11.051 |
2. | HAIDAR Riad | 3.742 |
3. | GOŁOŚ Michał Reoland | 2.227 |
4. | TKACZYK Witold Ignacy | 1.528 |
5. | GARBACZ Ewa Jadwiga | 1.506 |
6. | GRYZ Jerzy Zygmunt | 1.078 |
7. | JABŁOŃSKA - CHMIELEWSKA Anna Maria | 1.080 |
8. | NIERÓBCA Mariusz | 683 |
9. | DZIUBIŃSKA - WÓJCIK Katarzyna Urszula | 758 |
10. | ŚWIĘTOCHOWSKI Władysław | 1.072 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 17.089,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | BOROWSKI Marek Stefan | 13.642 |
2. | RUDAŚ-GRODZKA Monika Świętosława | 154 |
3. | WIDOMSKI Paweł Andrzej | 114 |
4. | WŁADYKA Wasyl | 91 |
5. | BARTNIK Paweł Grzegorz | 181 |
6. | SETNIK Ryszard Jacenty | 79 |
7. | KANTORSKI Donat Andrzej | 44 |
8. | LEWANDOWSKI Paweł Zenon | 83 |
9. | KŁOSOWSKI Wojciech | 103 |
10. | SIERAKOWSKA Izabella Antonina | 2.598 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 5.890,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | MISIUDA-REWERA Witold | 2.187 |
2. | CABAJ Marcin | 1.244 |
3. | MASŁOWSKI Jerzy Marian | 589 |
4. | BOROWIEC Agata | 924 |
5. | MALESZYK Marek | 241 |
6. | NADULSKI Roman | 112 |
7. | GRZELACZYK Marek | 593 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 112.221,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KOLARSKA - BOBIŃSKA Lena Barbara | 47.339 |
2. | ZALESKI Zbigniew | 41.215 |
3. | ORZECHOWSKI Mateusz | 4.497 |
4. | FLASIŃSKI Marek | 4.591 |
5. | ORZEŁ - DEPTA Agnieszka | 4.696 |
6. | WILCZEWSKI Adam | 1.029 |
7. | WÓJTOWICZ Jan | 2.648 |
8. | KOWALCZUK Mariusz | 1.991 |
9. | BRODOWSKI Wiesław Marek | 2.057 |
10. | DRAGAN Daniel | 2.158 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 136.986,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PIOTROWSKI Mirosław Mariusz | 84.904 |
2. | DUDZIŃSKI Tomasz Mirosław | 23.729 |
3. | CZELEJ Grzegorz | 5.219 |
4. | ZAWIŚLAK Sławomir | 6.043 |
5. | KOWALCZYK Piotr Zbigniew | 2.197 |
6. | PANASIUK Ewa | 4.008 |
7. | SZULOWSKI Krzysztof | 1.413 |
8. | JEZIOR Dariusz | 765 |
9. | SOLIS Tomasz | 1.959 |
10. | ŻUKOWSKI Wojciech | 6.749 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 8 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 51.954,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 24.725,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 112.221,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 136.986.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskała kandydatka:
- KOLARSKA - BOBIŃSKA Lena Barbara, na którą oddano 47.339 głosów.
2) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- PIOTROWSKI Mirosław Mariusz, na którego oddano 84.904 głosy.
8. Następującym okręgowym listom kandydatów, które spełniły warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty nie przypadły:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy.
Rozdział 9.
Okręg wyborczy nr 9, obejmujący obszar województwa podkarpackiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 97 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 1.679.634,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 374.609,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 258,
4) liczba kart ważnych wyniosła 374.235,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 22,28%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 7.349,
co stanowi 1,96% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 366.886,
wyniosła
co stanowi 98,04% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 4.310,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | WASIECZKO Dariusz Leszek | 1.520 |
2. | BERKOWICZ Konrad Szczepan | 699 |
3. | ZARĘBSKI Waldemar | 409 |
4. | NIEZGODA Wojciech Waldemar | 292 |
5. | RZEPIELA Jerzy | 158 |
6. | ZIĘBA Tadeusz Mikołaj | 303 |
7. | DACHOWSKI Mirosław Jacek | 82 |
8. | DUSZA Wojciech Stanisław | 214 |
9. | ZAJĄC Kryspin Jan | 202 |
10. | ŻYGADŁO Piotr | 431 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 45.685,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | JANOWSKI Mieczysław Edmund | 18.354 |
2. | KASPRZAK Mieczysław | 7.118 |
3. | DEPTUŁA Leszek Roman | 4.900 |
4. | MICHALIK Józef | 3.790 |
5. | KOŁODZIEJ Janusz Adam | 1.078 |
6. | JANKOWSKI-MIHUŁOWICZ Józef Tadeusz | 746 |
7. | RYGIEL Wiesław Andrzej | 2.870 |
8. | KISZKA Zbigniew | 2.747 |
9. | HYNOWSKI Jacek | 1.407 |
10. | WIŚNIEWSKI Jerzy | 2.675 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 5.734,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | LIS Alicja Bronisława | 2.121 |
2. | SZAŁAJKO Stanisław Michał | 461 |
3. | URBAN Tadeusz Bronisław | 587 |
4. | ARMATA Jan | 331 |
5. | SZOSTEK Roman | 349 |
6. | PUKA Daniela Franciszka | 239 |
7. | BURY Sławomir Andrzej | 692 |
8. | HABRAT Józef | 239 |
9. | SZUKAŁA Tadeusz | 311 |
10. | GAZDA Paweł Piotr | 404 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 2.274,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | WRÓBEL Jerzy Bogusław | 892 |
2. | STANEK Elżbieta Mariola | 391 |
3. | MIŚKIEWICZ Krzysztof | 279 |
4. | BUŻ Agnieszka Bernadeta | 241 |
5. | RĄCZY Mariusz Wojciech | 90 |
6. | ZDĄBŁARZ Janina | 85 |
7. | ŁYSZCZAK Roman | 77 |
8. | BIENIEK Krzysztof Piotr | 219 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 3.753,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PAWŁOWIEC Daniel Mirosław | 1.463 |
2. | KOZARSKI Sławomir Adam | 218 |
3. | STACHOWICZ Augustyn Władysław | 239 |
4. | RZEPKA Jerzy Jan | 348 |
5. | WRÓBEL Halina | 457 |
6. | ĆWIKŁA Iwona Maria | 251 |
7. | TUREK Marcin Krzysztof | 150 |
8. | ZUCHOWSKI Jan Maria | 271 |
9. | KAZNECKI Dariusz Andrzej | 356 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 27.147,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | NIEWCZAS Marta Agata | 17.690 |
2. | TOFIL Bronisław Tadeusz | 2.339 |
3. | BŁASZCZYSZYN Tadeusz | 999 |
4. | ŁOKAJ Tadeusz Antoni | 617 |
5. | GRYCH-BOCHYŃSKA Urszula | 1.400 |
6. | PIETROW Wasili | 651 |
7. | JUREK Andrzej | 1.198 |
8. | KOZDĘBA Daniel Witold | 1.122 |
9. | LEMIECH Stanisław | 115 |
10. | ZYCH Marcin | 1.016 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 6.094,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | MARTENS Krzysztof | 3.173 |
2. | MYŁEK Danuta Łucja | 782 |
3. | PIECUCH Witold Stanisław | 422 |
4. | HAŁAJ Joanna | 412 |
5. | GÓRNICKI Wojciech | 221 |
6. | PISKOR Zbigniew | 209 |
7. | WILK Marzena Małgorzata | 288 |
8. | SZELC Grażyna Julia | 270 |
9. | POŁUDNIAK Arkadiusz Artur | 158 |
10. | KOZEK Bartłomiej Józef | 159 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 11.136,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | MAZIARZ Mieczysław Stanisław | 6.290 |
2. | KŁECZEK Dariusz | 1.250 |
3. | CHOLEWIŃSKI Bogusław | 1.060 |
4. | KRZANOWSKI Bogusław | 461 |
5. | DUDZIK Teresa Urszula | 356 |
6. | RAKSZAWSKA-STOPYRA Wanda Zofia | 353 |
7. | BARĆ Bronisława | 216 |
8. | STRZĘPEK Renata | 283 |
9. | DZIKA Anna | 328 |
10. | WINTER Wojciech | 539 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 107.092,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KRZAKLEWSKI Marian | 25.393 |
2. | ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna | 60.011 |
3. | PORĘBA Marek Zbigniew | 6.074 |
4. | BORCZ Jerzy | 2.872 |
5. | ORDYCZYŃSKI Marek Stefan | 3.335 |
6. | CHRABĄSZCZ Adam Józef | 2.581 |
7. | MISIĄG Stanisław | 1.046 |
8. | ZDUŃSKI Leszek | 1.635 |
9. | PARTYKA Sławomir Andrzej | 1.387 |
10. | ADAMCZYK Tomasz Tadeusz | 2.758 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 153.661,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PORĘBA Tomasz Piotr | 85.475 |
2. | ĆWIERZ Andrzej Bogusław | 7.240 |
3. | GOŁOJUCH Kazimierz Edward | 25.789 |
4. | SZLACHTA Andrzej | 9.481 |
5. | ŚNIEŻEK Adam Walenty | 4.593 |
6. | KARASIŃSKI Maciej Stanisław | 2.444 |
7. | ŁĄCZAK Czesław | 4.271 |
8. | SIECZKOŚ Zbigniew | 1.782 |
9. | SAGATOWSKA Janina Zofia | 8.946 |
10. | BABINETZ Piotr Mieczysław | 3.640 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 9 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 45.685,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 27.147,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 107.092,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 153.661.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskała kandydatka:
- ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna, na którą oddano 60.011 głosów.
2) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- PORĘBA Tomasz Piotr, na którego oddano 85.475 głosów.
8. Następującym okręgowym listom kandydatów, które spełniły warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty nie przypadły:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy.
Rozdział 10.
Okręg wyborczy nr 10, obejmujący obszar województwa małopolskiego i województwa świętokrzyskiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 99 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 3.632.503,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 949.220,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 628,
4) liczba kart ważnych wyniosła 948.316,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 26,11%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 16.657,
co stanowi 1,76% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 931.659,
wyniosła
co stanowi 98,24% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 10.236,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ŻÓŁTEK Stanisław | 5.534 |
2. | DUDEK Czesław | 769 |
3. | FAŁOWSKI Kazimierz Szczepan | 547 |
4. | SZATAN Jarosław Kazimierz | 1.016 |
5. | KRÓL Józef | 574 |
6. | WIECIECH Paweł Krzysztof | 360 |
7. | JAMRO Szymon | 336 |
8. | STAWIARSKI Henryk Maciej | 241 |
9. | STARZYŃSKI Paweł Adam | 274 |
10. | MISIASZEK Wojciech Zbigniew | 585 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 60.846,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SIEKIERSKI Czesław Adam | 33.559 |
2. | KOZAK Wojciech | 6.203 |
3. | KAŁA Józef | 3.584 |
4. | NOWOGÓRSKA Urszula Teresa | 5.443 |
5. | WIELGUS Włodzimierz | 5.362 |
6. | ŻBIK Janusz Stefan | 2.018 |
7. | ZABORNIAK Stanisław Franciszek | 567 |
8. | KWIATKOWSKI Tadeusz | 2.193 |
9. | GÄRTNER Halina Katarzyna | 1.124 |
10. | OSTRZOŁEK Grzegorz Piotr | 793 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 9.430,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SZLĘK Agnieszka | 4.606 |
2. | WÓJCIK Kazimierz Marian | 1.422 |
3. | SZAMBELAN Józef Krzysztof | 597 |
4. | BEDNAREK Bogdan Jan | 483 |
5. | JABŁOŃSKI Stanisław Wiktor | 623 |
6. | KOSOWICZ Dariusz | 353 |
7. | DORENDA Bogusław Zbigniew | 145 |
8. | ADAMSKI Jarosław Mariusz | 309 |
9. | WĄS Zygmunt | 447 |
10. | WROŃSKI Leszek Józef | 445 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 5.428,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | OLSZEWSKI Mariusz Jacek | 2.190 |
2. | WÓJCIK Patryk Ryszard | 462 |
3. | DOMAGAŁA Zbigniew | 492 |
4. | LIBERA Antoni Mieczysław | 266 |
5. | WĄTROBA Jolanta Danuta | 593 |
6. | GRUCHACZ Edyta Katarzyna | 368 |
7. | ROKICKA Urszula Joanna | 364 |
8. | SABAT Cezary Sebastian | 250 |
9. | ZIELIŃSKI Bartosz Roman | 243 |
10. | ŁUTCZYK Karol Jerzy | 200 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 9.005,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | WIERZEJSKI Wojciech | 3.772 |
2. | ŻABIŃSKI Władysław | 1.184 |
3. | ZAJĄC Edmund | 584 |
4. | MURZYN Leszek | 733 |
5. | DĘBSKI Stanisław Jan | 903 |
6. | BEDNAREK Halina Ewa | 451 |
7. | PAPIEŻ Stanisław | 727 |
8. | CHODOROWSKI Jarosław | 160 |
9. | SENDOR Stanisław Krzysztof | 115 |
10. | STACHURA Piotr Paweł | 376 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 95.277,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SZEJNA Andrzej Jan | 33.106 |
2. | SENYSZYN Joanna | 43.661 |
3. | JASKIERNIA Jerzy Andrzej | 8.462 |
4. | SAS Kazimierz | 4.119 |
5. | MĄSIOR Bogusław Mikołaj | 1.649 |
6. | BARWINEK Ryszard | 1.767 |
7. | CICHY Marian Władysław | 522 |
8. | KRÓLIKOWSKI Włodzimierz | 402 |
9. | HAPCZYN Krzysztof Arkadiusz | 955 |
10. | ROKITA Robert | 634 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 17.645,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ONYSZKIEWICZ Janusz | 12.554 |
2. | KIK Kazimierz | 2.026 |
3. | BOROŃ Kazimierz | 693 |
4. | CZUDEJ Arkadiusz Robert | 153 |
5. | SKOWRON Karolina Marta | 685 |
6. | PÓŁCHŁOPEK Aleksander Andrzej | 253 |
7. | WASIK Rafał Marcin | 249 |
8. | ŻELAZNY Robert | 264 |
9. | HAUSNER Danuta Czesława | 435 |
10. | SZMEL Marcin Jarosław | 333 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 12.307,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ZAJĄC Krystyna Aniela | 6.715 |
2. | CIURASZKIEWICZ Marek Tadeusz | 1.597 |
3. | DROŻDŻOWSKI Kazimierz | 727 |
4. | GRANDYS Andrzej Aleksander | 311 |
5. | MIRSKI Andrzej Marek | 456 |
6. | KOBYŁECKI Jan | 384 |
7. | PŁOSZCZYCA Jan | 231 |
8. | ŁUKASIK Janusz Tomasz | 500 |
9. | POPIEŁUSZKO Ryszard Franciszek | 1.242 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 327.854,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria | 153.966 |
2. | MIODOWICZ Konstanty Bronisław | 49.802 |
3. | SONIK Bogusław Andrzej | 52.329 |
4. | ZEGZDA Leszek Jan | 10.078 |
5. | WARDZAŁA Robert Marian | 13.962 |
6. | SATERNUS Andrzej | 5.396 |
7. | PATENA Marta Elżbieta | 22.690 |
8. | PAJĄK Jacek Paweł | 7.011 |
9. | HERTIG Piotr Wojciech | 1.682 |
10. | ADAMCZYK Franciszek | 10.938 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 383.631,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ZIOBRO Zbigniew | 335.933 |
2. | KOWAL Paweł Robert | 18.614 |
3. | WŁOSOWICZ Jacek Władysław | 5.610 |
4. | CZESAK Edward Stanisław | 4.730 |
5. | SZCZERSKI Krzysztof Maria | 1.625 |
6. | SKORUPA Tadeusz Wojciech | 2.909 |
7. | BARTUŚ Barbara Halina | 5.234 |
8. | JĘDRYS Michał | 1.270 |
9. | PĘK Bogdan Marek | 4.562 |
10. | ANDRZEJEWSKI Mariusz Wiesław | 3.144 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 10 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 60.846,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 95.277,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 327.854,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 383.631.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- SIEKIERSKI Czesław Adam, na którego oddano 33.559 głosów.
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskała kandydatka:
- SENYSZYN Joanna, na którą oddano 43.661 głosów.
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 2 mandaty; mandaty z tej listy uzyskali kandydaci:
- GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria, na którą oddano 153.966 głosów,
- SONIK Bogusław Andrzej, na którego oddano 52.329 głosów.
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 3 mandaty; mandaty z tej listy uzyskali kandydaci:
- ZIOBRO Zbigniew, na którego oddano 335.933 głosy,
- KOWAL Paweł Robert, na którego oddano 18.614 głosów,
- WŁOSOWICZ Jacek Władysław, na którego oddano 5.610 głosów.
8. Wszystkie okręgowe listy kandydatów, które spełniły warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, uzyskały mandaty.
Rozdział 11.
Okręg wyborczy nr 11, obejmujący obszar województwa śląskiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość,
11) lista nr 12, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Naprzód Polsko - Piast.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 106 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 3.753.124,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 948.892,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 574,
4) liczba kart ważnych wyniosła 948.071,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 25,26%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 15.878,
co stanowi 1,67% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 932.193,
wyniosła
co stanowi 98,33% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 8.155,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SŁAWSKI Sławomir Michał | 3.881 |
2. | BALBOUS Zafer Konrad | 374 |
3. | KOSIBA Wojciech Ryszard | 559 |
4. | SYNOWIEC Jarosław Ryszard | 403 |
5. | OZIORO Marek Sylwian | 254 |
6. | OKARMA Jan Józef | 210 |
7. | DOMAGAŁA Marta Krzysztofa | 791 |
8. | BIAŁY Dawid Krzysztof | 596 |
9. | KACZYŃSKI Robert Józef | 506 |
10. | BRZEZINA Tomasz Bogdan | 581 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 23.566,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | MOSZYŃSKI Janusz Leonard | 3.079 |
2. | ORMANIEC Marian | 5.607 |
3. | PIOTROWSKI Leszek | 1.072 |
4. | SERAFIN Władysław | 4.642 |
5. | MACHULSKA Cecylia | 1.206 |
6. | GMITRUK Stanisław | 3.108 |
7. | BARAŃSKA Bogumiła | 920 |
8. | LEWANDOWSKI Piotr Tadeusz | 743 |
9. | GRUSZKA Marek Aleksander | 601 |
10. | STANIA Andrzej | 2.588 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 7.665,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | JĘDRUCH Józef Bronisław | 3.590 |
2. | WŁUDARCZYK Barbara Janina | 629 |
3. | WYSOCKA Krystyna Teresa | 826 |
4. | BRZESKI Kryspin Medard | 236 |
5. | BŁOCH Maria | 506 |
6. | GÓRNIAK Alfred | 489 |
7. | KANIECKI Bogusław Józef | 318 |
8. | CIMOSZKO Maria Grażyna | 281 |
9. | GAJDA Damian Sebastian | 471 |
10. | KORBASIEWICZ Mirosław Adam | 319 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 7.651,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ZIĘTEK Bogusław Zbigniew | 3.666 |
2. | FORNALCZYK Kalina Barbara | 639 |
3. | SKUPIN Przemysław | 399 |
4. | JEZUSEK Alina Anna | 877 |
5. | ZDÓNEK Zbigniew Arkadiusz | 237 |
6. | PIECHACZEK Joanna Ewa | 479 |
7. | ŚLIPKO Andrzej | 343 |
8. | GARBULIŃSKA Żaneta | 271 |
9. | KONIECZNA Jolanta Izabela | 411 |
10. | GAŁĄZKA Rafał Wojciech | 329 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 5.906,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ŚLUSARCZYK Piotr Jan | 2.305 |
2. | ZAJĄC Henryk | 1.004 |
3. | SOSNOWSKI Antoni | 572 |
4. | GRZESIK Andrzej Marek | 508 |
5. | ŻELAZNY Krystian Zbigniew | 459 |
6. | POLLAK Rajmund Henryk | 488 |
7. | DOBRAKOWSKI Longin Jerzy | 239 |
8. | SŁAWOMIRSKI Radosław Paweł | 331 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 117.884,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | MARKOWSKI Jerzy | 35.111 |
2. | GIEREK Adam | 69.014 |
3. | NOWAK Wojciech | 5.866 |
4. | CZAJKOWSKI Waldemar Kazimierz | 694 |
5. | OLSZOK Ewa Grażyna | 1.658 |
6. | TRZASKALIK Arkadiusz | 853 |
7. | BIELAWSKI Andrzej Kazimierz | 540 |
8. | BIESOK Grzegorz Tomasz | 774 |
9. | NIEDZIELA Tomasz Damian | 1.113 |
10. | SZYMAŃSKA Katarzyna Urszula | 2.261 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 16.351,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | GRABOWSKA Genowefa | 10.530 |
2. | PASTERNAK Agnieszka Edyta | 1.628 |
3. | PACA Monika Maria | 1.041 |
4. | CHMIEL Wojciech | 805 |
5. | KULESZA Zenon Bogusław | 571 |
6. | BANOT Aleksandra Ewa | 539 |
7. | BORS Jacek Grzegorz | 271 |
8. | MACIEJEWSKI Michał Andrzej | 368 |
9. | KOŁODZIEJCZYK Adrian Paweł | 324 |
10. | KROWIAK Andrzej | 274 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 12.447,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SANOCKI Janusz Antoni | 5.636 |
2. | MOTYKA Władysław | 1.840 |
3. | NIENARTOWICZ Grzegorz | 1.709 |
4. | KRZYSZTOŃ Gabriel | 520 |
5. | GADZICKI Józef | 224 |
6. | LACH Grzegorz | 564 |
7. | CANIBOŁ Andrzej Franciszek | 236 |
8. | WNĘTRZAK Grzegorz Piotr | 480 |
9. | ŚWIERC Krystian Franciszek | 328 |
10. | FRĄCZEK Joanna Ludwika | 910 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 523.602,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | BUZEK Jerzy Karol | 393.117 |
2. | OLBRYCHT Jan Marian | 47.470 |
3. | HANDZLIK Małgorzata Maria | 41.697 |
4. | MATUSIEWICZ Adam Marek | 8.869 |
5. | PANKIEWICZ Kazimierz Józef | 5.022 |
6. | GAJEWSKA Aleksandra Joanna | 4.993 |
7. | RACZYŃSKA Grażyna | 3.587 |
8. | ŁABAJ Rafał | 4.357 |
9. | MARCINKIEWICZ Bogdan Kazimierz | 10.481 |
10. | FURTAK Marta Ewa | 4.009 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 207.429,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | MIGALSKI Marek Henryk | 112.881 |
2. | SEWERYŃSKI Michał | 6.635 |
3. | KLOC Izabela Helena | 45.573 |
4. | PIECHA Bolesław Grzegorz | 14.790 |
5. | KORFANTY Bronisław Jan | 4.628 |
6. | WARZOCHA Artur Ryszard | 5.436 |
7. | ŚLASKI Krzysztof Szymon | 1.891 |
8. | RUDNICKA Jadwiga Julia | 4.271 |
9. | WŁODEK Wiesław | 1.584 |
10. | FALFUS Jacek Eugeniusz | 9.740 |
11) lista nr 12 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Naprzód Polsko - Piast 1.537,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | FIJAŁKOWSKI Krzysztof Sylwester | 392 |
2. | CZYŻ Elżbieta | 376 |
3. | TURCHAN Stanisław | 108 |
4. | MAZIARZ Marek Józef | 105 |
5. | GROBORZ Łukasz | 119 |
6. | HYŁA Tomasz Jan | 67 |
7. | JANUS Sławomir | 81 |
8. | ADAMCZEWSKA Katarzyna | 289 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 11 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 23.566,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 117.884,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 523.602,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 207.429.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- GIEREK Adam, na którego oddano 69.014 głosów.
2) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 4 mandaty; mandaty z tej listy uzyskali kandydaci:
- BUZEK Jerzy Karol, na którego oddano 393.117 głosów,
- OLBRYCHT Jan Marian, na którego oddano 47.470 głosów,
- HANDZLIK Małgorzata Maria, na którą oddano 41.697 głosów,
- MARCINKIEWICZ Bogdan Kazimierz, na którego oddano 10.481 głosów.
3) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- MIGALSKI Marek Henryk, na którego oddano 112.881 głosów.
8. Następującej okręgowej liście kandydatów, która spełniła warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty nie przypadły:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe.
Rozdział 12.
Okręg wyborczy nr 12, obejmujący obszar województwa dolnośląskiego i województwa opolskiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 100 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 3.170.270,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 722.473,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 410,
4) liczba kart ważnych wyniosła 721.854,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 22,77%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 13.029,
co stanowi 1,80% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 708.825,
wyniosła
co stanowi 98,20% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 8.422,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | MAURER Robert Jarosław | 4.043 |
2. | SKAKUJ Stanisław Andrzej | 565 |
3. | KOŁAKOWSKI Tomasz | 620 |
4. | ŁAMBUCKA Maria Anna | 692 |
5. | POKRYWKA Jan Tadeusz | 562 |
6. | MAŁEK Mieczysław | 433 |
7. | KALIŃSKI Piotr Paweł | 435 |
8. | WOŹNIAK Stanisław Aleksander | 357 |
9. | SZYMCZYK Jacek Marian | 298 |
10. | SUSŁOWSKI Tomasz Jan | 417 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 41.975,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | RAKOCZY Stanisław | 12.333 |
2. | GRALA Leszek | 8.143 |
3. | KROLL Henryk | 8.878 |
4. | GERINGER DE OEDENBERG Henryk Ksawery | 1.753 |
5. | LONGAWA Stanisław Tadeusz | 3.015 |
6. | KUTY Roman | 1.529 |
7. | JARMUŁOWICZ Lidia | 1.766 |
8. | DROZD Piotr | 1.209 |
9. | KAROL Teresa Maria | 1.539 |
10. | ANTONISZYN Ilona Galia | 1.810 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 11.771,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KOŁACZ Grzegorz | 3.707 |
2. | LEWANDOWSKA Sandra Magdalena | 2.972 |
3. | KLIMKÓW Jan | 1.016 |
4. | KOWALSKA Marianna Stefania | 908 |
5. | MROCZEK Joanna | 939 |
6. | KITAJEWSKI Krzysztof Leszek | 414 |
7. | WAJDA Marian Leord | 593 |
8. | NIEJADLIK Kazimierz | 241 |
9. | FILIŃSKI Ryszard Michał | 347 |
10. | ŻYSZKIEWICZ Jerzy | 634 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 6.282,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | GROSZEWSKA Ewa Agata | 1.935 |
2. | GRENEN Iwona Teresa | 437 |
3. | KURZYDLAK Daniel Andrzej | 458 |
4. | JANKOWSKA Joanna | 783 |
5. | DZIEDZIC Alicja | 965 |
6. | JENDRUSZ Sylwia Elżbieta | 230 |
7. | TRONINA Piotr | 270 |
8. | HASIAK Kamila Monika | 254 |
9. | CZYŻEWSKA Zofia Helena | 301 |
10. | KOSELA Patryk | 649 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 8.266,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | DOBROSZ Janusz Konrad | 4.793 |
2. | WOŹNY Zbigniew Piotr | 607 |
3. | KOŁT Józef | 577 |
4. | SZPRYNGIEL Bogdan | 286 |
5. | TARNOWSKI Jarosław Michał | 475 |
6. | IZWORSKA Teresa Aleksandra | 516 |
7. | PARTYKA Ireneusz Jerzy | 374 |
8. | SKOROBOGATY Krzysztof | 217 |
9. | TREUTZ Andrzej Kazimierz | 104 |
10. | CHMURZYŃSKI Piotr Michał | 317 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 93.172,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | GERINGER DE OEDENBERG Lidia Joanna | 65.693 |
2. | KLEPACZ Apolonia Weronika | 8.153 |
3. | HUZARSKI Michał Seweryn | 2.753 |
4. | MAZUR Andrzej Michał | 4.023 |
5. | KIBANGOU Patrick Bandile Abel Desire | 2.681 |
6. | WROŃSKI Patryk Marek | 1.541 |
7. | ŁASISZ Bogumił Mirosław | 981 |
8. | OCHMAN Daniel | 1.093 |
9. | PAWLAK Artur Krzysztof | 1.777 |
10. | NAJAR Sergiusz | 4.477 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 19.387,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PINIOR Józef | 13.768 |
2. | SIEDLECKI Roman Aleksander | 797 |
3. | SŁODCZYK Krystyna | 1.104 |
4. | SEREDYŃSKA - TARGOSZ Janina Wanda | 547 |
5. | KORNIJECKI Adam Robert | 353 |
6. | MOSOŃ Małgorzata | 419 |
7. | MIŚKOWICZ Zygmunt | 649 |
8. | JASIŃSKI Andrzej | 379 |
9. | GRONOWSKA Małgorzata Anna | 510 |
10. | GAWLIK Radosław | 861 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 8.736,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PALADE Marcin | 3.908 |
2. | GIEYSZTOR Jerzy | 1.196 |
3. | DUZINKIEWICZ Ewa Maria | 717 |
4. | WĄSOWICZ - HOŁOTA Danuta | 923 |
5. | KALICIŃSKI Stanisław | 503 |
6. | JARMOŁOWICZ Artur Przemysław | 257 |
7. | HABA Grażyna | 480 |
8. | BOBROWSKI Jerzy Wawrzyniec | 366 |
9. | ONSOWICZ Bogusław Witold | 112 |
10. | HERTMAN Leszek | 274 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 347.617,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PROTASIEWICZ Jacek | 164.898 |
2. | JAZŁOWIECKA Danuta | 62.329 |
3. | TUTAJ Jerzy | 26.844 |
4. | BORYS Piotr | 35.504 |
5. | CZERKASOW Krzysztof Wiktor | 4.851 |
6. | HUSKOWSKI Stanisław Tadeusz | 34.120 |
7. | GODLEWSKI Bogusław Dariusz | 4.468 |
8. | PILAWA Jacek Jerzy | 4.945 |
9. | KRUG Tomasz | 2.448 |
10. | KASPRZYK Wojciech Marek | 7.210 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 163.197,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | LEGUTKO Ryszard Antoni | 64.743 |
2. | JAROCH Andrzej Stanisław | 9.719 |
3. | KŁOSOWSKI Sławomir | 9.493 |
4. | KEMPA Beata Agnieszka | 53.027 |
5. | ŚLUSARZ Rafał Józef | 3.671 |
6. | CYBULSKI Piotr | 4.153 |
7. | KRAJCZY Norbert Jan | 4.657 |
8. | KILIAN Wiesław | 2.774 |
9. | ZAWADA Sławomir Artur | 2.020 |
10. | ZALEWSKA Anna Elżbieta | 8.940 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 12 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 41.975,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 93.172,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 347.617,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 163.197.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskała kandydatka:
- GERINGER DE OEDENBERG Lidia Joanna, na którą oddano 65.693 głosy.
2) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 3 mandaty; mandaty z tej listy uzyskali kandydaci:
- PROTASIEWICZ Jacek, na którego oddano 164.898 głosów,
- JAZŁOWIECKA Danuta, na którą oddano 62.329 głosów,
- BORYS Piotr, na którego oddano 35.504 głosy.
3) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- LEGUTKO Ryszard Antoni, na którego oddano 64.743 głosy.
8. Następującej okręgowej liście kandydatów, która spełniła warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty nie przypadły:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe.
Rozdział 13.
Okręg wyborczy nr 13, obejmujący obszar województwa lubuskiego i województwa zachodniopomorskiego
1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:
1) lista nr 1, którą zgłosił Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej,
2) lista nr 2, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
3) lista nr 3, którą zgłosił Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
4) lista nr 4, którą zgłosił Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
5) lista nr 5, którą zgłosił Komitet Wyborczy Libertas,
6) lista nr 6, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
7) lista nr 7, którą zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004),
8) lista nr 8, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej,
9) lista nr 9, którą zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
10) lista nr 10, którą zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
2. Na listach okręgowych zarejestrowano ogółem 97 kandydatów.
3. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, spełniły listy okręgowe następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
4. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 2.168.667,
2) liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 452.460,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 347,
4) liczba kart ważnych wyniosła 451.861,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 20,84%,
5) liczba głosów nieważnych wyniosła 9.301,
co stanowi 2,06% ogólnej liczby głosów,
6) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy okręgowe 442.560,
wyniosła
co stanowi 97,94% ogólnej liczby głosów.
5. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) lista nr 1 - Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej 5.609,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | PATELKA Jerzy | 2.335 |
2. | GROBELNY Bogdan Edward | 920 |
3. | WILANT Roman | 195 |
4. | GŁADKOW Jan | 539 |
5. | OGONOWSKI Bartosz Jacek | 250 |
6. | BIEDA Stanisław | 527 |
7. | KIJAŃSKI Jakub Zbigniew | 224 |
8. | STOJEK Karol Kamil | 210 |
9. | SZAŁATKIEWICZ Jakub Marcin | 409 |
2) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 22.290,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ENGELHARDT Juliusz | 6.511 |
2. | RUBACHA Józef Marcin | 2.573 |
3. | KRAWCZUK Jan | 2.935 |
4. | SZYKUŁA Maciej Wawrzyniec | 1.166 |
5. | FRĄŚ Józef Jan | 1.068 |
6. | MATYJASZEK Andrzej Henryk | 1.030 |
7. | JASKULSKI Adam Konstanty | 1.168 |
8. | POLAK Elżbieta Olga | 3.052 |
9. | TOSZEK Bartłomiej Henryk | 512 |
10. | DYCHA Andrzej | 2.275 |
3) lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 7.769,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | KRAKOWIAK Zbigniew | 2.954 |
2. | LESZCZYŃSKI Jerzy | 922 |
3. | WYSOCKI Zbigniew | 1.022 |
4. | CERANKA Mieczysław Sławomir | 297 |
5. | PILECKA Elżbieta | 1.094 |
6. | KULETA Bogusław Andrzej | 315 |
7. | KOPASZEWSKI Jerzy Sylwester | 306 |
8. | RYCHLIK Wiesław | 347 |
9. | KAPITANIEC Ewa Mirosława | 512 |
4) lista nr 4 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 4.553,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | STĘPIEŃ Robert Marcin | 1.173 |
2. | JAKUBOWSKA Wioletta Maria | 669 |
3. | DUDEK Grzegorz Bernard | 271 |
4. | PASIEKA Tomasz Franciszek | 188 |
5. | PAŚ Jolanta | 375 |
6. | PEREPECZKO Anna Maria | 480 |
7. | CHOLEWIŃSKI Marcin Witold | 198 |
8. | MIECZKOWSKA Magdalena Monika | 894 |
9. | MEDYŃSKI Radosław | 149 |
10. | BREDLAK Bolesław | 156 |
5) lista nr 5 - Komitet Wyborczy Libertas 8.112,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | ZAREMBA Krzysztof Piotr | 5.917 |
2. | LIGĘCKI Sławomir | 212 |
3. | LIPIEC Magdalena | 462 |
4. | GEMBIAK Małgorzata Iwona | 134 |
5. | KACZOROWSKA Monika Maria | 431 |
6. | SREBNIAK-DALEKA Ewa | 141 |
7. | KANDYBA Ewelina Maria | 146 |
8. | MACHAJ Marek | 164 |
9. | WOŹNIAK Zdzisław Krzysztof | 206 |
10. | PAOLICELLI Carlo | 299 |
6) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 89.471,
Unia Pracy
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | LIBERADZKI Bogusław Marian | 69.909 |
2. | WIECZOREK Dariusz Krzysztof | 4.198 |
3. | DANIELAK Jolanta Ryszarda | 4.391 |
4. | POPŁAWSKI Emilian Arkadiusz | 843 |
5. | AGATOWSKA Joanna Monika | 2.730 |
6. | LESZCZYŃSKI Paweł Adrian | 3.159 |
7. | ZARODA Jerzy | 1.240 |
8. | KĘS Kazimierz Jan | 631 |
9. | WOŹNIAK Jacek Artur | 1.465 |
10. | DROZDOWICZ Radosław Daniel | 905 |
7) lista nr 7 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - 6.269,
CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | POPIELA Radosław Paweł | 2.029 |
2. | SMOLEŃ Robert | 906 |
3. | KOŚ Ewa Izabela | 785 |
4. | KREMER-SEREDYŃSKA Aneta | 478 |
5. | LINDECKI Andrzej Krzysztof | 341 |
6. | GRUDZIŃSKA Joanna | 528 |
7. | JANKOWSKA Karolina | 476 |
8. | FULARZ Adam Jan | 220 |
9. | JANICZEK Piotr Łukasz | 89 |
10. | ADAMCZYK Irena Lidia | 417 |
8) lista nr 8 - Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej 5.844,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | SŁOMSKI Piotr | 3.258 |
2. | GUZIKOWSKI Jacek Piotr | 569 |
3. | MAJZNER Zbigniew Piotr | 234 |
4. | KOSIŃSKI Krzysztof Leszek | 382 |
5. | GRANDYS Elżbieta | 298 |
6. | CZYŻEWSKI Władysław Henryk | 214 |
7. | SZAJKO Wiesław | 124 |
8. | ŁUBNIEWSKI Alfred Zdzisław | 126 |
9. | GRZEŚKOWIAK Iwona Sylwia | 639 |
9) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 203.038,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | NITRAS Sławomir Witold | 107.413 |
2. | ZASADA Artur Jarosław | 25.875 |
3. | KOCHAN Magdalena Maria | 25.605 |
4. | JEDLIŃSKI Piotr Jan | 14.559 |
5. | HAŁAS Tomasz | 4.325 |
6. | MACHALICA Krzysztof Edward | 4.436 |
7. | BALCERZAK Klaudiusz | 3.851 |
8. | WASILEWSKI Michał | 2.589 |
9. | MACKIEWICZ Artur Leszek | 5.703 |
10. | PREISS Sławomir Piotr | 8.682 |
10) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 89.605,
w tym na poszczególnych kandydatów:
Lp. | Nazwisko i imię (imiona) | Liczba głosów |
1. | GRÓBARCZYK Marek Józef | 41.409 |
2. | AST Marek | 9.776 |
3. | HOC Czesław | 10.172 |
4. | RAFALSKA Elżbieta | 8.390 |
5. | MASŁOWSKA Mirosława Jolanta | 7.834 |
6. | PŁONKA Elżbieta Teresa | 3.281 |
7. | KOPEĆ Maciej Stanisław | 2.932 |
8. | JAWOROWSKI Waldemar | 1.724 |
9. | KOŚCIK Zbigniew | 1.922 |
10. | JACH Michał | 2.165 |
6. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 13 listy okręgowe, wymienione w ust. 3, oddano następujące liczby głosów:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 22.290,
2) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 89.471,
Unia Pracy
3) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 203.038,
4) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 89.605.
7. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty przypadły następującym listom:
1) lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- LIBERADZKI Bogusław Marian, na którego oddano 69.909 głosów.
2) lista nr 9 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - uzyskała 2 mandaty; mandaty z tej listy uzyskali kandydaci:
- NITRAS Sławomir Witold, na którego oddano 107.413 głosów,
- ZASADA Artur Jarosław, na którego oddano 25.875 głosów.
3) lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy uzyskał kandydat:
- GRÓBARCZYK Marek Józef, na którego oddano 41.409 głosów.
8. Następującej okręgowej liście kandydatów, która spełniła warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 Ordynacji, mandaty nie przypadły:
1) lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe.
Dział IV.
Wyniki wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego
Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła, iż posłami do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani:
1. Z list nr 2, które zgłosił Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe:
1) GRZYB Andrzej Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7,
2) KALINOWSKI Jarosław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 5,
3) SIEKIERSKI Czesław Adam, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10.
2. Z list nr 6, które zgłosił Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy:
1) GERINGER DE OEDENBERG Lidia Joanna, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 12,
2) GIEREK Adam, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11,
3) LIBERADZKI Bogusław Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13,
4) OLEJNICZAK Wojciech Michał, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4,
5) SENYSZYN Joanna, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 10,
6) SIWIEC Marek Maciej, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7,
7) ZEMKE Janusz Władysław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 2.
3. Z list nr 9, które zgłosił Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP:
1) BORYS Piotr, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12,
2) BUZEK Jerzy Karol, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11,
3) GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 10,
4) HANDZLIK Małgorzata Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 11,
5) HIBNER Jolanta Emilia, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 5,
6) HÜBNER Danuta Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 4,
7) JAZŁOWIECKA Danuta, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 12,
8) JĘDRZEJEWSKA Sidonia Elżbieta, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 7,
9) KACZMAREK Filip Andrzej, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7,
10) KOLARSKA - BOBIŃSKA Lena Barbara, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 8,
11) LEWANDOWSKI Janusz Antoni, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 1,
12) LISEK Krzysztof, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 3,
13) ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 9,
14) MARCINKIEWICZ Bogdan Kazimierz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11,
15) NITRAS Sławomir Witold, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13,
16) OLBRYCHT Jan Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11,
17) PROTASIEWICZ Jacek, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12,
18) SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 6,
19) SKRZYDLEWSKA Joanna Katarzyna, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 6,
20) SONIK Bogusław Andrzej, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10,
21) TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4,
22) WAŁĘSA Jarosław Leszek, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 1,
23) ZALEWSKI Paweł Ksawery, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4,
24) ZASADA Artur Jarosław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13,
25) ZWIEFKA Tadeusz Antoni, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 2.
4. Z list nr 10, które zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:
1) BIELAN Adam Jerzy, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 5,
2) CYMAŃSKI Tadeusz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 1,
3) CZARNECKI Richard Henry, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 2,
4) GRÓBARCZYK Marek Józef, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13,
5) KAMIŃSKI Michał Tomasz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4,
6) KOWAL Paweł Robert, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10,
7) KURSKI Jacek Olgierd, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 3,
8) LEGUTKO Ryszard Antoni, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12,
9) MIGALSKI Marek Henryk, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11,
10) PIOTROWSKI Mirosław Mariusz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 8,
11) PORĘBA Tomasz Piotr, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 9,
12) SZYMAŃSKI Konrad Krzysztof, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7,
13) WŁOSOWICZ Jacek Władysław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10,
14) WOJCIECHOWSKI Janusz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 6,
15) ZIOBRO Zbigniew, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10.