Dziennik Ustaw 2007 Nr 67 poz. 446 - Stawki dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa


ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 13 kwietnia 2007 r.

w sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa

(Dz. U. z dnia 16 kwietnia 2007 r.)


Na podstawie art. 109 ust. 4 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:


Rozdział 1 

Przepisy ogólne

§ 1. Rozporządzenie określa:
  1)   stawki dotacji przedmiotowych na jednostkę usługi lub produktu dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa w zakresie:
a)  postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej,
b)  ochrony roślin,
c)  rolnictwa ekologicznego,
d)  postępu biologicznego w produkcji roślinnej;
  2)   szczegółowy sposób i tryb udzielania oraz rozliczania dotacji, o których mowa w pkt 1.

Rozdział 2 

Dotacje na dofinansowanie kosztów postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej

§ 2. 1. Podmiotowi, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów utrzymania ogiera wykorzystywanego do rozrodu w punkcie kopulacyjnym, wpisanego do części głównej księgi zwierząt hodowlanych, zwanej dalej "księgą", koni rasy:
  1)   małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, polski koń zimnokrwisty, posiadającemu kategorię E (elita), A, B, I lub II,
  2)   śląskiej, posiadającemu kategorię I lub II,
  3)   pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej, konik polski, huculskiej, trakeńskiej
- w wysokości 30 % kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawki określonej w tym załączniku.
2. Dotacji udziela się i wypłaca ją nie częściej niż raz na kwartał.
3. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do dyrektora Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt, zwanego dalej "dyrektorem KCHZ", za pośrednictwem podmiotu prowadzącego księgę, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 1, w terminie do:
  1)   10. dnia miesiąca następującego po zakończeniu I, II lub III kwartału lub
  2)   dnia 10 grudnia - w przypadku IV kwartału.
4. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 2.
5. Podmiot prowadzący księgę opiniuje pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym wniosek o udzielenie dotacji i przekazuje go wraz z opinią dyrektorowi KCHZ.
6. Jeżeli wniosek o udzielenie dotacji nie jest poprawny pod względem formalnym lub rachunkowym, dyrektor KCHZ informuje o tym wnioskodawcę na piśmie ze wskazaniem nieprawidłowości i wzywa go do usunięcia tych nieprawidłowości w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia wniosku.
7. Dyrektor KCHZ odrzuca wniosek o udzielenie dotacji i informuje o tym wnioskodawcę na piśmie, w terminie 10 dni od dnia złożenia wniosku, jeżeli warunki do udzielenia dotacji nie zostały spełnione.
8. Dyrektor KCHZ akceptuje wnioski o udzielenie dotacji poprawne pod względem formalnym i rachunkowym, a następnie przekazuje ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa zbiorcze zestawienie zaakceptowanych wniosków, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 3, w terminie do 20. dnia następnego miesiąca za poprzedni miesiąc, a za grudzień - do 20 grudnia.
9. Minister właściwy do spraw rolnictwa przekazuje KCHZ środki na wypłatę dotacji dla podmiotów, których wnioski zostały uwzględnione w zestawieniu, o którym mowa w ust. 8. Dotacje wypłaca dyrektor KCHZ.

§ 3. 1. Podmiotowi, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów utrzymania w stadach hodowlanych knura rasy: wielka biała polska, polska biała zwisłoucha, belgijska zwisłoucha, hampshire, duroc, pietrain, wpisanego do księgi, w wysokości 30 % kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawki określonej w tym załączniku.
2. Knury ras wielka biała polska, polska biała zwisłoucha, belgijska zwisłoucha, hampshire, duroc powinny być wolne od genu wrażliwości na stres.
3. W przypadku knura urodzonego w Rzeczypospolitej Polskiej dotacja może być udzielona do knura o własnej wartości hodowlanej wynoszącej co najmniej 0,5, oszacowanej metodą "BLUP - model zwierzęcia" dla indeksu selekcyjnego.
4. Dotacji udziela się i wypłaca ją raz w roku.
5. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do dyrektora KCHZ, za pośrednictwem podmiotu prowadzącego księgę, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 1, w terminie do dnia 10 grudnia.
6. Wysokość dotacji ustalanej według stawki określonej w załączniku nr 1 do rozporządzenia oblicza się na podstawie stanu knurów będącego sumą stanów na pierwszy dzień każdego miesiąca od stycznia do listopada i na dzień 30 listopada podzieloną przez 12.
7. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 2.
8. Podmiot prowadzący księgę opiniuje pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym wniosek o udzielenie dotacji i przekazuje go wraz z opinią dyrektorowi KCHZ.

§ 4. 1. Podmiotowi, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów utrzymania samca lisów pospolitych, lisów polarnych, norek, tchórzy lub jenotów, przeznaczonego na remont stada, który uzyskał co najmniej 19 punktów za ocenę fenotypu, w wysokości 30 % kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawki określonej w tym załączniku.
2. Dotacja przysługuje:
  1)   w pierwszym roku użytkowania rozpłodowego samca posiadającego udokumentowane pochodzenie co najmniej od dwóch pokoleń przodków;
  2)   w proporcji jeden samiec na 4 samice według stanu na dzień 30 kwietnia i przy remoncie stada do 30 %.
3. Dotacja nie przysługuje za samca lisów pospolitych pastelowych, lisów pospolitych białoszyjnych i tchórzy w populacjach objętych ochroną zasobów genetycznych.
4. Dotacji udziela się i wypłaca ją raz w roku.
5. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do dyrektora KCHZ na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 1, w terminie do dnia 30 listopada.
6. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 2.

§ 5. 1. Podmiotowi, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów sztucznego unasienniania matki pszczelej w pasiece realizującej krajowy program hodowlany lub program krzyżowania pszczół, w wysokości 40 % kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawki określonej w tym załączniku.
2. Dotacji udziela się i wypłaca ją raz w roku.
3. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do dyrektora KCHZ na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 4, w terminie do dnia 30 października.
4. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 5.

§ 6. 1. Podmiotowi, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów:
  1)   utrzymania świń, zwierząt futerkowych, drobiu lub rodzin pszczelich w populacjach objętych ochroną zasobów genetycznych,
  2)   utrzymania rodzin pszczelich:
a)  w strefie centralnej rejonu hodowli zachowawczej pszczół augustowskich, spełniającej warunki określone w "Programie hodowlanym ochrony zasobów genetycznych pszczół rasy środkowoeuropejskiej linii M Augustowska", z wyjątkiem populacji rodzin pszczelich linii M Augustowska objętych ochroną zasobów genetycznych,
b)  w strefie izolacyjnej rejonu hodowli zachowawczej pszczół augustowskich lub na terenie rejonu hodowli zachowawczej pszczół kampinoskich, z wyjątkiem populacji rodzin linii M Kampinoska lub M Augustowska, objętych ochroną zasobów genetycznych, z matką pszczelą pochodzącą z linii hodowlanej M Kampinoskiej lub M Augustowskiej, zakupioną w latach poprzednich w pasiece podmiotu prowadzącego stada zachowawcze wiodące linii M Kampinoskiej lub M Augustowskiej,
  3)   realizacji zadań w stadach zachowawczych wiodących pszczół linii M Asta, M Augustowska, M Kampinoska i M Północna, określonych w programach hodowlanych ochrony zasobów genetycznych pszczół rasy środkowoeuropejskiej,
  4)   pozyskiwania, konfekcjonowania i przechowywania nasienia bydła populacji objętych ochroną zasobów genetycznych
- w wysokości 50 % kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w tym załączniku.
2. Dotacja może być udzielona, jeżeli realizacja programu ochrony zasobów genetycznych została potwierdzona w zaświadczeniu wydanym przez podmiot upoważniony, na podstawie przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, do realizacji lub koordynacji działań w zakresie ochrony zasobów genetycznych poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich.
3. Dotacji udziela się i wypłaca ją:
  1)   raz w roku w przypadku zwierząt futerkowych i rodzin pszczelich;
  2)   dwa razy w roku:
a)  w przypadku świń i drobiu,
b)  w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 3 i 4.
4. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do dyrektora KCHZ:
  1)   bezpośrednio - w przypadku zwierząt futerkowych i pszczół;
  2)   za pośrednictwem podmiotu prowadzącego księgę - w przypadku świń, drobiu oraz nasienia bydła;
  3)   na formularzach, których wzory są określone w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorach:
a)  nr 6 - w przypadku dotacji, o których mowa w ust. 1 pkt 1, 2 i 4,
b)  nr 7 - w przypadku dotacji, o której mowa w ust. 1 pkt 3;
  4)   w terminie do dnia:
a)  31 lipca - w przypadku I półrocza danego roku,
b)  10 grudnia - w przypadku II półrocza danego roku albo w przypadku dotacji udzielanych raz w roku.
5. Do wniosku o udzielenie dotacji, o których mowa w ust. 1:
  1)   pkt 1, 2 i 4, dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 8;
  2)   pkt 3, dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 9;
  3)   dołącza się kopię zaświadczenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę własnoręcznym czytelnym podpisem.
6. Wysokość dotacji ustalanej według stawek określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia oblicza się na podstawie:
  1)   stanu zwierząt będącego:
a)  sumą stanów dorosłych samic i samców drobiu na dzień 1 lutego,
b)  stanem samic zwierząt futerkowych na dzień 30 kwietnia,
c)  sumą stanów loch i knurów na pierwszy dzień każdego miesiąca w danym półroczu podzieloną przez 6,
d)  stanem rodzin pszczelich na dzień 1 września;
  2)   ilości porcji nasienia bydła pozyskanego i zamrożonego:
a)  od dnia 1 stycznia do dnia 30 czerwca - w pierwszym półroczu,
b)  od dnia 1 lipca do dnia 30 listopada - w drugim półroczu.

§ 7. Przepisy § 2 ust. 6-9 stosuje się do udzielania dotacji, o których mowa w § 3-6.

§ 8. 1. Podmiotowi, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na pokrycie kosztów:
  1)   organizacji:
a)  Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, w tym nagród za osiągnięcia w hodowli przyznawanych na tej wystawie,
b)  Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego, w tym nagród za osiągnięcia w hodowli przyznawanych na tej wystawie,
c)  pokazu hodowlanego zwierząt futerkowych albo pszczół
- w wysokości 100 % kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w tym załączniku;
  2)   nagród przyznanych i wypłaconych za:
a)  zwierzęta, które zdobyły tytuły czempionów lub wiceczempionów na wystawach zwierząt hodowlanych organizowanych jako regionalne, okręgowe, wojewódzkie, branżowe lub specjalistyczne, innych niż wymienione w lit. b i c, w wysokości 100 % kosztów nagród przyznanych i wypłaconych, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w załącznikach nr 1 i 3 do rozporządzenia,
b)  konie hodowli krajowej, które zdobyty I, II lub III lokaty na Mistrzostwach Polski Młodych Koni organizowanych przez podmiot upoważniony do prowadzenia ksiąg koni, jako próby użytkowości dla 4-, 5-, 6- i 7-letnich koni rasy: pełnej krwi angielskiej, małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, śląskiej lub trakeńskiej, w dyscyplinach: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, wszechstronny konkurs konia wierzchowego (wkkw), powożenie zaprzęgami jednokonnymi, w wysokości 100 % kosztów nagród przyznanych i wypłaconych, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w załącznikach nr 1 i 4 do rozporządzenia,
c)  konie hodowli krajowej rasy małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, śląskiej, polski koń zimnokrwisty, huculskiej, konik polski, kuc lub trakeńskiej, które zdobyły I, II, III lub IV lokaty na ogólnopolskich czempionatach hodowlanych koni danej rasy, organizowanych przez podmiot upoważniony do prowadzenia ksiąg koni, w wysokości 100 % kosztów nagród przyznanych i wypłaconych, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w załącznikach nr 1 i 5 do rozporządzenia,
d)  konie czystej krwi arabskiej hodowli krajowej, które zdobyły tytuły czempionów, wiceczempionów, I, II lub III lokaty na ogólnopolskich czempionatach koni czystej krwi arabskiej, afiliowanych przez Europejską Organizację Konia Arabskiego (ECAHO), w wysokości 100 % kosztów nagród przyznanych i wypłaconych, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w załącznikach nr 1 i 6 do rozporządzenia, po potwierdzeniu przez podmiot upoważniony do prowadzenia księgi stadnej koni czystej krwi arabskiej zgodności organizacji tych czempionatów z regulaminem ECAHO.
2. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do ministra właściwego do spraw rolnictwa na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 10, w terminie do dnia:
  1)   15 czerwca - w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. b;
  2)   15 września - w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a;
  3)   30 listopada - w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c oraz pkt 2.
3. Do wniosku o udzielenie dotacji, o której mowa w ust. 1:
  1)   pkt 1:
a)  lit. a i b, dołącza się wstępną kalkulację kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją sporządzoną na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 11,
b)  lit. c, dołącza się rozliczenie dotacji sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12;
  2)   pkt 2, dołącza się:
a)  rozliczenie dotacji sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12,
b)  zestawienie przyznanych i wypłaconych nagród,
c)  kopie dokumentów potwierdzających przekazanie nagród potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę własnoręcznym czytelnym podpisem, w szczególności listy wypłat, przelewy, przekazy lub wyciągi bankowe,
d)  kopie protokołów stanowiących podstawę przyznania nagród potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę własnoręcznym czytelnym podpisem,
e)  oświadczenie podmiotu upoważnionego do prowadzenia księgi koni arabskich czystej krwi o afiliowaniu czempionatu przez Europejską Organizację Konia Arabskiego (ECAHO) - w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 lit. d.
4. Minister właściwy do spraw rolnictwa wydaje decyzje w sprawie udzielenia dotacji.
5. Minister właściwy do spraw rolnictwa wypłaca dotację, o której mowa w:
  1)   ust. 1 pkt 1 lit. a i b, w dwóch częściach, przy czym:
a)  pierwszą część dotacji - w terminie 10 dni przed dniem rozpoczęcia Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych lub Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego, w kwocie przeznaczonej na nagrody, przewidzianej we wstępnej kalkulacji kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, sporządzonej na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 11,
b)  drugą część dotacji - po przedłożeniu rozliczenia dotacji sporządzonego na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12, uwzględniającego pierwszą część wypłaconej dotacji, w terminie do dnia:
–  30 listopada - w przypadku Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych,
–  30 września - w przypadku Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego;
  2)   ust. 1 pkt 1 lit. c oraz pkt 2, jednorazowo po wydaniu decyzji o udzieleniu dotacji.

§ 9. 1. Podmiotowi, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów realizacji zadania "Wpływ genotypu i systemu chowu kur krajowej hodowli na cechy jakości jaj spożywczych", w wysokości 98 % kosztów realizacji tego zadania kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawki określonej w tym załączniku.
2. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do ministra właściwego do spraw rolnictwa na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 10, w terminie do dnia 30 czerwca.
3. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się wstępną kalkulację kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją sporządzoną na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 11.
4. Minister właściwy do spraw rolnictwa wydaje decyzje w sprawie udzielenia dotacji.
5. Dotacja jest wypłacana na wniosek.
6. Wniosek o wypłatę dotacji składa się do ministra właściwego do spraw rolnictwa na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 10, w terminie:
  1)   do 20. dnia następnego miesiąca za poprzedni miesiąc, a za grudzień - do dnia 15 grudnia;
  2)   14 dni od dnia doręczenia decyzji o udzieleniu dotacji za okres od początku danego roku do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym została wydana decyzja o udzieleniu dotacji.
7. Do wniosku o wypłatę dotacji dołącza się rozliczenie dotacji sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12.

§ 10. 1. Podmiotowi:
  1)   prowadzącemu księgi, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na pokrycie kosztów administracyjnych prowadzenia tych ksiąg, w wysokości 100 % kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w tym załączniku;
  2)   prowadzącemu ocenę wartości użytkowej lub hodowlanej, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów prowadzenia tych ocen, w wysokości 70 % kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w tym załączniku;
  3)   posiadającemu zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie pozyskiwania, konfekcjonowania, przechowywania i dostarczania nasienia buhajów, wydane przez ministra właściwego do spraw rolnictwa na podstawie przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów prowadzenia oceny wartości hodowlanej buhajów przeznaczonych do wykorzystania w sztucznym unasiennianiu bydła, w wysokości 70 % kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawki określonej w tym załączniku.
2. Przepisy § 9 ust. 2-7 stosuje się do udzielania dotacji, o których mowa w ust. 1.

§ 11. Maksymalna liczba:
  1)   ogierów, knurów, samców lisów pospolitych, lisów polarnych, norek, tchórzy, jenotów oraz zwierząt lub rodzin pszczelich w populacjach objętych ochroną zasobów genetycznych zwierząt gospodarskich, na których utrzymanie może być udzielona dotacja,
  2)   matek pszczelich, na których sztuczne unasiennianie może być udzielona dotacja,
  3)   porcji nasienia bydła, na których pozyskanie i zamrożenie może być udzielona dotacja,
  4)   buhajów, na których prowadzenie oceny wartości hodowlanej może być udzielona dotacja
- jest określona w załączniku nr 7 do rozporządzenia.

Rozdział 3 

Dotacje na dofinansowanie kosztów ochrony roślin

§ 12. 1. Podmiotowi świadczącemu usługi w zakresie wykonywania zabiegów odkażania środkami ochrony roślin, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na pokrycie kosztów odkażania powierzchni magazynowych, środków transportu, maszyn lub urządzeń, jeżeli:
  1)   odkażanie zostało wykonane na rzecz producenta rolnego, który jest małym lub średnim przedsiębiorcą w rozumieniu rozporządzenia Komisji (WE) nr 1857/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu w odniesieniu do pomocy państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność związaną z wytwarzaniem produktów rolnych oraz zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 70/2001 (Dz. Urz. UE L 358 z 16.12.2006, str. 3), zwanego dalej "producentem rolnym", dopuszczonymi do obrotu środkami ochrony roślin:
a)  na podstawie decyzji wydanej przez wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa, zwanego dalej "wojewódzkim inspektorem", w związku z wystąpieniem lub podejrzeniem wystąpienia bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub bakterii Ralstonia solanacearum, albo
b)  pod nadzorem wojewódzkiego inspektora, po uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez wojewódzkiego inspektora, wskazujących na możliwość wystąpienia bakterii wymienionych w lit. a;
  2)   podmiot ten prowadzi ewidencję usług zawierającą:
a)  imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę, siedzibę i adres producenta rolnego,
b)  datę i miejsce wykonania usługi,
c)  wielkość i rodzaj odkażanej powierzchni lub liczbę i rodzaj odkażanych przedmiotów,
d)  nazwę i ilość zastosowanego środka ochrony roślin oraz numer dokumentu:
–  zakupu środka ochrony roślin albo
–  sprzedaży środka ochrony roślin, jeżeli podmiot wykonujący usługę jest jednocześnie sprzedawcą tego środka,
e)  imię i nazwisko osoby wykonującej zabieg odkażania i wysokość jej wynagrodzenia brutto za wykonanie tego zabiegu,
f)  oświadczenie producenta rolnego:
–  potwierdzające wykonanie usługi,
–  o przestrzeganiu przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Ralstonia solanacearum;
  3)   podmiot ten powiadomił wojewódzkiego inspektora, właściwego ze względu na miejsce wykonania usługi, o zamiarze jej wykonania.
2. Dotacji nie udziela się, jeżeli producent rolny nie przestrzega przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Ralstonia solanacearum.
3. Wysokość dotacji wynosi 100 % kwoty kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych przez podmiot na wykonanie usługi, obejmujących:
  1)   koszt wynagrodzenia brutto osób wykonujących zabieg odkażania za wykonanie tego zabiegu, lecz nie więcej niż 15 zł za odkażenie 100 m2 powierzchni magazynowej lub jednego przedmiotu;
  2)   wartość środka ochrony roślin zużytego do wykonania zabiegu odkażania, którą stanowi iloczyn ilości tego środka i ceny jego zakupu albo ceny sprzedaży, jeżeli podmiot wykonujący usługę jest jednocześnie sprzedawcą tego środka.
4. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa, zwanego dalej "Głównym Inspektorem", za pośrednictwem wojewódzkiego inspektora, właściwego ze względu na miejsce wykonywania zabiegu odkażania, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 13, w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po zakończeniu kwartału, a za ostatni kwartał roku - do dnia 10 grudnia.
5. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się:
  1)   rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 14;
  2)   faktury albo rachunki, lub ich kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wojewódzkiego inspektora, za wykonanie zabiegu odkażania, zawierające wartość usługi, w tym kwotę dotacji i kwotę zapłaconą przez producenta rolnego.
6. Jeżeli wniosek o udzielenie dotacji nie jest poprawny pod względem formalnym lub rachunkowym, wojewódzki inspektor informuje o tym wnioskodawcę na piśmie ze wskazaniem nieprawidłowości i wzywa go do ich usunięcia w terminie 7 dni. Jeżeli nieprawidłowości nie zostaną usunięte w terminie, odmawia się udzielenia dotacji.
7. Wojewódzki inspektor przekazuje Głównemu Inspektorowi wnioski o udzielenie dotacji sprawdzone pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym wraz z pisemną informacją o stwierdzonych nieprawidłowościach.
8. Główny Inspektor wydaje decyzje w sprawie udzielenia i wypłacenia dotacji.
9. Minister właściwy do spraw rolnictwa przekazuje Głównemu Inspektorowi środki na wypłatę dotacji na podstawie sporządzonego zestawienia decyzji o udzieleniu dotacji.

§ 13. 1. Podmiotowi świadczącemu usługi w zakresie wykonywania zabiegów środkami ochrony roślin, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na pokrycie kosztów wykonania zabiegów zwalczających osobniki dorosłe zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej Diabrotica virgifera, zwanej dalej "stonką", w uprawach kukurydzy, jeżeli:
  1)   zabieg został wykonany na rzecz producenta rolnego, dopuszczonymi do obrotu środkami ochrony roślin, na:
a)  terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego części, na którym zostały wprowadzone - w wydanym na podstawie przepisów o ochronie roślin przez ministra właściwego do spraw rolnictwa rozporządzeniu - nakazy lub zakazy w związku ze szczególnym zagrożeniem roślin przez stonkę, albo
b)  obszarze stref, w których powinny być stosowane środki w celu zwalczania lub zapobiegania rozprzestrzenianiu się stonki, wyznaczonych przez wojewódzkiego inspektora na podstawie przepisów o ochronie roślin;
  2)   podmiot ten prowadzi ewidencję usług zawierającą:
a)  imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę, siedzibę i adres producenta rolnego,
b)  datę i miejsce wykonania usługi,
c)  wielkość powierzchni, na której wykonano zabieg,
d)  typ zastosowanego opryskiwacza oraz pojemność jego zbiornika,
e)  nazwę i ilość zastosowanego środka ochrony roślin oraz numer dokumentu:
–  zakupu środka ochrony roślin albo
–  sprzedaży środka ochrony roślin, jeżeli podmiot wykonujący usługę jest jednocześnie sprzedawcą tego środka,
f)  imię i nazwisko osoby wykonującej zabieg i wysokość jej wynagrodzenia brutto za wykonanie tego zabiegu,
g)  oświadczenie producenta rolnego:
–  potwierdzające wykonanie usługi,
–  o przestrzeganiu przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej albo wprowadzonych - w wydanym na podstawie przepisów o ochronie roślin przez ministra właściwego do spraw rolnictwa rozporządzeniu - nakazów lub zakazów, w związku ze szczególnym zagrożeniem roślin przez stonkę;
  3)   podmiot ten powiadomił wojewódzkiego inspektora, właściwego ze względu na miejsce wykonania usługi, o zamiarze jej wykonania.
2. Dotacji nie udziela się, jeżeli producent rolny nie przestrzega przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej albo wprowadzonych - w wydanym na podstawie przepisów o ochronie roślin przez ministra właściwego do spraw rolnictwa rozporządzeniu - nakazów lub zakazów, w związku ze szczególnym zagrożeniem roślin przez stonkę.
3. Wysokość dotacji wynosi 100 % kwoty kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych przez podmiot na wykonanie usługi, obejmujących:
  1)   koszt wynagrodzenia brutto osób wykonujących zabieg za wykonanie tego zabiegu, lecz nie więcej niż:
a)  7,80 zł za wykonanie zabiegu na powierzchni 1 ha - w przypadku zastosowania opryskiwacza o pojemności zbiornika do 800 litrów,
b)  5,25 zł za wykonanie zabiegu na powierzchni 1 ha - w przypadku zastosowania opryskiwacza o pojemności zbiornika do 1.000 litrów,
c)  3,40 zł za wykonanie zabiegu na powierzchni 1 ha - w przypadku zastosowania opryskiwacza o pojemności zbiornika powyżej 1.000 litrów;
  2)   wartość środka ochrony roślin zużytego do wykonania zabiegu, którą stanowi iloczyn ilości tego środka i ceny jego zakupu albo ceny sprzedaży, jeżeli podmiot wykonujący usługę jest jednocześnie sprzedawcą tego środka.
4. Przepisy § 12 ust. 4-9 stosuje się do dotacji, o której mowa w ust. 1, z tym że:
  1)   wniosek o udzielenie dotacji składa się na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 15, w terminie do dnia 10 grudnia;
  2)   rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją sporządza się na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 16.

§ 14. 1. Producentowi rolnemu, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na pokrycie różnicy pomiędzy wartością bulw ziemniaków, którą mógłby uzyskać z ich sprzedaży jako materiał siewny, a wartością uzyskaną ze sprzedaży tych bulw z przeznaczeniem innym niż materiał siewny, jeżeli:
  1)   bulwy te zostały uznane:
a)  po laboratoryjnej ocenie zdrowotności sadzeniaków ziemniaka za spełniające wymagania zdrowotności określone w przepisach w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących wytwarzania oraz jakości materiału siewnego,
b)  przez wojewódzkiego inspektora na podstawie przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub w przepisach w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Ralstonia solanacearum za porażone lub prawdopodobnie porażone przez bakterie Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub bakterie Ralstonia solanacearum;
  2)   z bulwami tymi postąpiono w sposób określony w decyzji wojewódzkiego inspektora wydanej w związku z wystąpieniem lub podejrzeniem wystąpienia bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub bakterii Ralstonia solanacearum albo bulwy te, po uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez wojewódzkiego inspektora, wskazujących na możliwość porażenia tych bulw przez te bakterie, lecz przed wydaniem tej decyzji, zostały sprzedane do zakładu przetwórczego spełniającego wymagania określone w przepisach w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub w przepisach w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Ralstonia solanacearum.
2. Dotacji nie udziela się, jeżeli producent rolny nie przestrzega przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Ralstonia solanacearum.
3. Wysokość dotacji wynosi 100 % kwoty różnicy pomiędzy wartością, którą wnioskodawca mógłby uzyskać ze sprzedaży bulw ziemniaka, uznanych po ocenie laboratoryjnej za materiał siewny, po cenie:
  1)   określonej w umowie kontraktacji albo
  2)   równej 120 % ceny targowiskowej ziemniaka w województwie, w którym zostały wyprodukowane, ustalonej na podstawie danych rynkowych w rozumieniu przepisów o rolniczych badaniach rynkowych, aktualnych na dzień sprzedaży tych bulw
- a kwotą uzyskaną w wyniku sprzedaży tych bulw z przeznaczeniem innym niż materiał siewny.
4. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do Głównego Inspektora, za pośrednictwem wojewódzkiego inspektora, który wydał decyzję wymienioną w ust. 1 pkt 1 albo pobrał próby do badań laboratoryjnych wskazanych w ust. 1 pkt 2, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 17, w terminie do dnia 10 grudnia.
5. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się:
  1)   kopie umów kontraktacji - w przypadku gdy bulwy ziemniaka zostały wytworzone w ramach wykonania umowy kontraktacji;
  2)   faktury albo rachunki, lub ich kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wojewódzkiego inspektora, potwierdzające sprzedaż bulw ziemniaków, o których mowa w ust. 1.
6. Przepisy § 12 ust. 6-9 stosuje się odpowiednio do dotacji, o której mowa w ust. 1.

Rozdział 4 

Dotacja na dofinansowanie kosztów rolnictwa ekologicznego

§ 15. 1. Upoważnionej jednostce certyfikującej, o której mowa w przepisach o rolnictwie ekologicznym, na jej wniosek, może być udzielona dotacja na pokrycie kosztów kontroli gospodarstwa ekologicznego, w wysokości 100 % kosztów, o których mowa w art. 14 ust. 2 lit. d rozporządzenia Komisji (WE) nr 1857/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu w odniesieniu do pomocy państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność związaną z wytwarzaniem produktów rolnych oraz zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 70/2001, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w załączniku nr 8 do rozporządzenia.
2. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do Dyrektora Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 18, nie częściej niż raz w miesiącu w okresie od dnia 1 maja do dnia 10 listopada, dołączając także wersję elektroniczną tego wniosku.
3. Dyrektor Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej akceptuje wnioski o udzielenie pomocy, poprawne pod względem formalnym i rachunkowym, jeżeli warunki do udzielenia pomocy zostały spełnione, a następnie sporządza zbiorcze zestawienie zaakceptowanych wniosków i przekazuje je ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa.
4. Minister właściwy do spraw rolnictwa przekazuje Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej środki na wypłatę dotacji na podstawie zbiorczego zestawienia, o którym mowa w ust. 3. Dotacje wypłaca Dyrektor Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej.

Rozdział 5 

Przepisy szczególne dotyczące udzielania dotacji w 2007 r.

§ 16. 1. W 2007 r. podmiotowi, który wykonuje zadania dotyczące postępu biologicznego w produkcji roślinnej w zakresie:
  1)   hodowli roślin rolniczych lub ogrodniczych,
  2)   wytwarzania materiałów wyjściowych do hodowli roślin,
  3)   prowadzenia sadów i plantacji elitarnych,
  4)   uzyskiwania i utrzymywania szkółkarskiego materiału wyjściowego roślin sadowniczych, wolnego i uwalnianego od chorób wirusowych,
  5)   ochrony zasobów genowych roślin
- na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów postępu biologicznego w produkcji roślinnej.
2. Dotacja na wykonanie zadania, o którym mowa w ust. 1:
  1)   pkt 1, może być udzielona podmiotowi:
a)  który przedstawi program hodowli roślin dla gatunków roślin określonych w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części I w tabeli nr 1,
b)  którego program hodowli roślin uzyska najwięcej punktów przeliczeniowych, zgodnie z wyceną określoną w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części I w ust. 4, z tym że liczba programów objętych dotacją w danym gatunku jest określona w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części I w tabeli nr 1;
  2)   pkt 2, może być udzielona podmiotowi wytwarzającemu materiał wyjściowy do hodowli roślin, po zatwierdzeniu zadania przez ministra właściwego do spraw rolnictwa, dokonanym z uwzględnieniem potrzeb hodowców prowadzących hodowlę twórczą oraz przy wzięciu pod uwagę opinii przedstawicieli hodowców;
  3)   pkt 3, może być udzielona podmiotowi, który udokumentuje, że sad i plantacja elitarna uzyskały świadectwo oceny materiału szkółkarskiego wojewódzkiego inspektora, właściwego ze względu na miejsce położenia sadu i plantacji elitarnej;
  4)   pkt 4, może być udzielona podmiotom uzyskującym i utrzymującym materiał szkółkarski wolny od chorób wirusowych;
  5)   pkt 5, może być udzielona podmiotowi prowadzącemu ochronę zasobów genowych roślin, potwierdzoną przez Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin.
3. Wysokość dotacji na wykonanie zadania, o którym mowa w ust. 1:
  1)   pkt 1, ustala się jako iloczyn współczynnika znaczenia gospodarczego gatunku roślin rolniczych lub ogrodniczych, sumy punktów przeliczeniowych dla danego programu hodowlanego oraz wartości jednego punktu, które są określone w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części I;
  2)   pkt 2, ustala się według stawek określonych w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części II;
  3)   pkt 3, ustala się jako iloczyn liczby hektarów oraz stawki dotacji określonej w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części IV w ust. 1, na podstawie zestawienia powierzchni zakwalifikowanych;
  4)   pkt 4, ustala się jako iloczyn liczby odmian i stawki dotacji określonej w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części IV w ust. 2;
  5)   pkt 5, ustala się według stawek określonych w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części III.
4. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do ministra właściwego do spraw rolnictwa na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 we wzorze:
  1)   nr 19 - w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1,
  2)   nr 20 - w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 i 5,
  3)   nr 21 - w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 3 i 4
- w terminie do dnia 18 kwietnia 2007 r.
5. Minister właściwy do spraw rolnictwa wydaje decyzje w sprawie udzielenia dotacji w terminie do dnia 30 kwietnia 2007 r.
6. Minister właściwy do spraw rolnictwa wypłaca dotacje raz na kwartał.
7. Rozliczenie kosztów wykonania zadań, o których mowa w ust. 1, podmioty przekażą ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa, w terminie do dnia 31 stycznia 2008 r., na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12.

§ 17. 1. W 2007 r. podmiotowi upoważnionemu przez wojewódzkiego inspektora na podstawie przepisów o ochronie roślin, z wyłączeniem gospodarstw pomocniczych samorządowych jednostek budżetowych, do prowadzenia badań sprawności technicznej opryskiwaczy, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na obniżenie ceny za badania opryskiwaczy ciągnikowych i samobieżnych polowych lub sadowniczych, eksploatowanych przez posiadaczy, służących do wykonywania zabiegów ochrony roślin rolniczych, ogrodniczych i sadowniczych, według stawek określonych w załączniku nr 10 do rozporządzenia.
2. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do:
  1)   ministra właściwego do spraw rolnictwa - jeżeli wnioskodawcą jest gospodarstwo pomocnicze państwowej jednostki budżetowej podległej ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa,
  2)   Głównego Inspektora - jeżeli wnioskodawcą jest podmiot inny niż wymieniony w pkt 1
- za pośrednictwem wojewódzkiego inspektora, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę wnioskodawcy, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 22, w terminie do dnia 18 kwietnia 2007 r.
3. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się faktury albo rachunki, lub ich kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wojewódzkiego inspektora, za wykonanie badania opryskiwaczy, zawierające wartość usługi, kwotę dotacji i kwotę zapłaconą przez producenta rolnego.
4. Wojewódzki inspektor przekazuje:
  1)   ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa sprawdzone pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym wnioski, o których mowa w ust. 2 pkt 1;
  2)   Głównemu Inspektorowi sprawdzone pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym wnioski, o których mowa w ust. 2 pkt 2, wraz ze zbiorczym zestawieniem wniosków.
5. Zbiorcze zestawienie, o którym mowa w ust. 4 pkt 2, sporządza się na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 23, i przekazuje wraz z wnioskami podmiotów w terminie do dnia 20 kwietnia 2007 r.
6. Minister właściwy do spraw rolnictwa wydaje decyzje w sprawie udzielenia i wypłacenia dotacji na podstawie wniosków, o których mowa w ust. 2 pkt 1, w terminie do dnia 30 kwietnia 2007 r.
7. Główny Inspektor wydaje decyzje w sprawie udzielenia i wypłacenia dotacji na podstawie wniosków, o których mowa w ust. 2 pkt 2, w terminie do dnia 30 kwietnia 2007 r. Minister właściwy do spraw rolnictwa przekazuje Głównemu Inspektorowi środki na wypłatę dotacji na podstawie sporządzonego zestawienia decyzji o udzieleniu i wypłaceniu dotacji.

§ 18. 1. W 2007 r. podmiotowi prowadzącemu badania z zakresu rolnictwa ekologicznego dotyczące produkcji, uprawy, nawożenia, ochrony roślin, przetwórstwa produktów roślinnych i zwierzęcych, ochrony zdrowia zwierząt oraz marketingu i promocji, na jego wniosek, może być udzielona dotacja według stawek określonych w załączniku nr 11 do rozporządzenia, jeżeli podmiot ten prowadzi prace naukowo-badawcze w dziedzinie, której dotyczą badania.
2. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do ministra właściwego do spraw rolnictwa na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 24, w terminie do dnia 18 kwietnia 2007 r.
3. Minister właściwy do spraw rolnictwa wydaje decyzje w sprawie udzielenia i wypłacenia dotacji w terminie do dnia 30 kwietnia 2007 r.
4. Minister właściwy do spraw rolnictwa wypłaca dotację po przedłożeniu przez podmiot, o którym mowa w ust. 1, rozliczenia poniesionych kosztów sporządzonego na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12.

Rozdział 6 

Przepisy końcowe

§ 19. 1. Do wniosków o dotacje przedmiotowe należne za zadania wykonane w 2006 r., złożonych i nierozpatrzonych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, stosuje się przepisy dotychczasowe.
2. Dotacje, o których mowa w ust. 1, są udzielane i wypłacane ze środków przeznaczonych w ustawie budżetowej na rok 2007 na dotacje przedmiotowe wyłącznie do wysokości kwot ustalonych dla danego rodzaju zadań w 2006 r.
3. Przepisy rozporządzenia stosuje się do wniosków o udzielenie dotacji za 2007 r. złożonych od dnia 1 stycznia 2007 r. i nierozpatrzonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

§ 20. Traci moc rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 maja 2006 r. w sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 98, poz. 683, Nr 147, poz. 1068 i Nr 167, poz. 1188).

§ 21. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

______
1)   Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działami administracji rządowej - rolnictwo i rozwój wsi, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 131, poz. 915 oraz z 2007 r. Nr 38, poz. 244).
2)   Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 169, poz. 1420 oraz z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 104, poz. 708, Nr 170, poz. 1217 i 1218, Nr 187, poz. 1381 i Nr 249, poz. 1832.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr 1 

RODZAJE KOSZTÓW KWALIFIKUJĄCYCH SIĘ DO OBJĘCIA DOTACJĄ I ROCZNE STAWKI DOTACJI NA DOFINANSOWANIE ZADAŃ Z ZAKRESU POSTĘPU BIOLOGICZNEGO W PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ
 
Lp.ZadanieRodzaj kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacjąRoczna stawka dotacji w złotych
1234
1
Utrzymanie jednego ogiera wykorzystywanego do rozrodu w punkcie kopulacyjnym, wpisanego do części głównej księgi koni rasy:
1) małopolskiej,
  wielkopolskiej, polski koń
  szlachetny półkrwi, polski
  koń zimnokrwisty,
  posiadającego kategorię E
  (elita), A, B, I lub II
2) śląskiej, posiadającego
  kategorie I lub II
3) pełnej krwi angielskiej,
  czystej krwi arabskiej,
  konik polski, huculskiej,
  trakeńskiej
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi,
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
2.100
za sztukę
2Utrzymanie w stadach hodowlanych jednego knura rasy: wielka biała polska, polska biała zwisłoucha, belgijska zwisłoucha, hampshire, duroc, pietrain, wpisanego do księgi
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
750
za sztukę
3Utrzymanie w pierwszym roku użytkowania rozpłodowego jednego samca lisów pospolitych, lisów polarnych, norek, tchórzy lub jenotów, przeznaczonego na remont stada
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
47
za sztukę
4Sztuczne unasiennianie matki pszczelej w pasiece realizującej krajowy program hodowlany lub program krzyżowania pszczół
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
12
za jedną matkę pszczelą
5Utrzymanie jednej świni w populacji objętej ochroną zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
570
za sztukę
6Utrzymanie jednego lisa pospolitego pastelowego lub lisa pospolitego białoszyjnego w populacji objętej ochroną zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
140
za sztukę
7Utrzymanie jednego tchórza w populacji objętej ochroną zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
100
za sztukę
8Utrzymanie jednego królika popielniańskiego białego w populacji objętej ochroną zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
100
za sztukę
9Utrzymanie jednej szynszyli beżowej w populacji objętej ochroną zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
100
za sztukę
10Utrzymanie jednej nutrii w populacji objętej ochroną zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
100
za sztukę
11Utrzymanie jednej kury w populacji objętej ochroną zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
42
za sztukę
12Utrzymanie jednej gęsi w populacji objętej ochroną zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
260
za sztukę
13Utrzymanie jednej kaczki w populacji objętej ochroną zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
195
za sztukę
14Utrzymanie jednej rodziny pszczelej rasy środkowoeuropejskiej w populacji objętej ochroną zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
145
za rodzinę
15Utrzymanie jednej rodziny pszczelej w strefie centralnej rejonu hodowli zachowawczej pszczół augustowskich
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
140
za rodzinę
16Utrzymanie jednej rodziny pszczelej w strefie izolacyjnej rejonu hodowli zachowawczej pszczół augustowskich lub na terenie rejonu hodowli zachowawczej pszczół kampinoskich
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
100
za rodzinę
17
Realizacja zadań w stadach zachowawczych wiodących określonych w programach hodowlanych ochrony zasobów genetycznych pszczół rasy środkowoeuropejskiej:
1) linii M Augustowska
2) linii M Asta
3) linii M Kampinoska
4) linii M Północna
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
 
 
 
 
 
 
135.000
50.000
135.000
32.000
18Pozyskanie, konfekcjonowanie i przechowywanie nasienia bydła populacji objętych ochroną zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) pasze
4) podróże służbowe
5) usługi
6) zużycie materiałów i energia
7) pozostałe koszty
30
za porcję
19Organizacja Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, w tym nagrody za osiągnięcia w hodowli przyznawane na tej wystawie
1) nagrody finansowe i rzeczowe dla hodowców za osiągnięcia w hodowli przyznawane na tej wystawie
2) wynagrodzenia
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
1.000.000
20Organizacja Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego, w tym nagrody za osiągnięcia w hodowli przyznawane na tej wystawie
1) nagrody finansowe i rzeczowe dla hodowców za osiągnięcia w hodowli przyznawane na tej wystawie
2) wynagrodzenia
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
300.000
21Organizacja pokazu hodowlanego zwierząt futerkowych
1) nagrody rzeczowe i dyplomy dla hodowców laureatów pokazu w poszczególnych gatunkach i odmianach zwierząt futerkowych
2) wynagrodzenia
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
25.000
22Organizacja pokazu hodowlanego pszczół
1) wynagrodzenia
2) podróże służbowe
3) usługi
4) zużycie materiałów i energia
5) pozostałe koszty
25.000
23Nagrody przyznane i wypłacone za zwierzęta, które zdobyły tytuły czempionów lub wiceczempionów na regionalnych, okręgowych, wojewódzkich, branżowych i specjalistycznych wystawach zwierząt hodowlanych 25.000
24
Nagrody przyznane i wypłacone za konie hodowli krajowej, które zdobyły I, II lub III lokaty na Mistrzostwach Polski Młodych Koni organizowanych przez podmiot upoważniony do prowadzenia ksiąg koni, jako próby użytkowości dla 4-, 5-, 6-, 7-letnich koni rasy: pełnej krwi angielskiej, małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, śląskiej lub trakeńskiej, w dyscyplinach:
1) ujeżdżenie
2) skoki przez przeszkody
3) wszechstronny konkurs konia wierzchowego (wkkw)
4) powożenie zaprzęgami jednokonnymi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8.550
11.400
8.550
 
3.000
25
Nagrody przyznane i wypłacone za konie hodowli krajowej, które zdobyły I, II, III lub IV lokaty na ogólnopolskich czempionatach hodowlanych koni, organizowanych przez podmiot upoważniony do prowadzenia ksiąg koni, w rasie:
1) małopolskiej
2) wielkopolskiej
3) polski koń szlachetny półkrwi
4) śląskiej
5) polski koń zimnokrwisty
6) huculskiej
7) konik polski
8) kuc
9) trakeńskiej
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6.800
6.800
6.800
 
6.800
6.800
6.800
6.800
6.800
6.800
26Nagrody przyznane i wypłacone za konie czystej krwi arabskiej hodowli krajowej, które zdobyły tytuły czempionów, wiceczempionów, I, II lub III lokaty na ogólnopolskim czempionacie koni czystej krwi arabskiej, afiliowanym przez Europejską Organizację Konia Arabskiego (ECAHO), po potwierdzeniu przez podmiot upoważniony do prowadzenia księgi stadnej koni czystej krwi arabskiej zgodności organizacji tych czempionatów z regulaminem ECAHO 15.300
27Wpływ genotypu i systemu chowu kur krajowej hodowli na cechy jakości jaj spożywczych - nr rej. 5112.3*
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
7) narzut kosztów ogólnych
100.000
28Prowadzenie ksiąg bydła ras mlecznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
4.905.000
29Prowadzenie ksiąg bydła ras mięsnych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
695.000
30Prowadzenie ksiąg świń rasy: wielka biała polska, polska biała zwisłoucha, puławska, belgijska zwisłoucha, hampshire, duroc, pietrain
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
3.850.000
31Prowadzenie ksiąg świń rasy: złotnicka biała i złotnicka pstra
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
77.000
32Prowadzenie ksiąg koni rasy: małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, śląskiej, polski koń zimnokrwisty, huculskiej, konik polski, kucy i koni małych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
4.000.000
33Prowadzenie ksiąg koni rasy: pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
167.000
34Prowadzenie ksiąg koni rasy trakeńskiej
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
42.000
35Prowadzenie ksiąg kucy szetlandzkich
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
35.000
36Prowadzenie ksiąg owiec
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
2.800.000
37Prowadzenie ksiąg kóz
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
200.000
38Prowadzenie ksiąg poszczególnych gatunków zwierząt futerkowych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
7) narzut kosztów ogólnych
450.000
39Prowadzenie ksiąg linii hodowlanych pszczół
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
7) narzut kosztów ogólnych
449.000
40Prowadzenie ksiąg drobiu
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
60.000
41Prowadzenie ksiąg rodów drobiu objętych programem ochrony zasobów genetycznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
7) narzut kosztów ogólnych
10.000
42Prowadzenie oceny wartości użytkowej bydła ras mlecznych, z wyłączeniem oceny typu i budowy bydła ras mlecznych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
37.300.000
43Prowadzenie oceny wartości użytkowej bydła ras mlecznych w zakresie oceny typu i budowy
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
7) narzut kosztów ogólnych
1.050.000
44Prowadzenie oceny wartości użytkowej bydła ras mięsnych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
1.250.000
45Prowadzenie oceny wartości użytkowej świń rasy: wielka biała polska, polska biała zwisłoucha, puławska, belgijska zwisłoucha, hampshire, duroc, pietrain
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
6.250.000
46Prowadzenie oceny wartości użytkowej świń rasy: złotnicka biała i złotnicka pstra
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
36.000
47Prowadzenie oceny wartości użytkowej i hodowlanej koni rasy: małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, śląskiej, polski koń zimnokrwisty, huculskiej, konik polski, kucy i koni małych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
1.200.000
48Prowadzenie oceny wartości użytkowej i hodowlanej koni rasy: pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
170.000
49Prowadzenie oceny wartości użytkowej i hodowlanej koni rasy trakeńskiej
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
100.000
50Prowadzenie oceny wartości użytkowej i hodowlanej kucy szetlandzkich
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
15.000
51Prowadzenie oceny wartości użytkowej owiec
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
3.400.000
52Prowadzenie oceny wartości użytkowej kóz
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
250.000
53Prowadzenie oceny wartości użytkowej i hodowlanej stad zwierząt futerkowych
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
7) narzut kosztów ogólnych
395.000
54Prowadzenie oceny wartości użytkowej i hodowlanej pszczół
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
7) narzut kosztów ogólnych
886.000
55Prowadzenie oceny wartości użytkowej i hodowlanej drobiu, z wyłączeniem oceny testowej wartości użytkowej drobiu
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
2.000.000
56Prowadzenie oceny wartości hodowlanej jednego buhaja przeznaczonego do wykorzystania w sztucznym unasiennianiu bydła
1) wynagrodzenia
2) pochodne od wynagrodzeń
3) podróże służbowe
4) usługi
5) zużycie materiałów i energia
6) pozostałe koszty
7) narzut kosztów ogólnych
71.000
za sztukę
 
*   Numer rejestracyjny zadania oznacza:
pierwsza cyfra               - numer programu
druga cyfra                  - numer zagadnienia badawczego w obrębie programu
trzecia i czwarta cyfra      - numer tematu szczegółowego w obrębie zagadnienia badawczego
piąta cyfra (podana po kropce)  - wykonawcę oraz źródło finansowania; cyfrą 3 są oznaczone zadania finansowane przez ministra właściwego do spraw rolnictwa

ZAŁĄCZNIK Nr 2 

                                                    wzór nr 1

                                  ..........., data .........

.............................
 pieczęć wnioskodawcy albo
 imię i nazwisko, miejsce
    zamieszkania i adres

                                            Dyrektor
                                            Krajowego Centrum
                                            Hodowli Zwierząt
                                            ul. Sokołowska 3
                                            01-142 Warszawa

                             WNIOSEK
                  o udzielenie i wypłatę dotacji
            na dofinansowanie kosztów utrzymania samców

Na podstawie § ... ust. ... rozporządzenia Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie stawek
dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących
zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz. 446) uprzejmie
proszę o udzielenie dotacji na utrzymanie ..... sztuk .......
..............................................................
          (nazwa samca właściwa dla gatunku)
w okresie od ......... do ............. w ............... roku
w kwocie ................ złotych (słownie złotych: ..........
.............................................................)
według rozliczenia zgodnego z załącznikiem do niniejszego
wniosku.
Dotację proszę przekazać dla: ................................
                                      (nazwa wnioskodawcy)
na rachunek nr: ................... w banku: ...............*)
lub przekazać przekazem pocztowym dla: .......................
                                      (nazwa wnioskodawcy)
na adres: .................................................*).
               (dokładny adres do korespondencji)

Załączniki:

      pieczęć i podpis            pieczęć i podpis lub podpis
    głównego księgowego*)                 wnioskodawcy

Potwierdzenie wniosku pod względem merytorycznym, formalnym i
rachunkowym przez podmiot upoważniony do prowadzenia ksiąg

*) Niepotrzebne skreślić.

                                                    wzór nr 2

.............................
 pieczęć wnioskodawcy albo
 imię i nazwisko, miejsce
    zamieszkania i adres

                 Załącznik do wniosku z dnia ................

                   ROZLICZENIE KOSZTÓW

kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na
utrzymanie ............................................. sztuk
..............................................................
           (nazwa samca właściwa dla gatunku)
      w okresie od .......... do ........... w .... roku

zrealizowane na podstawie § ..... ust. ...... oraz lp. .......
załącznika nr .... do rozporządzenia Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie stawek
dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących
zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz. 446).
 
I.Zestawienie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na utrzymanie jednego samca w okresie od ....... do ......... w ....... roku.
Lp.Wyszczególnienie wydatków lub nazwa i data dowodu księgowego według rodzaju kosztów*)Numer wydatków w ewidencji prowadzonej przez wnioskodawcę lub numer ewidencyjny dowodu księgowegoKwota wydatków lub kwota dowodu księgowego /w zł/
1234
 
 
 
 
   
RAZEM poz. I: 
II.Dotacja na dofinansowanie kosztów utrzymania jednego samca**) i ***) 
III.Liczba samców 
IV.Kwota należnej dotacji (według wyliczenia poz. II x poz. III)  
 
Słownie                                                złotych
  .......................................................

     pieczęć i podpis             pieczęć i podpis lub podpis
   głównego księgowego****)                wnioskodawcy

   *) W wyszczególnieniu nie ujmuje się zbiorczych wydatków
      lub dokumentów, lecz poszczególne wydatki lub dowody
      księgowe dotyczące poniesionych kosztów w danym
      okresie.
  **) Dotację podaje się po zaokrągleniu groszy do jednego
      złotego w taki sposób, że kwotę wynoszącą mniej niż 50
      groszy pomija się, a końcówki wynoszące 50 i więcej
      groszy podwyższa się do jednego złotego.
 ***) Dotacja udzielana jest w wysokości 30 % kosztów
      kwalifikujących się do objęcia dotacją, lecz nie
      wyższej niż ustalona według rocznych stawek określonych
      w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
*****) Niepotrzebne skreślić.

                                                    wzór nr 3

....................
pieczęć wnioskodawcy
                     Załącznik do wniosku z dnia ............

           ZBIORCZE ZESTAWIENIE WNIOSKÓW PODMIOTÓW

       o udzielenie dotacji zaakceptowanych przez Dyrektora
            Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie

Na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z
dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie stawek dotacji
przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na
rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz. 446) przedstawiam zbiorcze
zestawienie wniosków podmiotów o udzielenie dotacji za
zrealizowane zadania:
 
Lp.
Podmiot
(nazwa/imię i nazwisko, siedziba/ miejsce zamieszkania i adres)
Data wnioskuTytuł dotacji§ ... ust. ... pkt ... oraz lp. ... zał. ...Liczba sztukWysokość należnej dotacji w złotych za sztuk꣹czna kwota dotacji w złotych
12345678
 
 
 
 
       
 RAZEM:      
 
                      pieczęć i podpis       pieczęć i podpis
                     głównego księgowego       wnioskodawcy

                                                    wzór nr 4

                                  ..........., data .........

.............................
 pieczęć wnioskodawcy albo
 imię i nazwisko, miejsce
    zamieszkania i adres

                                            Dyrektor
                                            Krajowego Centrum
                                            Hodowli Zwierząt
                                            ul. Sokołowska 3
                                            01-142 Warszawa

                          WNIOSEK
                o udzielenie i wypłatę dotacji
    na dofinansowanie kosztów sztucznego unasienniania
                      matek pszczelich

Na podstawie § .... ust. ... rozporządzenia Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie stawek
dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących
zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz. 446) uprzejmie
proszę o udzielenie dotacji na sztuczne unasiennianie ........
sztuk matek pszczelich w ....... roku w kwocie ...............
złotych (słownie złotych: ....................................
.............................................................)
według rozliczenia zgodnego z załącznikiem do niniejszego
wniosku.
Dotację proszę przekazać dla: ................................
                                  (nazwa wnioskodawcy)
na rachunek nr: ................. w banku:..................*)
lub przekazać przekazem pocztowym dla: .......................
                                        (nazwa wnioskodawcy)
na adres: .................................................*).
             (dokładny adres do korespondencji)

Załączniki:

            pieczęć i podpis      pieczęć i podpis lub podpis
         głównego księgowego*)           wnioskodawcy

Potwierdzenie wniosku pod względem merytorycznym, formalnym i
rachunkowym przez podmiot upoważniony do prowadzenia ksiąg

*) Niepotrzebne skreślić.

                                                    wzór nr 5

.............................
 pieczęć wnioskodawcy albo
 imię i nazwisko, miejsce
    zamieszkania i adres

                 Załącznik do wniosku z dnia ................

                        ROZLICZENIE KOSZTÓW

kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na
sztuczne unasiennianie .... szt. matek pszczelich w ..... roku
zrealizowane na podstawie § ...... ust. ..... oraz lp. .......
załącznika nr ... do rozporządzenia Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie stawek
dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących
zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz. 446).
 
I.Zestawienie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na sztuczne unasiennianie jednej matki pszczelej w ......... roku.
Lp.Wyszczególnienie wydatków lub nazwa i data dowodu księgowego według rodzaju kosztów*)Numer wydatków w ewidencji prowadzonej przez wnioskodawcę lub numer ewidencyjny dowodu księgowego
Kwota wydatków lub kwota dowodu księgowego
/w zł/
1234
 
 
 
   
RAZEM poz. I: 
II.Dotacja na dofinansowanie kosztów sztucznego unasienniania jednej matki pszczelej**) i ***) 
III.Liczba sztucznie unasiennionych matek pszczelich 
IV.Kwota należnej dotacji (według wyliczenia poz. II x poz. III)  
 
Słownie                                                złotych
   .......................................................

          pieczęć i podpis        pieczęć i podpis lub podpis
      głównego księgowego****)           wnioskodawcy

  *) W wyszczególnieniu nie ujmuje się zbiorczych wydatków
     lub dokumentów, lecz poszczególne wydatki lub dowody
     księgowe dotyczące poniesionych kosztów w danym okresie.
 **) Dotację podaje się po zaokrągleniu groszy do jednego
     złotego w taki sposób, że kwotę wynoszącą mniej niż 50
     groszy pomija się, a końcówki wynoszące 50 i więcej
     groszy podwyższa się do jednego złotego.
***) Dotacja udzielana jest w wysokości 40 % kosztów
     kwalifikujących się do objęcia dotacją, lecz nie wyższej
     niż ustalona według rocznych stawek określonych w
     załączniku nr 1 do rozporządzenia.
****) Niepotrzebne skreślić.

                                                    wzór nr 6


                                  ..........., data .........

.............................
 pieczęć wnioskodawcy albo
 imię i nazwisko, miejsce
    zamieszkania i adres

                                            Dyrektor
                                            Krajowego Centrum
                                            Hodowli Zwierząt
                                            ul. Sokołowska 3
                                            01-142 Warszawa

                          WNIOSEK
              o udzielenie i wypłatę dotacji

na utrzymanie zwierząt, rodzin pszczelich lub pozyskanie,
konfekcjonowanie i przechowywanie nasienia bydła*) populacji
objętych ochroną zasobów genetycznych

Na podstawie § .... ust. .... pkt .... rozporządzenia Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie
stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów
wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz.
446) uprzejmie proszę o udzielenie dotacji na utrzymanie /
pozyskanie, konfekcjonowanie, przechowywanie*) ...............
..............................................................
(liczba i nazwa gatunku/rasy/rodu/odmiany zwierząt lub liczba
 i nazwa linii rodzin pszczelich lub liczba porcji nasienia i
                         rasa buhaja)
w okresie od .... do ...... w ..... roku w kwocie ............
złotych (słownie złotych: ...................................)
według rozliczenia zgodnego z załącznikiem do niniejszego
wniosku.
Dotację proszę przekazać dla: ................................
                                   (nazwa wnioskodawcy)
na rachunek nr: ................ w banku: ..................*)
lub przekazać przekazem pocztowym dla: .......................
                                       (nazwa wnioskodawcy)
na adres:..................................................*).
                 (dokładny adres do korespondencji)

Załączniki:

          pieczęć i podpis        pieczęć i podpis lub podpis
        głównego księgowego*)             wnioskodawcy

Potwierdzenie wniosku pod względem merytorycznym, formalnym i
rachunkowym przez podmiot upoważniony do prowadzenia ksiąg

*) Niepotrzebne skreślić.

                                                    wzór nr 7


                                  ..........., data .........

.............................
 pieczęć wnioskodawcy albo
 imię i nazwisko, miejsce
    zamieszkania i adres

                                            Dyrektor
                                            Krajowego Centrum
                                            Hodowli Zwierząt
                                            ul. Sokołowska 3
                                            01-142 Warszawa

                              WNIOSEK
                   o udzielenie i wypłatę dotacji
            na dofinansowanie realizacji zadań w stadach
            zachowawczych wiodących pszczół linii M Asta,
              M Augustowska, M Kampinoska, M Północna*)

Na podstawie § .... ust. .... pkt .... rozporządzenia Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie
stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów
wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz.
446) uprzejmie proszę o udzielenie dotacji na dofinansowanie
realizacji zadań w stadach zachowawczych wiodących pszczół
linii ........................................................
w okresie od .... do .... w .... roku w kwocie ....... złotych
(słownie złotych: ...........................................)
według rozliczenia zgodnego z załącznikiem do niniejszego
wniosku.
Dotację proszę przekazać dla: ................................
                                     (nazwa wnioskodawcy)
na rachunek nr: ............. w banku: .....................*)
lub przekazać przekazem pocztowym dla: .......................
                                        (nazwa wnioskodawcy)
na adres: .................................................*).
                    (dokładny adres do korespondencji)

Załączniki:

          pieczęć i podpis        pieczęć i podpis lub podpis
        głównego księgowego*)           wnioskodawcy

Potwierdzenie wniosku pod względem merytorycznym, formalnym i
rachunkowym przez podmiot upoważniony do prowadzenia ksiąg

*) Niepotrzebne skreślić.

                                                    wzór nr 8


.............................
 pieczęć wnioskodawcy albo
 imię i nazwisko, miejsce
    zamieszkania i adres

                 Załącznik do wniosku z dnia ..........

                      ROZLICZENIE KOSZTÓW

   kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na:
utrzymanie ....... sztuk/rodzin*) .........................../
                                  (nazwa gatunku/rasy/rodu/
                                  odmiany zwierząt lub linii
                                      rodzin pszczelich)
pozyskanie, konfekcjonowanie i przechowywanie ....... porcji
nasienia buhajów rasy ...............*), populacji objętych
ochroną zasobów genetycznych w okresie od ..... do .........
w ....... roku, zrealizowane na podstawie § ... ust. ... pkt
... oraz lp. ... załącznika nr ... do rozporządzenia Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r.
w sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów
wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz.
446).
 
I.Zestawienie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na utrzymanie jednego zwierzęcia / jednej rodziny pszczelej / pozyskanie, przechowywanie i konfekcjonowanie jednej porcji nasienia buhajów*) populacji objętych ochroną zasobów genetycznych, w okresie od .......... do ........... w ........ roku.
Lp.Wyszczególnienie wydatków lub nazwa i data dowodu księgowego według rodzaju kosztów **)Numer wydatków w ewidencji prowadzonej przez wnioskodawcę lub numer ewidencyjny dowodu księgowegoKwota wydatków lub kwota dowodu księgowego /w zł/
1234
 
 
 
   
RAZEM poz. I: 
II.Dotacja na dofinansowanie kosztów utrzymania jednego zwierzęcia / jednej rodziny pszczelej / pozyskania, przechowywania i konfekcjonowania jednej porcji nasienia buhajów*), ***) i ****) 
III.Liczba zwierząt/ rodzin pszczelich/porcji nasienia*) 
IV.Kwota należnej dotacji (według wyliczenia poz. II x poz. III)  
 
Słownie                                                złotych
  .......................................................

          pieczęć i podpis        pieczęć i podpis lub podpis
        głównego księgowego*)           wnioskodawcy

  *) Niepotrzebne skreślić.
 **) W wyszczególnieniu nie ujmuje się zbiorczych wydatków
     lub dokumentów, lecz poszczególne wydatki lub dowody
     księgowe dotyczące poniesionych kosztów w danym okresie.
***) Dotację podaje się po zaokrągleniu groszy do jednego
     złotego w taki sposób, że kwotę wynoszącą mniej niż 50
     groszy pomija się, a końcówki wynoszące 50 i więcej
     groszy podwyższa się do jednego złotego.
****) Dotacja udzielana jest w wysokości 50 % kosztów
     kwalifikujących się do objęcia dotacją, lecz nie wyższej
     niż ustalona według rocznych stawek określonych w
     załączniku nr 1 do rozporządzenia.

                                                    wzór nr 9

...............................
    pieczęć wnioskodawcy
albo imię i nazwisko, miejsce
  zamieszkania i adres

                     Załącznik do wniosku z dnia ........

                     ROZLICZENIE KOSZTÓW
kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na
realizację zadań w stadach zachowawczych wiodących pszczół
linii ................................. w okresie od .........
do .............. w ............ roku
zrealizowanych na podstawie § ..... ust. ...... pkt ..... oraz
lp. ....... załącznika nr ......... do rozporządzenia Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie
stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów
wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz.
446).
 
I.Zestawienie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadań w stadach zachowawczych wiodących pszczół linii .......... w okresie od ......... do ............ w ........ roku.
Lp.Wyszczególnienie wydatków lub nazwa i data dowodu księgowego według rodzaju kosztów*)Numer wydatków w ewidencji prowadzonej przez wnioskodawcę lub numer ewidencyjny dowodu księgowegoKwota wydatków lub kwota dowodu księgowego /w zł/
1234
 
 
 
 
 
   
RAZEM poz. I: 
II.Dotacja należna na dofinansowanie kosztów realizacji zadań w stadach zachowawczych wiodących pszczół linii .........**) i ***) 
 
Słownie                                                złotych
  ...................................................

   pieczęć i podpis           pieczęć i podpis lub podpis
głównego księgowego****)                wnioskodawcy

   *) W wyszczególnieniu nie ujmuje się zbiorczych wydatków
      lub dokumentów, lecz poszczególne wydatki lub dowody
      księgowe dotyczące poniesionych kosztów w danym
      okresie.
 **) Dotację podaje się po zaokrągleniu groszy do jednego
     złotego w taki sposób, że kwotę wynoszącą mniej niż 50
     groszy pomija się, a końcówki wynoszące 50 i więcej
     groszy podwyższa się do jednego złotego.
***) Dotacja udzielana jest w wysokości 50 % kosztów
     kwalifikujących się do objęcia dotacją, lecz nie wyższej
     niż ustalona według rocznych stawek określonych w
     załączniku nr 1 do rozporządzenia.
****) Niepotrzebne skreślić.

                                                   wzór nr 10

                                    ..........., data .......

..........................
pieczęć wnioskodawcy albo
imię i nazwisko, miejsce
 zamieszkania i adres

                                          Minister Rolnictwa
                                          i Rozwoju Wsi
                                          ul. Wspólna 30
                                          00-930 Warszawa

                           WNIOSEK
             o udzielenie i wypłatę dotacji*)

Na podstawie § ..... ust. .... pkt .......... rozporządzenia
Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w
sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów
wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz.
446) uprzejmie proszę o udzielenie i wypłacenie*) dotacji za
zadanie(a) zrealizowane w okresie od ........... do ..........
w ........ r. przez
..............................................................
          (nazwa podmiotu realizującego zadanie)
w kwocie ....... zł (słownie złotych: .......................)
Dotację proszę przekazać dla: ................................
                                  (nazwa wnioskodawcy)
na rachunek nr: ................... w banku: .................

Załącznik:
- rozliczenie dotacji**)
- wstępna kalkulacja kosztów**)

                    pieczęć i podpis       pieczęć i podpis
                  głównego księgowego        wnioskodawcy

Otrzymuje:
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Departament .........................

*) Niepotrzebne skreślić w przypadku, gdy wniosek dotyczy
   tylko udzielenia dotacji albo tylko wypłaty dotacji.
**) Niepotrzebne skreślić.

                                                   wzór nr 11

..............................
    pieczęć wnioskodawcy
albo imię i nazwisko, miejsce
   zamieszkania i adres

                     Załącznik do wniosku z dnia ........

                 WSTĘPNA KALKULACJA KOSZTÓW
     kwalifikujących się do objęcia dotacją, planowanych
                       na ..... rok

na realizację zadania: .......................................

na podstawie § ... ust. .... pkt ..... oraz lp. ... załącznika
nr ...... do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z
dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie stawek dotacji
przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na
rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz. 446).
 
Lp.Rodzaj kosztówPlanowana kwota kosztów /w złotych/Planowany udział finansowy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi /w złotych/
1234
 
 
 
 
   
RAZEM: 
 
                    pieczęć i podpis         pieczęć i podpis
                  głównego księgowego          wnioskodawcy

                                                   wzór nr 12

................................
     pieczęć wnioskodawcy
albo imię i nazwisko, miejsce
  zamieszkania i adres

                    Załącznik do wniosku z dnia .............

                     ROZLICZENIE DOTACJI

zadania ......................................................
..............................................................
zrealizowanego na podstawie decyzji Ministra Rolnictwa i
Rozwoju Wsi nr ............. z dnia ............... wydanej na
podstawie § ..... ust. .... pkt ..... oraz lp. .... załącznika
nr ..... do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z
dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie stawek dotacji
przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na
rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz. 446).
 
Lp.
Wyszczególnienie*)
(nazwa dowodu księgowego według rodzaju kosztów)
Nr ewidencyjny dowodu w księgach rachunkowych
Kwota dowodu księgowego
/w zł/
Udział finansowy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
/w zł/
12345
 
 
 
 
    
RAZEM:  
 
*) W wyszczególnieniu nie ujmuje się zbiorczych dokumentów,
  lecz poszczególne dowody księgowe dotyczące poniesionych
  kosztów w danym okresie.

                   pieczęć i podpis         pieczęć i podpis
                 głównego księgowego          wnioskodawcy

Sporządzono dnia ............

                                                   wzór nr 13

..............................        ........................
(pieczęć albo imię i nazwisko           (miejscowość i data)
 lub nazwa wnioskodawcy)
.............................
         (adres)
.................................
(nr ewidencyjny wniosku, wypełnia
 Wojewódzki Inspektorat Ochrony          Główny Inspektor
   Roślin i Nasiennictwa)                Ochrony Roślin
                                         i Nasiennictwa
                                         ul. Wspólna 30
                                         00-930 Warszawa

                            WNIOSEK
  o udzielenie i wypłatę dotacji na pokrycie kosztów
 odkażania powierzchni magazynowych i przedmiotów w związku
 z wystąpieniem lub podejrzeniem wystąpienia bakterii
 Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub bakterii
                  Ralstonia solanacearum 1)

                  za ..... kwartał ..... roku

Na podstawie § .... ust. .... pkt .... rozporządzenia Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie
stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów
wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz.
446) zwracam się z prośbą o udzielenie i wypłatę dotacji na
pokrycie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją,
wyszczególnionych w załączonym rozliczeniu, wg poniższego
zestawienia:
 
Lp.Rodzaj kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacjąKwota poniesionych kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacjąNależna kwota dotacji (w zł)
1234
1wynagrodzenie brutto osoby wykonującej zabieg odkażania  
2wartość zastosowanego środka ochrony roślin  
 SumaX 
 
słownie (zł): ................................................
Dotację proszę przekazać na rachunek nr ......................
w banku ......................................................

                           ...............................
                           (pieczęć i podpis wnioskodawcy)
______________________________________________________________
Potwierdzenie zgodności danych zawartych w powyższym wniosku
pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym.

.........................   ..................................
  (miejscowość i data)      (pieczęć i podpis Wojewódzkiego
                              Inspektora Ochrony Roślin i
                                     Nasiennictwa)

______
1) Niepotrzebne skreślić. Dla każdego organizmu szkodliwego
  należy sporządzić odrębny wniosek wraz z rozliczeniem
  kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją.

                                                   wzór nr 14

                       Załącznik do wniosku z dnia ..........

....................................
  (pieczęć albo imię i nazwisko
      lub nazwa wnioskodawcy)
....................................
           (adres)

                       ROZLICZENIE KOSZTÓW
 kwalifikujących się do objęcia dotacją na pokrycie kosztów
odkażania powierzchni magazynowych i przedmiotów w związku z
   wystąpieniem lub podejrzeniem wystąpienia bakterii
 Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub bakterii
              Ralstonia solanacearum1)

za ..... kwartał ..... roku
 
Lp.Imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres producenta rolnego albo nazwa, siedziba i adres producenta rolnegoNumer i data decyzji lub numer i data wyników testów badań laboratoryjnychWielkość odkażanej powierzchniLiczba odkażanych przedmiotówNazwa i ilość zastosowanego środka ochrony roślinWynagrodzenie brutto osób wykonujących zabieg odkażaniaWartość zastosowanego środka ochrony roślinNumer i data wystawienia faktury / rachunku za wykonanie zabiegu
123456789
1        
2        
3        
 OgółemX  X  X
 
...........................   ................................
   (miejscowość i data)       (pieczęć i podpis wnioskodawcy)

______
1) Niepotrzebne skreślić. Dla każdego organizmu szkodliwego
  należy sporządzić odrębny wniosek wraz z rozliczeniem
  kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją.

                                                   wzór nr 15

.............................          .......................
(pieczęć albo imię i nazwisko           (miejscowość i data)
  lub nazwa wnioskodawcy)
.............................
         (adres)
..............................
 (nr ewidencyjny wniosku,              Główny Inspektor
wypełnia Wojewódzki Inspektorat         Ochrony Roślin
Ochrony Roślin i Nasiennictwa)          i Nasiennictwa
                                       ul. Wspólna 30
                                       00-930 Warszawa

                           WNIOSEK
   o udzielenie i wypłatę dotacji na pokrycie kosztów
 wykonania zabiegów zwalczających osobniki dorosłe zachodniej
   kukurydzianej stonki korzeniowej Diabrotica virgifera w
                    uprawach kukurydzy

Na podstawie § .... ust. .... pkt .... rozporządzenia Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie
stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów
wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz.
446) zwracam się z prośbą o udzielenie i wypłatę dotacji na
pokrycie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją
wyszczególnionych w załączonym rozliczeniu, wg poniższego
zestawienia:
 
Lp.Rodzaj kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacjąKwota poniesionych kosztówNależna kwota dotacji (w zł)
1234
1wynagrodzenie brutto za wykonanie zabiegu  
2wartość zastosowanego środka ochrony roślin  
 SumaX 
 
słownie (zł): ................................................
Dotację proszę przekazać na rachunek nr ......................
w banku ......................................................

                              ...............................
                              (pieczęć i podpis wnioskodawcy)
______________________________________________________________
Potwierdzenie zgodności danych zawartych w powyższym wniosku
pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym.

.........................   ..................................
 (miejscowość i data)        (pieczęć i podpis Wojewódzkiego
                                Inspektora Ochrony Roślin i
                                      Nasiennictwa)

                                                   wzór nr 16

                       Załącznik do wniosku z dnia ..........

................................
(pieczęć albo imię i nazwisko
  lub nazwa wnioskodawcy)
................................
         (adres)

                   ROZLICZENIE KOSZTÓW
 kwalifikujących się do objęcia dotacją na pokrycie kosztów
 wykonania zabiegów zwalczających osobniki dorosłe zachodniej
  kukurydzianej stonki korzeniowej Diabrotica virgifera w
                     uprawach kukurydzy
 
Lp.Imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwa, siedziba i adres producenta rolnegoMiejsce wykonania usługi wraz z określeniem strefyWielkość powierzchni, na której wykonano zabiegTyp zastosowanego opryskiwacza oraz pojemność jego zbiornikaNazwa i ilość zastosowanego środka ochrony roślinWynagrodzenie brutto za wykonanie zabieguWartość zastosowanego środka ochrony roślinNr i data wystawienia faktury / rachunku za wykonanie zabiegu
123456789
1        
2        
3        
 OgółemX  X  X
 
........................     .................................
 (miejscowość i data)         (pieczęć i podpis wnioskodawcy)

                                                   wzór nr 17

............................         ........................
    (imię i nazwisko                  (miejscowość i data)
 lub nazwa wnioskodawcy)
............................
  (miejsce zamieszkania
i adres albo siedziba i adres
      wnioskodawcy)             Główny Inspektor
                                Ochrony Roślin i Nasiennictwa
........................         ul. Wspólna 30
(nr ewidencyjny wniosku,         00-930 Warszawa
 wypełnia Wojewódzki
Inspektorat Ochrony Roślin
    i Nasiennictwa)

                           WNIOSEK
   o udzielenie i wypłacenie dotacji na pokrycie różnicy
pomiędzy wartością bulw ziemniaków, którą mógłby uzyskać z
 ich sprzedaży jako materiał siewny, a wartością uzyskaną ze
 sprzedaży tych bulw z przeznaczeniem innym niż materiał
                           siewny

Na podstawie § .... ust. ... pkt ..... rozporządzenia Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie
stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów
wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz.
446) zwracam się z prośbą o udzielenie i wypłacenie dotacji na
pokrycie różnicy pomiędzy wartością bulw ziemniaków, którą
można uzyskać z ich sprzedaży jako materiał siewny, a
wartością uzyskaną ze sprzedaży tych bulw z przeznaczeniem
innym niż materiał siewny wg poniższego zestawienia:
 
Lp.Przedmiot dotacji
Ilość ziemniaków
(t)
Kwota uzyskana ze sprzedaży bulw ziemniaków (zł)Wartość bulw ziemniaków, którą można uzyskać z ich sprzedaży jako materiał siewny (zł)Należna kwota dotacji (poz. 6 - poz. 5) (zł)
123456
1pokrycie różnicy pomiędzy wartością bulw ziemniaków, którą można uzyskać z ich sprzedaży jako materiał siewny, a wartością uzyskaną ze sprzedaży tych bulw z przeznaczeniem innym niż materiał siewny    
 SumaXXX 
 
słownie (zł): ................................................
Dotację proszę przekazać na rachunek nr ......................
w banku ......................................................

                              ...............................
                              (pieczęć i podpis wnioskodawcy)

______________________________________________________________
Stwierdzam zgodność / niezgodność1) danych zawartych w
powyższym wniosku pod względem merytorycznym / formalnym /
rachunkowym1).
........................   ...................................
  (miejscowość i data)      (pieczęć i podpis Wojewódzkiego
                               Inspektora Ochrony Roślin i
                                     Nasiennictwa)
1) Niepotrzebne skreślić.

                                                   wzór nr 18

......................................
  pieczęć i numer identyfikacyjny
upoważnionej jednostki certyfikującej

                             Wniosek
     do Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Warszawie
         o udzielenie i wypłacenie dotacji w roku ....

na dofinansowanie kosztów kontroli gospodarstwa ekologicznego
na podstawie § .... ust. ... rozporządzenia Ministra Rolnictwa
 i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie stawek
 dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących
     zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz. 446)

.....................................
Miejscowość, data wystawienia wniosku
 
Lp.Imię i nazwisko lub nazwa oraz adres kontrolowanego producenta rolnegoNumer identyfikacyjny producenta rolnego (nadany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa)Powierzchnia kontrolowanych użytków rolnych w haKoszt wykonanej kontroli według cennika upoważnionej jednostki certyfikującej (w złotych)Data wykonania kontroliNumer protokołu kontroliNumer i data wydania certyfikatu lub zaświadczeniaNr i data wystawienia faktury dla kontrolowanego producenta rolnego
Kwota wnioskowanej dotacji
(w złotych)
12345678910
1)         
2)         
...         
 Razemxx xxx  
 
Kwota wnioskowanej dotacji w złotych: ................
(słownie .................................... złotych)

    podpis kierownika                     podpis osoby
upoważnionej jednostki certyfikującej   sporządzającej wniosek
....................................    ......................

                                                   wzór nr 19

                                    ..........., data .......

..........................
pieczęć wnioskodawcy albo
imię i nazwisko, miejsce
  zamieszkania i adres

                                           Minister Rolnictwa
                                           i Rozwoju Wsi
                                           ul. Wspólna 30
                                           00-930 Warszawa

                           WNIOSEK
      o dofinansowanie zadania z zakresu hodowli roślin
          rolniczych lub ogrodniczych w .... r.

Na podstawie § ..... ust. ...... pkt .......... rozporządzenia
Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w
sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów
wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz.
446)
zwracam się z prośbą o udzielenie dotacji na realizację niżej
wymienionych programów hodowli roślin w ....... roku
.............................................................
.............................................................
w wysokości wynikającej z wyceny ww. programów hodowli roślin,
zgodnie z załącznikiem nr 9 do rozporządzenia część I.
Dotację proszę przekazać dla: ................................
                                 (nazwa wnioskodawcy)
na rachunek nr: ................. w banku: ...................

Załączniki: programy hodowli roślin

   pieczęć i podpis                    pieczęć i podpis
  głównego księgowego                    wnioskodawcy

Otrzymuje:
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
Departament .........................

                                                   wzór nr 20

                                   ..........., data ........

..........................
pieczęć wnioskodawcy albo
imię i nazwisko, miejsce
 zamieszkania i adres

                             Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
                             ul. Wspólna 30
                             00-930 Warszawa

                         WNIOSEK
  o dofinansowanie zadania z zakresu wytwarzania materiałów
wyjściowych do hodowli roślin oraz ochrony zasobów genowych
                   roślin w ....... r.

Na podstawie § ..... ust. ..... pkt .......... oraz załącznika
nr 9 część II lub III rozporządzenia Ministra Rolnictwa i
Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie stawek
dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących
zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz. 446)

zwracam się z prośbą o udzielenie dotacji na realizację niżej
wymienionych zadań:
 
Lp.Tytuł zadaniaStawka dotacji w zł
1  
2  
  Razem
 
słownie złotych ..............................................
Dotację proszę przekazać dla: ................................
                                  (nazwa wnioskodawcy)
na rachunek nr: ................... w banku: .................

Załączniki:
Karta zadania wraz z kosztorysem i harmonogramem realizacji
zdania w ..... r.
   pieczęć i podpis                     pieczęć i podpis
  głównego księgowego                     wnioskodawcy

Otrzymuje:
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
Departament .........................

                                                   wzór nr 21

                                   ..........., data ........
...........................
pieczęć wnioskodawcy albo
imię i nazwisko, miejsce
  zamieszkania i adres
                                           Minister Rolnictwa
                                           i Rozwoju Wsi
                                           ul. Wspólna 30
                                           00-930 Warszawa

                           WNIOSEK
   o dofinansowanie zadania z zakresu prowadzenia sadów i
   plantacji elitarnych lub uzyskiwania i utrzymywania
  szkółkarskiego materiału wyjściowego roślin sadowniczych,
 wolnego i uwalnianego od chorób wirusowych w ...... r.

Na podstawie § .... ust. ....... pkt .......... rozporządzenia
Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w
sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów
wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz.
446)
zwracam się z prośbą o udzielenie dotacji na realizację
zadania z zakresu:
1) prowadzenia sadów i plantacji elitarnych*)
2) uzyskiwania i utrzymywania szkółkarskiego materiału
wyjściowego roślin sadowniczych wolnego i uwalnianego od
chorób wirusowych*)
w wysokości wynikającej z wyceny ww. programów na podstawie
zestawienia powierzchni zakwalifikowanych lub liczby odmian
roślin sadowniczych uzyskanych i utrzymywanych w stanie wolnym
od chorób wirusowych
Dotację proszę przekazać dla: ................................
                                 (nazwa wnioskodawcy)
na rachunek nr: ............... w banku: .....................

Załączniki:
Świadectwo kwalifikacji właściwego terytorialnie
wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa lub
oświadczenie wnioskodawcy o liczbie wolnych i uwalnianych
odmian

    pieczęć i podpis                    pieczęć i podpis
  głównego księgowego                    wnioskodawcy

Otrzymuje:
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
Departament .........................

*) Niepotrzebne skreślić.

                                                   wzór nr 22

...........................              .....................
  pieczęć wnioskodawcy                    miejscowość i data
 albo imię i nazwisko,
miejsce zamieszkania i adres
                                 ............................
                                 ............................
                                 właściwy organ administracji
                                 przyznający dotację*)

.................................
   numer ewidencyjny wniosku
(wypełnia Wojewódzki Inspektorat
 Ochrony Roślin i Nasiennictwa)

                           WNIOSEK
       o udzielenie dotacji do badań opryskiwaczy

  Na podstawie § ... ust. .... rozporządzenia Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie
stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów
wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67,
poz. 446) zwracam się z prośbą o udzielenie dotacji na
obniżenie ceny badań opryskiwaczy za okres
od ...... do ....... r.
 
Lp.Rodzaj sprzętuPoniesione koszty związane z badaniem **)Stawka udzielonej dotacjiIlość przebadanych opryskiwaczy (szt.)Kwota dotacji
1Opryskiwacz ciągnikowy polowy o długości belki do 12 m    
2Opryskiwacz ciągnikowy polowy o długości belki powyżej 12 m    
3Opryskiwacz ciągnikowy sadowniczy    
4Opryskiwacz samobieżny polowy lub sadowniczy    
                       Razem:  
 
Słownie złotych: ........................................
Dotację proszę przekazać na rachunek nr .... w banku: ...

                              ...............................
                                pieczęć i podpis wnioskodawcy

Otrzymuje:
Wojewódzki Inspektor Ochrony
Roślin i Nasiennictwa w ..........
______________________________________________________________
Potwierdzenie zgodności danych zawartych w powyższym wniosku
pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym.

........................   ...................................
  (miejscowość i data)     (pieczęć i podpis Wojewódzkiego
                             Inspektora Ochrony Roślin i
                                    Nasiennictwa)

*) Minister właściwy do spraw rolnictwa lub Główny Inspektor
   Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
**) Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
   z dnia 15 listopada 2001 r. w sprawie przeprowadzania
   badań opryskiwaczy (Dz. U. Nr 137, poz. 1544).

                                                   wzór nr 23

                                      .......................
                                         miejscowość i data
...........................
  pieczęć Wojewódzkiego
Inspektoratu Ochrony Roślin
    i Nasiennictwa

                                     Główny Inspektor Ochrony
                                     Roślin i Nasiennictwa

             ZBIORCZE ZESTAWIENIE WNIOSKÓW
        o wypłatę dotacji do badania opryskiwaczy
  sprawdzonych i potwierdzonych pod względem merytorycznym,
   formalnym i rachunkowym za okres od ...... do ......

Na podstawie § ... ust. .... rozporządzenia Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie stawek
dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących
zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz. 446)
przedstawiam zbiorcze zestawienie wniosków o wypłatę dotacji:
 
Lp.Podmiot§ klasyfikacji budżetowejData sporządzenia wnioskuNumer wnioskuKwota udzielonej dotacji w zł
123456
      
      
      
RAZEM:  
 
Załączniki:
    wnioski od nr ..... do .....

Sporządzono dnia ..........

             ................        ......................
             pieczęć i podpis        pieczęć i podpis
             głównego księgowego     Wojewódzkiego Inspektora
                                     Ochrony Roślin i
                                     Nasiennictwa

                                                   wzór nr 24

                                .......... dnia .............
...............................
 pieczęć wnioskodawcy i adres

                                           Minister Rolnictwa
                                           i Rozwoju Wsi
                                           ul. Wspólna 30
                                           00-930 Warszawa

                          WNIOSEK

   o dofinansowanie kosztów zadań w zakresie rolnictwa
          ekologicznego w ..... roku.

Na podstawie § ... ust. .... rozporządzenia Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi z dnia 13 kwietnia 2007 r. w sprawie stawek
dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących
zadania na rzecz rolnictwa (Dz. U. Nr 67, poz. 446) zwracam
się z prośbą o udzielenie i wypłacenie dotacji na zadanie:
..............................................................
..............................................................
..............................................................
w wysokości ............ (słownie zł: .......................)

Dotację proszę przekazać dla .................................
na rachunek nr: .................... w banku .................

         ...................   ..............................
           główny księgowy      pieczęć i podpis wnioskodawcy

Załączniki:
1) Dorobek naukowy jednostki badawczej z zakresu rolnictwa
  ekologicznego (tylko w zakresie dotacji na prowadzenie
  badań)
2) Opis zadania
3) Harmonogram działań
4) Kalkulacja kosztów

Otrzymują:
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Departament ..........................

ZAŁĄCZNIK Nr 3 

STAWKI DOTACJI NA POKRYCIE KOSZTÓW NAGRÓD ZA ZWIERZĘTA, KTÓRE ZDOBYŁY TYTUŁY CZEMPIONÓW LUB WICECZEMPIONÓW NA WYSTAWACH ZWIERZĄT HODOWLANYCH ORGANIZOWANYCH JAKO REGIONALNE, OKRĘGOWE, WOJEWÓDZKIE, BRANŻOWE LUB SPECJALISTYCZNE
 
Lp.Gatunek zwierzątStawki dotacji w złotych za lokatę
  czempionwiceczempion
1234
1.Bydłodo 600do 300
2.Koniedo 600do 300
3.Świnie  
 1) knurydo 300do 150
 2) loszkido 180do 90
4.Owce  
 1) trykido 300do 150
 2) maciorkido 180do 90
5.Kozydo 100do 50
6.Zwierzęta futerkowe  
 1) nutriedo 60do 30
 2) królikido 60do 30
 3) szynszyledo 60do 30
7.Drób (za stado) do 240do 120
 

ZAŁĄCZNIK Nr 4 

STAWKI DOTACJI NA POKRYCIE KOSZTÓW NAGRÓD ZA KONIE HODOWLI KRAJOWEJ, KTÓRE ZDOBYŁY I, II LUB III LOKATY NA MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODYCH KONI ORGANIZOWANYCH PRZEZ PODMIOT UPOWAŻNIONY DO PROWADZENIA KSIĄG KONI, JAKO PRÓBY UŻYTKOWOŚCI DLA 4-, 5-, 6- I 7-LETNICH KONI RASY: PEŁNEJ KRWI ANGIELSKIEJ, MAŁOPOLSKIEJ, WIELKOPOLSKIEJ, POLSKI KOŃ SZLACHETNY PÓŁKRWI, ŚLĄSKIEJ LUB TRAKEŃSKIEJ, W DYSCYPLINACH: UJEŻDŻENIE, SKOKI PRZEZ PRZESZKODY, WSZECHSTRONNY KONKURS KONIA WIERZCHOWEGO (WKKW), POWOŻENIE ZAPRZĘGAMI JEDNOKONNYMI
 
KonieDyscyplinastawki dotacji w złotych za lokatę*)
  IIIIII
4-letnieujeżdżeniedo 1.000do 950do 900
 skoki przez przeszkodydo 1.000do 950do 900
 wszechstronny konkurs konia wierzchowego (wkkw)do 1.000do 950do 900
 powożenie zaprzęgami jednokonnymido 1.000  
5-letnieujeżdżeniedo 1.000do 950do 900
 skoki przez przeszkodydo 1.000do 950do 900
 wszechstronny konkurs konia wierzchowego (wkkw)do 1.000do 950do 900
 powożenie zaprzęgami jednokonnymido 1.000  
6-letnieujeżdżeniedo 1.000do 950do 900
 skoki przez przeszkodydo 1.000do 950do 900
 wszechstronny konkurs konia wierzchowego (wkkw)do 1.000do 950do 900
 powożenie zaprzęgami jednokonnymido 1.000  
7-letnieskoki przez przeszkodydo 1.000do 950do 900
 
*)   Dotacja może być udzielona w wysokości 1/2 stawki dla hodowcy i 1/2 stawki dla właściciela konia, jeżeli nie jest to ten sam podmiot.

ZAŁĄCZNIK Nr 5 

STAWKI DOTACJI NA POKRYCIE KOSZTÓW NAGRÓD ZA KONIE HODOWLI KRAJOWEJ RASY MAŁOPOLSKIEJ, WIELKOPOLSKIEJ, POLSKI KOŃ SZLACHETNY PÓŁKRWI, ŚLĄSKIEJ, POLSKI KOŃ ZIMNOKRWISTY, HUCULSKIEJ, KONIK POLSKI, KUC LUB TRAKEŃSKIEJ, KTÓRE ZDOBYŁY I, II, III LUB IV LOKATY NA OGÓLNOPOLSKICH CZEMPIONATACH HODOWLANYCH KONI DANEJ RASY, ORGANIZOWANYCH PRZEZ PODMIOT UPOWAŻNIONY DO PROWADZENIA KSIĄG KONI
 
Rasa koniStawki dotacji w złotych za lokatę w grupie*)
 ogieryklacze
 IIIIIIIVIIIIIIIV
Małopolskado 1.000do 900do 800do 700do 1.000do 900do 800do 700
Wielkopolskado 1.000do 900do 800do 700do 1.000do 900do 800do 700
Polski koń szlachetny półkrwido 1.000do 900do 800do 700do 1.000do 900do 800do 700
Śląskado 1.000do 900do 800do 700do 1.000do 900do 800do 700
Polski koń zimnokrwistydo 1.000do 900do 800do 700do 1.000do 900do 800do 700
Huculskado 1.000do 900do 800do 700do 1.000do 900do 800do 700
Konik polskido 1.000do 900do 800do 700do 1.000do 900do 800do 700
Kucdo 1.000do 900do 800do 700do 1.000do 900do 800do 700
Trakeńskado 1.000do 900do 800do 700do 1.000do 900do 800do 700
 
*)   Dotacja może być udzielona w wysokości 1/2 stawki dla hodowcy i 1/2 stawki dla właściciela konia, jeżeli nie jest to ten sam podmiot.

ZAŁĄCZNIK Nr 6 

STAWKI DOTACJI NA POKRYCIE KOSZTÓW NAGRÓD ZA KONIE CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ HODOWLI KRAJOWEJ, KTÓRE ZDOBYŁY TYTUŁY CZEMPIONÓW, WICECZEMPIONÓW, I, II, LUB III LOKATY NA OGÓLNOPOLSKICH CZEMPIONATACH KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ, AFILIOWANYCH PRZEZ EUROPEJSKĄ ORGANIZACJĘ KONIA ARABSKIEGO (ECAHO)
 
Klasa*Stawki dotacji w złotych za lokatę*) I **)
 IIIIIIczempionwiceczempion
Klacze rocznedo 400do 300do 200do 600do 300
Klacze dwuletniedo 400do 300do 200  
Ogiery rocznedo 400do 300do 200do 600do 300
Ogiery dwuletniedo 400do 300do 200  
Klacze 4-, 5-, 6-letniedo 600do 400do 300do 800 
Klacze 7-, 8-, 9-, 10-letniedo 600do 400do 300 do 400
Klacze 11-letnie i starszedo 600do 400do 300  
Ogiery 4-, 5-, 6-, 7-, 8-letniedo 800do 600do 400do 1.000do 500
Ogiery 9-letnie i starszedo 800do 600do 400  
 
*)   Nagrody za lokatę mogą ulec podziałowi proporcjonalnie do liczby serii w klasie, w przypadku podziału klasy na serie zgodnie z Regulaminem Europejskiej Organizacji Konia Arabskiego (ECAHO).
**)  Dotacja może być udzielona w wysokości 1/2 stawki dla hodowcy i 1/2 stawki dla właściciela konia, jeżeli nie jest to ten sam podmiot.

ZAŁĄCZNIK Nr 7 

MAKSYMALNA LICZBA ZWIERZĄT, RODZIN PSZCZELICH, MATEK PSZCZELICH I PORCJI NASIENIA BYDŁA, NA KTÓRE MOŻE BYĆ UDZIELONA DOTACJA
 
Lp.ZadanieLiczba
123
1
Utrzymanie jednego ogiera wykorzystywanego do rozrodu w punkcie kopulacyjnym, wpisanego do części głównej księgi koni rasy:
1) małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny
  półkrwi, polski koń zimnokrwisty, posiadającego
  kategorię E (elita), A, B, I lub II
2) śląskiej, posiadającego kategorie I lub II
3) pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej,
  konik polski, huculskiej, trakeńskiej
1.630 ogierów
2Utrzymanie w stadach hodowlanych jednego knura rasy: wielka biała polska, polska biała zwisłoucha, belgijska zwisłoucha, hampshire, duroc, pietrain, wpisanego do księgi1.300 knurów
3Utrzymanie w pierwszym roku użytkowania rozpłodowego jednego samca lisów pospolitych, lisów polarnych, norek, tchórzy lub jenotów, przeznaczonego na remont stada3.200 samców
4Sztuczne unasiennianie matki pszczelej w pasiece realizującej krajowy program hodowlany lub program krzyżowania pszczół80.000 matek pszczelich
5
Utrzymanie populacji objętych ochroną zasobów genetycznych:
Świń:
1) rasy złotnickiej białej
 
 
 
300 loch i knurów*)
 2) rasy złotnickiej pstrej420 loch i knurów*)
 3) rasy puławskiej735 loch i knurów*)
6
Lisów pospolitych:
1) pastelowych
2) białoszyjnych
 
130 samic
70 samic
7Tchórzy200 samic
8Królików popielniańskich białych200 samic
9Szynszyli beżowych200 samic
10
Nutrii:
1) standardowych
 
440 samic
 2) białych niealbinotycznych20 samic
 3) bursztynowo-złocistych50 samic
 4) perłowych50 samic
 5) pastelowych50 samic
 6) sobolowych20 samic
 7) czarnych dominujących70 samic
11Kur: 
 1) polbar(Pb) 660 kur
 2) zielononóżka kuropatwiana (Zk) 660 kur
 3) leghorn (G-99) 660 kur
 4) leghorn (H-22) 660 kur
 5) rhode island red (R-11) 660 kur
 6) sussex (S-66) 660 kur
 7) żółtonóżka kuropatwiana (Ż-33) 660 kur
 8) zielononóżka kuropatwiana (Z-11) 920 kur
 9) rhode island red (K-22) 660 kur
 10) rhode island white (A-33) 660 kur
12Gęsi: 
 1) biłgorajskiej (Bi) 260 gęsi
 2) zatorskiej(ZD-1) 400 gęsi
 3) lubelskiej (Lu) 200 gęsi
 4) kieleckiej (Ki) 200 gęsi
 5) podkarpackiej (Pd) 200 gęsi
 6) kartuskiej (Ka) 200 gęsi
 7) rypińskiej (Ry) 200 gęsi
 8) suwalskiej (Su) 200 gęsi
 9) garbonosej (Ga) 200 gęsi
 10) romańskiej (Ro) 230 gęsi
 11) pomorskiej (Po) 200 gęsi
 12) słowackiej (Sł) 260 gęsi
 13) landes(LsD-01) 250 gęsi
 14) kubańskiej (Ku) 360 gęsi
13Kaczek: 
 1) pekin krajowy (P-33) 200 kaczek
 2) kaczek pomniejszonych (K-2) 200 kaczek
 3) pekin duński (P-8) 200 kaczek
 4) pekin francuski (P-9) 200 kaczek
 5) pekin angielski (LsA) 200 kaczek
 6) KhO-1200 kaczek
 7) pekin krajowy (P-11) 460 kaczek
 8) pekin krajowy (P-22) 365 kaczek
 9) pekin krajowy (P-44) 500 kaczek
 10) pekin krajowy (P-55) 440 kaczek
14Rodzin pszczelich rasy środkowoeuropejskiej: 
 1) linii M Augustowska165 rodzin pszczelich
 2) linii M Północna165 rodzin pszczelich
 3) linii M Asta200 rodzin pszczelich
 4) linii M Kampinoska200 rodzin pszczelich
 
15
Utrzymanie rodzin pszczelich:
Rodziny pszczele w strefie centralnej rejonu hodowli zachowawczej pszczół augustowskich
 
310 rodzin pszczelich
16Rodziny pszczele w strefie izolacyjnej rejonu hodowli zachowawczej pszczół augustowskich lub na terenie rejonu hodowli zachowawczej pszczół kampinoskich200 rodzin pszczelich
 
 
17
Pozyskanie, konfekcjonowanie i przechowywanie nasienia bydła populacji objętych ochroną zasobów genetycznych
Nasienie buhajów
 
 
7.000 porcji nasienia
18Prowadzenie oceny wartości hodowlanej jednego buhaja przeznaczonego do wykorzystania w sztucznym unasiennianiu bydła290 buhajów
 
*)   Liczba świń rasy złotnickiej białej i pstrej oraz puławskiej dotyczy łącznie loch i knurów.

ZAŁĄCZNIK Nr 8 

STAWKI DOTACJI NA DOFINANSOWANIE KOSZTÓW ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO

Stawki dotacji na pokrycie kosztów kontroli gospodarstwa ekologicznego
 
Lp.Powierzchnia gospodarstwaStawka dotacji w zł na gospodarstwo
123
1do 5 ha użytków rolnych500
2powyżej 5 do 10 ha użytków rolnych600
3powyżej 10 do 20 ha użytków rolnych650
4powyżej 20 do 50 ha użytków rolnych700
5powyżej 50 do 100 ha użytków rolnych750
6powyżej 100 ha użytków rolnych800
 

ZAŁĄCZNIK Nr 9 

STAWKI DOTACJI NA DOFINANSOWANIE KOSZTÓW POSTĘPU BIOLOGICZNEGO W PRODUKCJI ROŚLINNEJ W 2007 R.

I.   Punkty i stawki dotacji na dofinansowanie hodowli roślin rolniczych i ogrodniczych
1.   Ważne gospodarczo gatunki roślin rolniczych i ogrodniczych, liczba programów objętych dotowaniem w poszczególnych gatunkach roślin oraz znaczenie gospodarcze gatunków roślin w ‰ są określone w tabeli nr 1.
2.   Dla każdego gatunku wylicza się współczynnik znaczenia gospodarczego (WZG) według wzoru:

 

3.   Wycena programów hodowlanych:
1)   zgodność realizowanego kierunku hodowli z potrzebami gospodarki narodowej - od 0 do 5 punktów, a zwłaszcza hodowla odmian:
a)   uwzględniająca podniesienie jakości (hodowla jakościowa),
b)   przystosowanych do nowych technologii produkcji,
c)   uwzględniająca wymogi ochrony środowiska (hodowla odpornościowa);
2)   wiarygodność podmiotu ubiegającego się o dofinansowanie programu hodowlanego - od 0 do 35 punktów łącznie, w tym:
a)   rośliny rolnicze, warzywnicze i sadownicze - od 0 do 10 punktów:
-   rośliny rolnicze: udział odmian podmiotu ubiegającego się o dofinansowanie pozostających w rejestrze w dniu 31 grudnia 2006 r. (w procentach) w powierzchni zakwalifikowanej danego gatunku w roku poprzedzającym dofinansowanie,
-   rośliny warzywnicze: wartość sprzedaży materiału siewnego własnych odmian pozostających w rejestrze w dniu 31 grudnia 2006 r. w stosunku do ogólnej wartości sprzedaży materiału siewnego danego gatunku w roku poprzedzającym dofinansowanie w jednostkach objętych dofinansowaniem,
-   rośliny sadownicze: udział drzewek i sadzonek poszczególnych odmian pozostających w rejestrze w dniu 31 grudnia 2006 r. w stosunku do ogólnej liczby drzewek i sadzonek danego gatunku zakwalifikowanych w roku poprzedzającym dofinansowanie,
b)   procentowy udział wartości opłaty licencyjnej uzyskanej przez dany podmiot w roku poprzedzającym dofinansowanie w stosunku do ogólnej wartości opłat licencyjnych uzyskanych przez wszystkie podmioty ubiegające się o dofinansowanie hodowli danego gatunku - od 0 do 20 punktów,
c)   udział środków własnych w finansowaniu kosztów hodowli roślin poniesionych w okresie 3 ostatnich lat - od 0 do 5 punktów;
3)   zaawansowanie prac hodowlanych mierzone liczbą rodów w doświadczeniach rejestrowych w dniu 31 grudnia 2006 r. - od 0 do 5 punktów;
4)   posiadana kadra twórców odmian (na podstawie ich udziału w tworzeniu odmian w procentach) - od 0 do 5 punktów.
4.   Punkt przeliczeniowy ustala się jako procentowy udział wycenionego programu zgodnie z ust. 3 w łącznej sumie punktów dla programów w ramach danego gatunku.
5.   Wartość jednego punktu stanowi iloraz kwoty dotacji i sumy punktów przeliczeniowych dla gatunków wymienionych w tabeli nr 1.
6.   Stawka dotacji za jeden punkt wynosi 4.839 zł.

  Tabela nr 1
 
Lp.GatunekLiczba programówZnaczenie gospodarcze gatunku w ‰
1pszenica ozima7102
2pszenica jara232
3żyto ozime360
4pszenżyto ozime247
5jęczmień jary459
6jęczmień ozimy212
7owies330
8kukurydza240
9burak pastewny18
10burak cukrowy158
11ziemniak3178
12rzepak145
13groch siewny220
14łubin żółty112
15łubin wąskolistny112
16bobik niskotaninowy16
17koniczyna łąkowa111
18kostrzewa łąkowa16
19życica trwała16
20życica wielokwiatowa14
21tymotka łąkowa14
22festulolium13
23wiechlina łąkowa15
24kostrzewa czerwona14
25trawy gazonowe110
26mak14
27len, konopie12
28kapusta biała217
29pomidor gruntowy316
30papryka pod osłony14
31pomidor pod osłony27
32ogórek gruntowy427
33marchew327
34cebula327
35burak ćwikłowy211
36fasola szparagowa316
37fasola na suche nasiona24
38pietruszka12
39seler13
40groch314
41sałata11
42jabłoń19
43wiśnia16
44śliwa16
45porzeczka czarna16
46malina15
47agrest12
48truskawka17
49podkładki dla drzewiastych gatunków roślin sadowniczych13
ŁĄCZNIE861.000
 
II.  Stawki dotacji na zadania z zakresu wytwarzania materiałów wyjściowych do hodowli roślin
 
Lp.Nazwa zadania z zakresu wytwarzania materiałów wyjściowych do hodowliStawki dotacji w zł
123
1Wyprowadzenie form pszenicy ozimej i jarej odpornych na fuzariozy kłosa60.000
2Wytwarzanie materiałów wyjściowych pszenicy odpornych na fuzariozy kłosa z wykorzystaniem technik in vitro60.000
3Wytworzenie linii DH pszenicy ozimej o skróconym źdźble i podwyższonej odporności na septoriozę liści i plew120.000
4Analiza zmienności cech jakościowych pszenicy ozimej i jarej84.000
5Wykorzystanie technik in vitro dla uzyskania homozygotycznych linii pszenic o dobrej wartości wypiekowej60.000
6Wykorzystanie elektroforetycznych markerów białkowych do oceny wyrównania i odrębności pszenicy ozimej i jarej80.000
7Wytwarzanie materiałów wyjściowych pszenicy ozimej tolerancyjnej na zakwaszenie gleby40.000
8Wytworzenie materiałów wyjściowych pszenicy ozimej odpornej na mączniaka prawdziwego i rdze, o dobrych cechach jakościowych90.000
9Analiza statystyczno-genetyczna wyników doświadczeń hodowlanych celem wyodrębnienia materiałów wyjściowych jako komponentów do hodowli nowych odmian zbóż48.000
10Poszukiwanie źródeł odporności na rdzę brunatną (Puccinia recondita f. sp. tritici) w materiałach hodowlanych pszenicy ozimej oraz odporności na rdzę brunatną, rdzę żółtą i mączniaka u pszenżyta96.000
11Tworzenie materiałów wyjściowych pszenicy ozimej o zwiększonej efektywności wykorzystania wody i makroskładników pokarmowych oraz polepszonych zdolnościach adaptacyjnych do obniżonego nawożenia i niedoborów wody80.000
12Wykorzystanie markerów molekularnych dla oceny materiałów wyjściowych pszenicy ozimej o poprawionej wartości wypiekowej oraz odporności na rdzę brunatną102.000
13Szybka selekcja materiałów wyjściowych pszenicy ozimej na niską temperaturę z wykorzystaniem pomiarów fluorescencji chlorofilu38.000
14Charakterystyka molekularna restorerów żyta i jej wykorzystanie do wytworzenia nowych linii z genami przywracającymi płodność u żyta105.000
15Tworzenie męskojałowych linii wsobnych żyta ze sterylizującą cytoplazmą źródła CMS-C65.000
16Badania nad molekularnymi aspektami cytoplazmatycznej męskiej sterylności u żyta60.000
17Uzyskanie linii homozygotycznych żyta metodą androgenezy dla potrzeb hodowli mieszańcowej60.000
18Wytwarzanie podwojonych haploidów żyta jako materiałów wyjściowych do hodowli roślin30.000
19Pszenżyto tetraploidalne jako źródło zmienności dla pszenżyta heksaploidalnego50.000
20Wytwarzanie materiałów wyjściowych pszenżyta heksaploidalnego o skróconym źdźble, odpornego na Septoria nodorum110.000
21Wytwarzanie materiałów wyjściowych do hodowli heterozyjnej mieszańców pszenżyta80.000
22Uzyskiwanie linii DH pszenżyta z wykorzystaniem kultur pylnikowych50.000
23Wykorzystanie elektroforetycznych markerów białkowych do oceny wyrównania i odrębności pszenżyta20.000
24Poszerzenie zmienności genetycznej pszenżyta poprzez krzyżowanie oddalone50.000
25Wprowadzenie genów odporności na rdzę brunatną z pszenicy diploidalnej do pszenżyta heksaploidalnego poprzez wykorzystanie linii introgresywnych Triticalel Triticum monococcum55.000
26Wykorzystanie elektroforetycznych markerów białkowych do oceny wyrównania i odrębności jęczmienia40.000
27Wytworzenie materiałów wyjściowych jęczmienia jarego o wysokiej jakości browarnej75.000
28Wytworzenie materiałów wyjściowych jęczmienia jarego pastewnego odpornego na mączniaka i rdzę karłową60.000
29Określenie zmienności jakości browarnej w materiałach hodowlanych jęczmienia jarego84.000
30Ocena stopnia genetycznego i fenotypowego zróżnicowania materiałów wyjściowych jęczmienia z punktu widzenia doboru komponentów do krzyżowań70.000
31Wytworzenie materiałów wyjściowych jęczmienia ozimego browarnego odpornego na mączniaka i plamistość siatkowaną50.000
32Identyfikacja i introdukcja genów odporności na choroby wirusowe do polskich odmian jęczmienia60.000
33Wykorzystanie gatunków tetraploidalnych w poszerzaniu genetycznej zmienności i wytworzenie linii DH owsa70.000
34Synteza nowych form owsa przydatnych do hodowli w oparciu o krzyżowania międzygatunkowe40.000
35Wytwarzanie linii wsobnych kukurydzy techniką podwojonych haploidów108.000
36Wytwarzanie materiałów wyjściowych kukurydzy o podwyższonej odporności na fuzariozę kolb, zgorzel podstawy łodyg i drobną plamistość liści75.000
37Opracowanie wielocechowych indeksów selekcyjnych dla materiałów wyjściowych kukurydzy47.000
38Wytwarzanie linii podwojonych haploidów rzepaku ozimego60.000
39Określenie dystansu genetycznego oraz badanie materiałów roślinnych rzepaku ozimego na obecność sterylnej cytoplazmy typu ogura za pomocą markera PCR-SCAR120.000
40Określenie zmienności zawartości alkaloidów w materiałach kolekcyjnych i hodowlanych maku25.000
41Określenie zmienności w zawartości glukozynolanów w rzepaku ozimym oraz morfiny w maku70.000
42Wytwarzanie mieszańców międzygatunkowych komponentów do hodowli nowych form rzepaku o podwyższonej odporności na patogeny grzybowe36.000
43Wytwarzanie materiałów wyjściowych rzepaku z przeznaczeniem na biopaliwo - o wysokiej zawartości kwasu oleinowego C18:1 w oleju nasion23.000
44Wytwarzanie materiałów wyjściowych rzepaku żółtonasiennego o obniżonej zawartości związków antyżywieniowych w śrucie40.000
45Tworzenie materiałów wyjściowych dla hodowli ziemniaka przydatnego do przetwórstwa spożywczego138.000
46Identyfikacja materiałów wyjściowych dla hodowli ziemniaka wyróżniających się wybranymi cechami jakości i odporności184.000
47Synteza średniowczesnych tetraploidalnych form rodzicielskich ziemniaka o różnych kierunkach użytkowania132.000
48Ocena wybranych genotypów ziemniaka jako materiału wyjściowego dla hodowli odmian przydatnych do przetwórstwa84.000
49Badania na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus w materiałach wyjściowych do hodowli ziemniaka132.000
50Określenie fizjologicznych wskaźników tuberyzacji i plonowania roślin ziemniaka celem zastosowania ich w hodowli bardzo wczesnych odmian72.000
51Identyfikacja materiałów wyjściowych dla hodowli ziemniaka wyróżniających się odpornością na mątwika132.000
52Wytwarzanie materiałów wyjściowych buraka cukrowego dla hodowli odmian tolerancyjnych na chwościk (Cercospora beticola)105.000
53Opracowanie i wdrożenie do praktyki hodowlanej metodyki uzyskiwania dihaploidów buraka cukrowego96.000
54Występowanie rizomanii buraka cukrowego, źródła odporności i opracowanie skutecznych metod selekcji84.000
55Wytworzenie źródeł genetycznych grochu siewnego odpornego na zgorzelową plamistość80.000
56Wytwarzanie materiałów wyjściowych koniczyny czerwonej do hodowli odmian o wysokim potencjale plonowania i zwiększonej odporności na porażenie mączniakiem właściwym (Erysiphe martii Lev.)50.000
57Pozyskiwanie i wstępna ocena materiałów wyjściowych w życicy trwałej, wiechlinie łąkowej i kostrzewie czerwonej, dla potrzeb hodowli odmian traw gazonowych, oraz w wiechlinie łąkowej - typ pastewny70.000
58Wytwarzanie materiałów wyjściowych traw o podwyższonych: odporności na choroby i wartości gospodarczej35.000
59Wytwarzanie materiałów wyjściowych życicy trwałej i wielokwiatowej odpornej na rdze35.000
60Poprawienie odporności życicy wielokwiatowej na stresy środowiskowe (mróz i suszę) poprzez kontrolowaną introgresję genów z kostrzewy trzcinowej60.000
61Hodowla linii pomidora z odpornością na bakteryjną plamistość (Pseudomonas syringae pr. tomato)120.000
62Wyprowadzenie linii ogórka gruntowego tolerancyjnego na obniżone temperatury, z uwzględnieniem odporności na mączniaka rzekomego i parcha dyniowatych120.000
63Wykorzystanie haploidów do otrzymania homozygotycznych materiałów wyjściowych w hodowli odpornościowej kapusty180.000
64Wytworzenie materiałów wyjściowych dla hodowli twórczej odmian jabłoni odpornych i małopodatnych na groźne patogeny (parch i mączniak jabłoni, zaraza ogniowa) o dobrej jakości owoców (smak, aromat oraz podwyższonej zawartości ekstraktu, witaminy C i kwasowości)90.000
65Hodowla klonów porzeczki czarnej (Ribes nigrum) odpornych na wielkopąkowca i wirusa rewersji65.000
66Otrzymywanie haploidów i podwojonych haploidów ogórka (Cucumis sativus L.) z wartościowych materiałów roślinnych ze szczególnym uwzględnieniem cech partenokarpii100.000
67Wytworzenie jednonasiennych linii męskosterylnych i dopełniających buraka ćwikłowego oraz zastosowanie markerów molekularnych120.000
68Wytworzenie materiałów wyjściowych dla hodowli odmian maliny o podwyższonej zawartości składników biologicznie czynnych (kwas elagowy, antocjany, witamina C) 60.000
69Wykorzystanie markerów DNA do hodowli pomidora posiadającego allele Ph1 i Ph 2, warunkujące odporność pomidora na Phytophtora infestans (Mont.) de Bary60.000
70Wytworzenie materiałów wyjściowych papryki słodkiej i rzodkiewki z cechą męskiej sterylności95.000
71Opracowanie i wykorzystanie markerów molekularnych w tworzeniu materiałów wyjściowych dla hodowli odmian truskawki odpornych na wertycyliozę (Verlicillium dahliae) 50.000
72Poszukiwanie źródeł odporności u pszenicy na wirus odglebowej mozaiki zbóż45.000
73Markery DNA do wspomagania hodowli heterozyjnej pszenżyta40.000
74Wytwarzanie materiałów wyjściowych łubinów o niskiej zawartości alkaloidów i odpornych na antraknozę80.000
75Wytwarzanie materiałów wyjściowych grochu siewnego o poprawionych parametrach mechanicznych łodygi40.000
76Wprowadzenie genów odporności na choroby grzybowe do form uprawnych cebuli poprzez krzyżówki międzygatunkowe85.000
77Wykorzystanie markerów molekularnych do selekcji form rodzicielskich dla mieszańców heterozyjnych warzyw155.000
 
III.  Stawki dotacji na zadania z zakresu ochrony zasobów genowych roślin
 
Lp.
Nazwa zadania
z zakresu ochrony zasobów genowych
Stawki dotacji w zł
123
1Gromadzenie i ocena materiałów kolekcyjnych pszenżyta i pszenicy twardej62.000
2Gromadzenie i ocena materiałów kolekcyjnych fasoli33.000
3Gromadzenie i ocena materiałów kolekcyjnych uzyskanych w badaniach genetycznych31.000
4
Gromadzenie, ocena i utrzymywanie w stanie żywym zasobów genowych roślin użytkowych dla potrzeb hodowli i badań naukowych.
Prowadzenie kolekcji patogenów ziemniaka.
 
 
 Koordynacja krajowego programu ochrony zasobów genowych roślin użytkowych1.370.000
5Gromadzenie i ocena materiałów nasiennych jako banku genów chronionych roślin leczniczych i ocena ich zasobów w stanie naturalnym w kraju117.000
6Gromadzenie i ocena zasobów genowych roślin sadowniczych i ozdobnych459.000
7Gromadzenie i ocena kolekcji tytoniu oraz odmian uprawnych, ekotypów i roślin męskich chmielu200.000
8Gromadzenie i ocena materiałów kolekcyjnych roślin warzywnych, grzybów uprawnych i dziko rosnących263.000
9Gromadzenie i ocena kolekcji odmian i ekotypów lnu oraz konopi55.000
10
Gromadzenie i zachowanie materiałów kolekcyjnych dzikich, prymitywnych form i wybranych linii wsobnych żyta oraz innych gatunków dzikich roślin zbożowych.
 
 
 Gromadzenie i zachowanie kolekcji dzikich, prymitywnych i uprawianych w ubiegłym stuleciu odmian jabłoni110.000
11Gromadzenie i ocena materiałów kolekcyjnych z rodzaju łubinów, grochu i seradeli112.000
12Gromadzenie i ocena materiałów kolekcyjnych odmian, linii i form roślin dyniowatych70.000
13Gromadzenie i ocena materiałów kolekcyjnych ekotypów i uprawowych populacji roślin zielarskich68.000
 
IV.  Stawka dotacji na prowadzenie sadów i plantacji elitarnych oraz na uzyskanie i utrzymanie materiału szkółkarskiego
1.   Sady i plantacje elitarne  6.000 zł/ha
2.   Wyjściowy materiał szkółkarski roślin sadowniczych:
1)   uwalnianych od chorób wirusowych  1.200 zł za odmianę
2)   wolnych od chorób wirusowych  600 zł za odmianę

ZAŁĄCZNIK Nr 10 

STAWKI DOTACJI NA OBNIŻENIE CENY ZA BADANIA OPRYSKIWACZY CIĄGNIKOWYCH LUB SAMOBIEŻNYCH, POLOWYCH I SADOWNICZYCH W 2007 R.

  1)   60 zł - dla opryskiwacza ciągnikowego polowego o długości belki do 12 m;
  2)   70 zł - dla opryskiwacza ciągnikowego polowego o długości belki powyżej 12 m;
  3)   60 zł - dla opryskiwacza ciągnikowego sadowniczego;
  4)   80 zł - dla opryskiwacza samobieżnego polowego lub sadowniczego.

ZAŁĄCZNIK Nr 11 

STAWKI DOTACJI NA DOFINANSOWANIE KOSZTÓW ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO W 2007 R.

Stawki dotacji na prowadzenie badań
 
Lp.ZadanieStawka dotacji w zł
123
1Prowadzenie badań w: 
 
a) warzywnictwie (w tym uprawa ziół) metodami
  ekologicznymi
do 450.000
 b) sadownictwie metodami ekologicznymido 450.000
 c) uprawach polowych metodami ekologicznymido 450.000
 d) produkcji zwierzęcej metodami ekologicznymido 300.000
 
e) przetwórstwie produktów roślinnych,
  zwierzęcych metodami ekologicznymi
do 300.000
 f) ochronie zdrowia zwierzątdo 200.000
 g) zakresie marketingu i promocjido 200.000

Pozycje

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473, 474, 475, 476, 477, 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485, 486, 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493, 494, 495, 496, 497, 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514, 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530, 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544, 545, 546, 547, 548, 549, 550, 551, 552, 553, 554, 555, 556, 557, 558, 559, 560, 561, 562, 563, 564, 565, 566, 567, 568, 569, 570, 571, 572, 573, 574, 575, 576, 577, 578, 579, 580, 581, 582, 583, 584, 585, 586, 587, 588, 589, 590, 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597, 598, 599, 600, 601, 602, 603, 604, 605, 606, 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613, 614, 615, 616, 617, 618, 619, 620, 621, 622, 623, 624, 625, 626, 627, 628, 629, 630, 631, 632, 633, 634, 635, 636, 637, 638, 639, 640, 641, 642, 643, 644, 645, 646, 647, 648, 649, 650, 651, 652, 653, 654, 655, 656, 657, 658, 659, 660, 661, 662, 663, 664, 665, 666, 667, 668, 669, 670, 671, 672, 673, 674, 675, 676, 677, 678, 679, 680, 681, 682, 683, 684, 685, 686, 687, 688, 689, 690, 691, 692, 693, 694, 695, 696, 697, 698, 699, 700, 701, 702, 703, 704, 705, 706, 707, 708, 709, 710, 711, 712, 713, 714, 715, 716, 717, 718, 719, 720, 721, 722, 723, 724, 725, 726, 727, 728, 729, 730, 731, 732, 733, 734, 735, 736, 737, 738, 739, 740, 741, 742, 743, 744, 745, 746, 747, 748, 749, 750, 751, 752, 753, 754, 755, 756, 757, 758, 759, 760, 761, 762, 763, 764, 765, 766, 767, 768, 769, 770, 771, 772, 773, 774, 775, 776, 777, 778, 779, 780, 781, 782, 783, 784, 785, 786, 787, 788, 789, 790, 791, 792, 793, 794, 795, 796, 797, 798, 799, 800, 801, 802, 803, 804, 805, 806, 807, 808, 809, 810, 811, 812, 813, 814, 815, 816, 817, 818, 819, 820, 821, 822, 823, 824, 825, 826, 827, 828, 829, 830, 831, 832, 833, 834, 835, 836, 837, 838, 839, 840, 841, 842, 843, 844, 845, 846, 847, 848, 849, 850, 851, 852, 853, 854, 855, 856, 857, 858, 859, 860, 861, 862, 863, 864, 865, 866, 867, 868, 869, 870, 871, 872, 873, 874, 875, 876, 877, 878, 879, 880, 881, 882, 883, 884, 885, 886, 887, 888, 889, 890, 891, 892, 893, 894, 895, 896, 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903, 904, 905, 906, 907, 908, 909, 910, 911, 912, 913, 914, 915, 916, 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925, 926, 927, 928, 929, 930, 931, 932, 933, 934, 935, 936, 937, 938, 939, 940, 941, 942, 943, 944, 945, 946, 947, 948, 949, 950, 951, 952, 953, 954, 955, 956, 957, 958, 959, 960, 961, 962, 963, 964, 965, 966, 967, 968, 969, 970, 971, 972, 973, 974, 975, 976, 977, 978, 979, 980, 981, 982, 983, 984, 985, 986, 987, 988, 989, 990, 991, 992, 993, 994, 995, 996, 997, 998, 999, 1000, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1006, 1007, 1008, 1009, 1010, 1011, 1012, 1013, 1014, 1015, 1016, 1017, 1018, 1019, 1020, 1021, 1022, 1023, 1024, 1025, 1026, 1027, 1028, 1029, 1030, 1031, 1032, 1033, 1034, 1035, 1036, 1037, 1038, 1039, 1040, 1041, 1042, 1043, 1044, 1045, 1046, 1047, 1048, 1049, 1050, 1051, 1052, 1053, 1054, 1055, 1056, 1057, 1058, 1059, 1060, 1061, 1062, 1063, 1064, 1065, 1066, 1067, 1068, 1069, 1070, 1071, 1072, 1073, 1074, 1075, 1076, 1077, 1078, 1079, 1080, 1081, 1082, 1083, 1084, 1085, 1086, 1087, 1088, 1089, 1090, 1091, 1092, 1093, 1094, 1095, 1096, 1097, 1098, 1099, 1100, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1109, 1110, 1111, 1112, 1113, 1114, 1115, 1116, 1117, 1118, 1119, 1120, 1121, 1122, 1123, 1124, 1125, 1126, 1127, 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135, 1136, 1137, 1138, 1139, 1140, 1141, 1142, 1143, 1144, 1145, 1146, 1147, 1148, 1149, 1150, 1151, 1152, 1153, 1154, 1155, 1156, 1157, 1158, 1159, 1160, 1161, 1162, 1163, 1164, 1165, 1166, 1167, 1168, 1169, 1170, 1171, 1172, 1173, 1174, 1175, 1176, 1177, 1178, 1179, 1180, 1181, 1182, 1183, 1184, 1185, 1186, 1187, 1188, 1189, 1190, 1191, 1192, 1193, 1194, 1195, 1196, 1197, 1198, 1199, 1200, 1201, 1202, 1203, 1204, 1205, 1206, 1207, 1208, 1209, 1210, 1211, 1212, 1213, 1214, 1215, 1216, 1217, 1218, 1219, 1220, 1221, 1222, 1223, 1224, 1225, 1226, 1227, 1228, 1229, 1230, 1231, 1232, 1233, 1234, 1235, 1236, 1237, 1238, 1239, 1240, 1241, 1242, 1243, 1244, 1245, 1246, 1247, 1248, 1249, 1250, 1251, 1252, 1253, 1254, 1255, 1256, 1257, 1258, 1259, 1260, 1261, 1262, 1263, 1264, 1265, 1266, 1267, 1268, 1269, 1270, 1271, 1272, 1273, 1274, 1275, 1276, 1277, 1278, 1279, 1280, 1281, 1282, 1283, 1284, 1285, 1286, 1287, 1288, 1289, 1290, 1291, 1292, 1293, 1294, 1295, 1296, 1297, 1298, 1299, 1300, 1301, 1302, 1303, 1304, 1305, 1306, 1307, 1308, 1309, 1310, 1311, 1312, 1313, 1314, 1315, 1316, 1317, 1318, 1319, 1320, 1321, 1322, 1323, 1324, 1325, 1326, 1327, 1328, 1329, 1330, 1331, 1332, 1333, 1334, 1335, 1336, 1337, 1338, 1339, 1340, 1341, 1342, 1343, 1344, 1345, 1346, 1347, 1348, 1349, 1350, 1351, 1352, 1353, 1354, 1355, 1356, 1357, 1358, 1359, 1360, 1361, 1362, 1363, 1364, 1365, 1366, 1367, 1368, 1369, 1370, 1371, 1372, 1373, 1374, 1375, 1376, 1377, 1378, 1379, 1380, 1381, 1382, 1383, 1384, 1385, 1386, 1387, 1388, 1389, 1390, 1391, 1392, 1393, 1394, 1395, 1396, 1397, 1398, 1399, 1400, 1401, 1402, 1403, 1404, 1405, 1406, 1407, 1408, 1409, 1410, 1411, 1412, 1413, 1414, 1415, 1416, 1417, 1418, 1419, 1420, 1421, 1422, 1423, 1424, 1425, 1426, 1427, 1428, 1429, 1430, 1431, 1432, 1433, 1434, 1435, 1436, 1437, 1438, 1439, 1440, 1441, 1442, 1443, 1444, 1445, 1446, 1447, 1448, 1449, 1450, 1451, 1452, 1453, 1454, 1455, 1456, 1457, 1458, 1459, 1460, 1461, 1462, 1463, 1464, 1465, 1466, 1467, 1468, 1469, 1470, 1471, 1472, 1473, 1474, 1475, 1476, 1477, 1478, 1479, 1480, 1481, 1482, 1483, 1484, 1485, 1486, 1487, 1488, 1489, 1490, 1491, 1492, 1493, 1494, 1495, 1496, 1497, 1498, 1499, 1500, 1501, 1502, 1503, 1504, 1505, 1506, 1507, 1508, 1509, 1510, 1511, 1512, 1513, 1514, 1515, 1516, 1517, 1518, 1519, 1520, 1521, 1522, 1523, 1524, 1525, 1526, 1527, 1528, 1529, 1530, 1531, 1532, 1533, 1534, 1535, 1536, 1537, 1538, 1539, 1540, 1541, 1542, 1543, 1544, 1545, 1546, 1547, 1548, 1549, 1550, 1551, 1552, 1553, 1554, 1555, 1556, 1557, 1558, 1559, 1560, 1561, 1562, 1563, 1564, 1565, 1566, 1567, 1568, 1569, 1570, 1571, 1572, 1573, 1574, 1575, 1576, 1577, 1578, 1579, 1580, 1581, 1582, 1583, 1584, 1585, 1586, 1587, 1588, 1589, 1590, 1591, 1592, 1593, 1594, 1595, 1596, 1597, 1598, 1599, 1600, 1601, 1602, 1603, 1604, 1605, 1606, 1607, 1608, 1609, 1610, 1611, 1612, 1613, 1614, 1615, 1616, 1617, 1618, 1619, 1620, 1621, 1622, 1623, 1624, 1625, 1626, 1627, 1628, 1629, 1630, 1631, 1632, 1633, 1634, 1635, 1636, 1637, 1638, 1639, 1640, 1641, 1642, 1643, 1644, 1645, 1646, 1647, 1648, 1649, 1650, 1651, 1652, 1653, 1654, 1655, 1656, 1657, 1658, 1659, 1660, 1661, 1662, 1663, 1664, 1665, 1666, 1667, 1668, 1669, 1670, 1671, 1672, 1673, 1674, 1675, 1676, 1677, 1678, 1679, 1680, 1681, 1682, 1683, 1684, 1685, 1686, 1687, 1688, 1689, 1690, 1691, 1692, 1693, 1694, 1695, 1696, 1697, 1698, 1699, 1700, 1701, 1702, 1703, 1704, 1705, 1706, 1707, 1708, 1709, 1710, 1711, 1712, 1713, 1714, 1715, 1716, 1717, 1718, 1719, 1720, 1721, 1722, 1723, 1724, 1725, 1726, 1727, 1728, 1729, 1730, 1731, 1732, 1733, 1734, 1735, 1736, 1737, 1738, 1739, 1740, 1741, 1742, 1743, 1744, 1745, 1746, 1747, 1748, 1749, 1750, 1751, 1752, 1753, 1754, 1755, 1756, 1757, 1758, 1759, 1760, 1761, 1762, 1763, 1764, 1765, 1766, 1767, 1768, 1769, 1770, 1771, 1772, 1773, 1774, 1775, 1776, 1777, 1778, 1779, 1780, 1781, 1782, 1783, 1784, 1785, 1786, 1787, 1788, 1789, 1790, 1791, 1792, 1793, 1794, 1795, 1796, 1797, 1798, 1799, 1800, 1801, 1802, 1803, 1804, 1805, 1806, 1807, 1808, 1809, 1810, 1811, 1812, 1813, 1814, 1815, 1816, 1817, 1818, 1819, 1820, 1821, 1822, 1823, 1824, 1825, 1826, 1827, 1828, 1829, 1830, 1831, 1832, 1833, 1834, 1835, 1836, 1837, 1838, 1839, 1840, 1841, 1842, 1843, 1844, 1845, 1846, 1847, 1848, 1849, 1850, 1851, 1852, 1853, 1854, 1855, 1856, 1857, 1858, 1859, 1860, 1861, 1862, 1863, 1864, 1865, 1866, 1867, 1868, 1869, 1870, 1871, 1872, 1873, 1874, 1875, 1876, 1877, 1878, 1879, 1880, 1881, 1882, 1883, 1884, 1885, 1886, 1887

Polecamy

Poszukując najlepszego prawnika na dolnym śląsku pamiętajmy że tylko prawnik Wrocław oferuje najtańsze usługi prawnicze w tej części kraju. Planujesz remont? Poszukujesz projektanta domu? Najlepsi fachowcy pomogą Ci w każdej pracy budowlanej – kwiaty na telefon Wrocław – najtaniej zakupisz w kwiaciarni Margarita we Wrocławiu przy ul. Orląt Lwowskich. Kiedy zdaży Ci się stłuczka lub kiedy Twój samochód odmówi Ci posłuszeństwa - znajdź najlepszą firmę holowniczą dzięki serwisowi o tematyce "pomoc drogowa". Polecamy równierz.
Wszelkie prawa zastrzeżone, © ZnanyPrawnik 2024
Dodaj do ulubionych Mapa strony Polityka prywatności Regulamin Reklama Współpraca Kontakt